Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 4583583

Basmati rýže Rana Gold 1kg,

Basmati rýže Rana Gold 1kg,

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Nejkvalitnější odrůda rýže, pěstovaná na úpatí Himalájí v Pákistánu. Rýže Basmati je charakteristická dlouhým, štíhlým, kvalitním zrnem Celý popis
75 Kč
0,08 Kč/g
Prodává Orient food
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
75 Kč
0,08 Kč/g
S novou kartou za

8.7.2022 - 11.7.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení

Popis

Nejkvalitnější odrůda rýže, pěstovaná na úpatí Himalájí v Pákistánu. Rýže Basmati je charakteristická dlouhým, štíhlým, kvalitním zrnem. Její typickou výhodou je, že se při vaření nelepí. Je snadno a rychle stravitelná, splňuje zásady zdravé výživy, neobsahuje lepek. Je vynikající při přípravě exotických pokrmů, stejně jako příloha k běžné evropské kuchyni. Basmati znamená doslova „královna vůní“ a tento přídomek vznikl díky jejímu jedinečnému aroma a chuti připomínající oříšek. Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni.

Rýže Basmati má nižší glykemický index, tzn. méně kalorií, než běžné druhy rýže a je přirozeně bezlepková. Díky tomu je vyhledávanou potravinou u zastánců zdravé výživy, sportovců a nedílnou součástí redukce váhy a diet.

Doporučený způsob přípravy: Rýži nejdříve propláchněte studenou vodou a namočte na 25 – 30 minut. Na 250g rýže použijte 1L vody. Rýži vsypte do vařící vody a vařte 25 – 30 minut.

K rýži Basmati můžete vyzkoušet hotová indická jídla, originální indické omáčky a indické koření z naší nabídky.