Údržba a péče o obuv

Údržba obuvi

Naším cílem je především Vaše plná spokojenost s našimi výrobky, proto si Vás dovolujeme upozornit na některé zásady a doporučení ke správnému používání a ošetřování vámi zakoupené obuvi. Aby Vám obuv vydržela co nejdéle v dobré kondici, věnujte prosím pozornost následujícím řádkům.

Nové boty

Dobrá kvalita bot zůstane zachována, pokud se s nimi bude zacházet dle následujících pravidel. Po zakoupení nové obuvi se přesvědčete, zda-li jste opravdu zvolili správnou velikost a to nošením po nějakou dobu v domácích podmínkách. Novou obuv noste zpočátku jen kratší dobu, aby se přizpůsobila tvaru Vašich nohou. Samozřejmě, že těžší boty vyžadují více času, než povolí. Již před prvním použitím je vhodné obuv naimpregnovat vhodným prostředkem.

Péče o vaše boty

Hladká useň – Hladké usni věnujte pravidelnou a důslednou péči. Nečistoty odstraňte suchým nebo vlhkým hadříkem a následně boty vysušte. Poté naneste speciální krém a naleštěte je. Useň rozhodně není voděodolná, takže boty impregnujte.

Nubuk a velur – Nubuk je useň broušená po líci, velur po rubu. Lidový název pro velur je semiš. Nechoďte na ně s vodou, nemají ji příliš v lásce. Lepší je gumový kartáček, kterým se zbavíte nečistot. Pro oživení barev použijte speciální bezbarvé nebo barevné spreje. Semiš ani nubuk nekrémujte! Impregnace je naopak důležitá, protože posílí vodoodpudivost i odolnost proti špíně.

Lakovaná useň – Lakovanou useň otřete vlhkým hadříkem a naneste speciální přípravek pro tento typ kůže.

Syntetické materiály – Stačí vám pouze vlhký hadřík. Po očištění boty vysušte a ošetřete přípravkem na syntetiku.

Textil – Textilní boty čistěte zasucha kartáčkem. Na větší nečistoty použijte navlhčený hadřík. Rozhodně boty neperte. Mastné skvrny odstraňte čističem na textil. Boty ošetřete impregnací na textil.

Boty s membránou – Boty s voděodolnou membránou otřete vlhkým hadříkem nebo kartáčkem. Nechte je vyschnout a teprve pak naneste impregnaci.

Doporučujeme používání speciálních prostředků na údržbu obuvi, které naleznete zde: www.mall.cz/udrzba-obuvi/