Zahradní slunečník vám pomůže pohodlně překonat i ty nejteplejší letní dny na zahradě a poskytne potřebný stín. Je výborným doplňkem k zahradnímu posezení, které díky němu bude ještě útulnější.

Zobrazit více

Na co se zaměřit při výběru slunečníku:

 • Konstrukce
 • Materiál
 • Tvar, velikost
 • Podstavec
 • Další funkce navíc

Konstrukce slunečníků

Jednotlivé typy slunečníků na trhu se liší především dle použité konstrukce.

Slunečník se středovou tyčí

Nejrozšířenější, jednoduchý typ konstrukce. Tyč je umístěna uprostřed slunečníku a lze ji ukotvit do některých typů zahradních stolů. Obvykle má stabilní konstrukci a dostupnou cenu.

Naklápěcí slunečník s boční tyčí a kloubem

Slunečník je opatřen boční tyčí, která nepřekáží v prostoru slunečníku. Díky kloubu jej lze naklápět dle potřeby horizontálně i vertikálně.

Slunečník na balkon

Slunečník na balkon má menší rozměr než zahradní slunečník. Některé typy lze také naklápět. Dobře se také hodí na cestování a využijete jej třeba i na pláži či u jezera.

TIP!

Typ slunečníku vybírejte také podle materiálu, designu a dalších funkcí zahradního nábytku.

Kovový vs. dřevěný slunečník

Materiál, z kterého je vytvořena konstrukce, je velmi důležitým faktorem, který ovlivní životnost celého slunečníku. Nejčastěji se jedná o dřevo nebo kov.

 • Kovová konstrukce – nejrozšířenější, obyčejně ocel nebo hliník, kvalitní slunečníky mají konstrukci ze slitiny, opatřené antikorozním nátěrem, levnější slunečníky obvykle nemají kovovou konstrukci vysoké kvality 
 • Dřevěná konstrukce – méně častá a také méně praktická konstrukce, použitá dřevina je často odolný a pevný teak nebo dub, dřevo vyžaduje větší péči než kov
TIP!

Při výběru se soustřeďte také na použitý materiál samotného potahu slunečníku. Ten by měl mít UV filtr a být voděodolný. Další výhody jsou vyšší gramáž látky a stálobarevnost. Obecně platí, že čím tmavší barvu slunečník má, tím je náchylnější k blednutí. Na trhu jsou i slunečníky s praktickými snímatelnými potahy, které lze prát.

Tvar a velikost

 • Kulatý slunečník – vhodný k zastínění posezení kruhového tvaru, použít lze také slunečník ve stavu šestiúhelníku nebo osmiúhelníku
 • Čtvercový slunečník – ideální do symetrických prostor, poskytuje dokonalý stín i v rozích, působí moderně a elegantně
 • Obdélníkový slunečník – vhodný k zastínění balkonů, malých teras obdélníkového tvaru nebo posezení s oválnými a obdélníkovými stoly, také se hodí k zastínění zahradních lavic či houpacích sítí

Podstavec

Podstavce pro slunečníky jsou důležitou součástí, z důvodu kvalitního upevnění k zemi a zachování dobré stability i při poryvech větru.

Existuje mnoho druhů stojanů – žulové, plastové, kovové, plnitelné vodou nebo pískem a další. Při výběru je třeba řídit se informacemi u konkrétního slunečníku, které uvádí, jaká má být minimální zátěž slunečníku, a průměrem tyče slunečníku.

Další užitečné funkce slunečníku

Na trhu najdete jednoduše řešené slunečníky, ale také typy s propracovanými technickými detaily, které usnadní manipulaci.

 • Možnost nastavení výšky – díky ní lze nastavit slunečník tak, aby poskytoval dokonalý stín během celého dne
 • Ohebný kloub – velmi praktický, díky němu můžete slunečník naklápět do stran a perfektně tak vykrýt veškeré dopadající paprsky dopadající na zahradní židle a stůl
 • Klička k otevírání – snadné, rychlé a elegantní otevření slunečníku
TIP!

V případě, že potřebujete stabilně zastínit větší plochu, popřemýšlejte o pořízení markýzy.

Rojaplast Exclusive 300cm terracota
8x

Rojaplast Exclusive 300cm terracota

2 370 Kč
2 260 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Slunečník Exclusive o průměru 300 cm s bočním zavěšením na konstrukci z kovu s vlastním podstavcem.

Od prodejce MALL
Rojaplast Slunečník 300cm EXCLUSIVE NEPROMOKAVÝ béžový
22x

Rojaplast Slunečník 300cm EXCLUSIVE NEPROMOKAVÝ béžový

2 584 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Skládací slunečník v polohovatelném provedení se stínídlem proti slunci a případným srážkám. Skvěle se bude vyjímat především na zahradě chat. Rozevírání na otáčecí kličku zvládne i úplný laik. Rojaplast Slunečník 300cm EXCLUSIVE NEPROMOKAVÝ béžový je vybaven i stabilním podstavcem pro případ silnějšího větru.

Od prodejce MALL
Rojaplast Slunečník 300cm EXCLUSIVE NEPROMOKAVÝ terracotta
24x

Rojaplast Slunečník 300cm EXCLUSIVE NEPROMOKAVÝ terracotta

2 500 Kč
2 278 Kč

Skládací slunečník v polohovatelném provedení se stínídlem proti slunci a případným srážkám. Skvěle se bude vyjímat především na zahradě chat. Rozevírání na otáčecí kličku zvládne i úplný laik. Rojaplast Slunečník 300cm EXCLUSIVE NEPROMOKAVÝ terracotta je vybaven i stabilním podstavcem pro případ silnějšího větru.

Od prodejce MALL
Rojaplast Slunečník 300cm EXCLUSIVE NEPROMOKAVÝ zelený
31x

Rojaplast Slunečník 300cm EXCLUSIVE NEPROMOKAVÝ zelený

2 542 Kč

Skládací slunečník v polohovatelném provedení se stínídlem proti slunci a případným srážkám. Skvěle se bude vyjímat především na zahradě chat. Rozevírání na otáčecí kličku zvládne i úplný laik. Rojaplast Slunečník 300cm EXCLUSIVE NEPROMOKAVÝ zelený je vybaven i stabilním podstavcem pro případ silnějšího větru.

Od prodejce MALL
-43%
MAKERS Slunečník Porto. 2,5 m, středový, šedý
27x

MAKERS Slunečník Porto. 2,5 m, středový, šedý

1 599 Kč
899 Kč

Venkovní slunečník Porto od značky MAKERS. Průměr plátna 250 cm. Krycí část z voděodolného polyesteru 180 g. Obsahuje 8 nosných žeber z odolného hliníku. Ochrana proti slunečním paprskům UV30+. Průměr tyče 38 mm. Hmotnost 4,5 kg.

Od prodejce MALL
Rojaplast Slunečník 300cm NAKLÁPĚCÍ béžový
67x

Rojaplast Slunečník 300cm NAKLÁPĚCÍ béžový

1 360 Kč
1 300 Kč

Venkovní slunečník, který lze naklápět v závislosti na síle větru a slunečním svitu. Prostřednictvím otáčecí kličky lze polohovat požadovanou míru krytí. Rojaplast Slunečník 300cm NAKLÁPĚCÍ béžový s nosnou kovovou částí v odstínu antracitové barvy se výtečně hodí k zahradnímu posezení na chatě i pro večírky pod širým nebem.

Od prodejce MALL
-43%
MAKERS Slunečník Malaga, 3 m, středový, béžový
33x

MAKERS Slunečník Malaga, 3 m, středový, béžový

2 299 Kč
1 299 Kč

Venkovní slunečník Malaga od značky MAKERS. Průměr plátna 300 cm. Krycí část z voděodolného polyesteru 180 g. Obsahuje 8 nosných žeber z odolného hliníku. Ochrana proti slunečním paprskům UV30+. Průměr tyče 48 mm. Hmotnost 5,5 kg. Dodáváno bez podstavce.

Od prodejce MALL
Rojaplast Slunečník STANDART 300 cm - zelený
21x

Rojaplast Slunečník STANDART 300 cm - zelený

1 432 Kč

Další nabídka za 1 294 Kč

Klasický slunečník s kulatou plachtou a střapci po okrajích. Otevírání plachty na rotační kličku je v principu velmi snadné. Rojaplast Slunečník 300cm s kličkou – zelený je držen středovou tyčí z kovu antracitové barvy. Vejdete se pod něj vy i vaše drahá polovička v časech relaxu u moře i mimo něj.

Od prodejce MALL
Rojaplast Slunečník 8120 (270cm) zelený
24x

Rojaplast Slunečník 8120 (270cm) zelený

890 Kč
855 Kč

Zahradní slunečník s otočnou kličkou, kterou lze v pár minutách slunečník otevřít a nastavit požadovanou míru krytí. Rojaplast Slunečník 8120 (270cm) zelený je založen na tyčové konstrukci v barvě antracitu a výborně se hodí na vaší chalupu i podnikové večírky pod širým nebem.

Od prodejce MALL
-50%
MAKERS slunečník Ibiza, béžová

MAKERS slunečník Ibiza, béžová

3 999 Kč
1 999 Kč

Slunečník Ibiza, béžová od značky MAKERS. Průměr slunečníku 3 m. Žebra slunečníku 12 × 18 mm. Rozměr nosné tyče 48 mm. Minimální váha podstavce 100 kg. Doporučené rozměry dlaždic pro zatížení 45 × 45 cm. Doporučené zatížení základny minimálně 4 dlaždicemi pro maximální stabilitu. Dlaždice nejsou součástí.

Od prodejce MALL
Rojaplast Slunečník 300cm NAKLÁPĚCÍ tmavě zelený
27x

Rojaplast Slunečník 300cm NAKLÁPĚCÍ tmavě zelený

1 473 Kč

Další nabídka za 1 411 Kč

Venkovní slunečník, který lze naklápět v závislosti na síle větru a slunečním svitu. Prostřednictvím otáčecí kličky lze polohovat požadovanou míru krytí. Rojaplast Slunečník 300cm NAKLÁPĚCÍ tmavě zelený s nosnou kovovou částí v odstínu antracitové barvy se výtečně hodí k zahradnímu posezení na chatě i pro večírky pod širým nebem.

Od prodejce MALL

Slunečníky

Nemůžete se dočkat, až budete mít slunečník na zahradě, balkoně nebo terase?

Na Mall.cz vybírejte z široké nabídky zahradních slunečníků! U nás máte možnost pořídit slunečníky levně!

Velký výběr kvalitních slunečníků najdete u MAKERS. Vybírat můžete také u Butlers, Dimenza, Fieldmann, Rojaplast.

Další kategorie v nabídce

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné slunečníky.

^ Zpátky nahoru