Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 6604050

3D Art ChN-KS - 25

3D Art ChN-KS - 25

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
ChN-KS je dvousložkový kondenzační silikon vytvrzující při pokojové teplotě pomocí kondenzační reakce. Po přidání 2% tvrdidla má při pokojové teplotě silikon 10–30 minut dobu zpracování a za 2–6 hodin je možno odformovat. Celý popis
512 Kč
489 Kč
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
512 Kč
489 Kč
S novou kartou za

12.7.2022 - 13.7.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení

Popis

Forma je plně vytvrzená za 24 hodin. Dobu zpracování a vytvrzení lze upravit množstvím tvrdidla a změnou teploty.

Výsledná forma je odolná proti deformaci, vysokým a nízkým teplotám, kyselinám a zásadám.

  Lze použít také na malosériovou výrobu betonových forem. Je vhodný i pro malé výrobky nebo na formy s jemnými detaily. Díky tvrdosti 25 shore A lze formu sejmout i z modelu se zápornými úhly. 

  Vzhledem k vysoké zatékavosti a nízké viskozitě není nutná vývěva. Silikon je možné použít jako licí nebo při zahuštění thixotropní přísadou (Thi-Vex) i jako natírací.

Silikon typ 25 má střední tvrdost (25 Shore A).

  • Barva: mléčně bílá
  • Spec. hmotnost: 1.2g/cm3.
  • Míchací poměr: 100A : 2–3B
  • Doba zpracování: 10–60 minut
  • Doba odformování: 2–6 hodin
  • Smrštění: 0.3%.

APLIKACE

  Výroba forem určených pro odlitky z polyuretanu, epoxidu, polyesteru, sádry, betonu, cementu, vosku, nízkotavících kovů, mýdla, dekoračních prvků z omítek, apod. Výroba dělených forem pro rozměrné objekty, sochy, apod.

BEZPEČNOST

  Používejte ochranné pomůcky (oděv, brýle, rukavice). Některé materiály mohou být škodlivé zdraví.

Materiál je určen pro průmyslové použití. Skladujte mimo dosah dětí. Prázdné a vyčištěné obaly lze recyklovat a zbytky přípravku likvidovat jako nebezpečny odpad. Při požití nebo alergické rekci vyhledejte lékařskou pomoc.

PRÁCE S MATERIÁLEM

  Míchací nádoby by měly být čisté a suché z kovu, skla nebo umělé hmoty. Míchejte materiál v dobře větrané místnosti. Vždy si udělejte malý test a vykoušejte si, zda je materiál vhodný pro Váš projekt. Odměřte si obě složky A, B. Doporučujeme váhu s přesností na gramy. Nalijte složku B do míchací nádoby a pečlivě ji zamíchejte. Do složky B můžete vložit pigmenty. Poté nalijte složku A. Pečlivě zamíchejte obě složky, dokud není barva stejnoměrná. Nezapomeňte na stěny a dno nádoby. Pro lepší výsledek je možné použít vývěvu (není nutná) k eliminaci vzduchových bublin po dobu 2–3 minuty. Nezapomeňte si nechat dostatek prostoru pro expanzi materiálu v míchací nádobě.

ELIMINACE BUBLIN

  Nalévejte materiál pomalu v tenkém proudu z výšky do nejhlubšího místa ve formě a nechte materiál postupně zaplnit formu. Pro lepší výsledek je možné použít vývěvu (není nutná) k eliminaci vzduchových bublin.

ZALÉVÁNÍ

  Před zalitím modelu je nutné vytvořit kolem něho ohrádku a dobře ji utěsnit před únikem. Lijte materiál v jednom proudu do nejnižšího místa v ohrádce. Lijte, dokud není model celý zalitý. Nalijte materiál alespoň 1 cm nad nejvyšší bod modelu

VYTVRDNUTÍ

  Nechte formu vytvrdnout požadovanou dobu při pokojové teplotě. Po vytvrzení můžete model z formy vyjmout. Formu začněte nejlépe používat až při plném vytvrzení.

ZAHUŠTĚNÍ

  Thixotrop je přísada na zahuštění silikonu pro použití na natírání vertikálních ploch. Nejprve natřete tenkou kontaktní vrstvu materiálu. Po zavadnutí natřete další vrstvu do požadované tloušťky s použitím thixotropu. Použijte například Thi-Vex.

POUŽITÍ SEPARÁTORU

  Použití separátoru je nutné k oddělení silikonu od silikonu. Např. při tvorbě dvoudílné formy. Můžete použít např. Ease Release 200, 205, 210. Nastříkejte separátor a nechte cca 30 minut oschnout.

USKLADNĚNÍ

  Nepoužitý materiál by měl být uskladněn a používán v suchém a teplém prostředí (cca 20°C). Materiály mají obecně omezenou životnost a měly by být použity co nejdříve. Po použití zavřete obě složky a umístěte do suché místnosti se stabilní, nejlépe pokojovou teplotou. Teplota nesmí klesnout pod bod mrazu. Doba skladování je 1 rok v teplotě nad 5°C v původním obalu.

ŽIVOTNOST FORMY

  Po použití formu umyjte od materiálu odlitku a formu vysušte. Některé materiály jsou agresivní a mohou formu po delší době ve formě poškodit (např. beton). Formy skladujte v suché místnosti a nevystavujte vysoké teplotě.

POUŽITÍ

za použití licího silikonu ChN-KS vyrobíte silikonovou formu se samoseparačním efektem (není třeba používat separátor pro odlévání)

silikonová forma na mýdlo, malé formičky na mýdlo

silikonová forma na svíčky z včelího vosku – na jemné odlitky tvrdost 10, 15

silikonová forma na beton – pro těžší odlitky tvrdost 32, formy na betonovou dlažbu

silikonová forma na odlévání polyuretanu

silikonová forma na odlévání sádry

silikonové raznice

silikonová pryž jako těsnění