10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 16376388

DMP Alocasia Zebrina v. 100 cm / kv. 21 cm

DMP Alocasia Zebrina v. 100 cm / kv. 21 cm

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Velká živá Alokázie je rod z čeledi áronovitých (Araceae). Tyto rostliny jsou mohutnými bylinami s tlustým oddenkem. Jejich domovinou jsou subtropické a tropické oblasti Asie, Austrálie a Tichomoří. Alocasia Zebrina získala svůj název díky zbarvení stonku, které připomíná zebří pruhy. Celý popis
1 299 Kč
Zboží od: DMP
1 299 Kč
Doprava zdarma
S novou kartou za

6.12.2023 - 8.12.2023 na vaší adrese

Popis

Přímo od holandského pěstitele k vám domů!

Rostlina je vybrána přímo ze skleníku holandského pěstitele, kde se precizně zabalí do speciálního boxu pro rostliny a pošle přímo na vaší adresu.

Pěstitel: Kwekerij De Amstel B.V.

Balení obsahuje rostlinu v plastovém květináči.

O rostlině:

Alocasie neboli česky alokázie je rod z čeledi áronovitých (Araceae). Tyto rostliny jsou mohutnými bylinami s tlustým oddenkem. Jejich domovinou jsou subtropické a tropické oblasti Asie, Austrálie a Tichomoří. 

Alocasia Zebrina získala svůj název díky zbarvení stonku, které připomíná zebří pruhy. Její zelené listy mohou v přívětivých podmínkách dorůstat velkých rozměrů, ale i jako menší rostlina udělá velkou parádu. 

Alocasie obecně patří mezi poměrně náročné pokojovky, které jsou citlivé na teplotu, vlhkost a přelití. Zároveň mějte u alokázií na paměti, že často obměňují staré listy za nové (tedy většinou nezvyšují jejich počet).

V jihovýchodní Asii a Oceánii jsou zvláště oblíbené pro své jedlé oddenky a povařené malé listy. Přestože v syrovém stavu obsahují šťavelan vápenatý, který způsobuje podráždění sliznic a nevolnost, po tepelné úpravě jsou konzumovatelné. Oddenky jsou zároveň také vyhledávány indickou a jihoasijskou tradiční medicínou pro své léčivé účinky. 

Náročnost: Pro pokročilé

Čistí vzduch: Ano

Vhodná k mazlíčkům: Ne

Přibližná výška rostliny s květináčem: 100 cm

Průměr květináče: 21 cm

Každá rostlina je jiná, stejně jako my lidé. Prosím, počítejte s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotce.