10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

SMART domácnost

Chytrá domácnost je komplexní systém, který ovládá veškeré spotřebiče v domácnosti – od vytápění přes elektrické spotřebiče a osvětlení až po chlazení a bezpečnostní vybavení. Ne vždy je nutné předělávat elektroinstalaci a rozkopávat celý byt – například chytrou elektroniku můžete jednoduše přidat do stávajícího interiéru. Podívejte se na novinky v oblasti chytré domácnosti a IoT (Internet věcí).

Zobrazit více

Co je chytrá domácnost a jak funguje?

Chytrá domácnost je vybavena centrální řídicí jednotkou, skrze kterou můžete ovládat veškeré spotřebiče, osvětlení, topení, chlazení a další vybavení domova (další možností je komunikace jednotlivých komponent a elektroniky pomocí aplikace). Výrazně vám tak usnadní a zpříjemní každodenní život. Díky tomu je možné:

 • Ovládat SMART elektrické spotřebiče skrze mobilní aplikaci (i vzdáleně), 
 • nastavit nejrůznější režimy pro jednotlivé fáze dne, 
 • při odjezdu z domu na delší čas odpojit veškerá zařízení ze SMART zásuvek, 
 • v případě poruchy vodovodního řádu nebo pračky automaticky zastavit přívod vody,  
 • odemykat dům dotykem prstu, hlasově ovládat spuštění hudby a provádět řadu dalších úkonů pro zjednodušení každodenního života. 

Co je IoT (Internet of Things) aneb Internet věcí?

Za internet věcí se označuje síť všech věcí, které lze pomocí internetu propojit a vytvořit tak konzistentní celek (např. chytrou domácnost), ve kterém budou komunikovat. Každá z těchto věcí v sobě tedy musí obsahovat software a síťovou konektivitu, díky které může komunikovat s dalšími zařízeními.


Chytré osvětlení, vytápění i zabezpečení. Co dalšího lze udělat SMART?

 • Chytré osvětlení – umožňuje regulovat intenzitu i barevnost světla s ohledem na denní dobu, nastavit automatické spuštění a vypnutí světel a efektivně využít solární napájení u venkovních svítidel.  
 • Chytré spotřebičeSMART ledničky, chytré pračky, myčky nádobí, vysavače nebo varné trouby jsou vybaveny množstvím chytrých funkcí, které zefektivňují práci a umožňují jejich ovládání na dálku skrze aplikaci. Díky tomu můžete provádět domácí práce i po dobu, co jste v práci – spotřebiče pracují dle pokynů za vás. 
 • SMART vytápění – v podobě chytrých topidel, regulačních hlavic nebo SMART termostatů, které regulují teploty v jednotlivých místnostech dle aktuální potřeby. Díky tomu lze efektivně snížit náklady na vytápění. Navíc nabízí přehled a statistiky o spotřebě energie v průběhu roku. 
 • SMART úprava vzduchu – pro efektivní chlazení domu během horkých dní jsou tu chytré klimatizace, zvlhčovače a čističky vzduchu, které lze pohodlně ovládat na dálku nebo hlasovými povely. 
 • SMART zabezpečení – zabezpečení domu pomocí chytré kamery s pohybovým čidlem, chytré detektory kouře a chytré zámky – SMART Lock, které umožňují otevření domu za pomoci otisku prstu. 
 • SMART zařízení pro mazlíčky – automatický dávkovač krmiva, fontána na vodu nebo interaktivní hračky v podobě laseru či el. kosti, které můžete ovládat na dálku a mít přehled o chování i pohybu mazlíka. Samozřejmostí jsou chytré obojky s GPS, kamerou apod.
 • Chytrá zahrada – jedná se o především o SMART robotické sekačky, které po načtení mapy pozemku posekají trávu za vás, a chytré vodní čerpadlo se zavlažovacím systémem. 
 • SMART květináče – poskytují optimální podmínky v podobě závlahy a světla pro efektivní a dlouhodobý růst. 
 • Chytré meteostanice – kontrolují kvalitu životního prostředí ve vašem okolí – zaznamenávají teploty, vlhkost i tlak vzduchu, obsah CO2, hluk a další faktory, které mají vliv na kvalitu života. Data poté vyhodnocují a zobrazují skrze mobilní aplikaci. 

Co potřebuji pro chytrou domácnost, jak začít se SMART home?

Pokud chcete začít s chytrou domácností, máte dvě cesty:

1. Kompletní chytrý dům/byt – je potřeba s chytrou domácností počítat již při stavbě a přizpůsobit elektroinstalaci. Je možné ovládat garážová vrata, předokenní žaluzie, okna, obsahuje chytré vytápění i úpravu vzduchu a zabezpečení celého domu či bytu. Instalaci a programování centrální jednotky i jednotlivých chytrých komponent provádí vždy odborná firma.

2. SMART zařízení– stávající domácnost lze vybavit chytrými spotřebiči, senzory, zámky a ventily bez potřeby zasahovat do elektroinstalace. Instalaci zvládne dle návodu i začátečník. Obvykle již není možné ovládat domácnost jako celek, pouze se zaměřit na jednotlivé komponenty, které navíc budou většinou ovladatelné v rozdílných aplikacích.


Apple HomeKit

Apple HomeKit je řešením chytré domácnosti od populární americké společnosti. K Apple HomeKit můžete připojit jakékoliv zařízení, které ho podporuje (najdete v popisu zařízení). Centrální jednotkou se stává váš iPhone, iPad apod., odkud všechna tato zařízení ovládáte skrze jedinou aplikaci nebo hlasově pomocí hlasové asistentky Siri (není dostupná v češtině).


Pozor na vzájemnou kompatibilitu u SMART přístrojů aneb protokoly 

Pokud se chystáte zařídit chytrou domácnost, doporučujeme volit příslušenství jednoho výrobce – nebudete tak muset řešit problémy s propojením jednotlivých spotřebičů. Jestliže plánujete pořídit SMART spotřebiče od několika výrobců, před koupí si nastudujte podporované komunikační protokoly, abyste si byli jisti, že spotřebiče budou spolupracovat.

 • ZigBee, Z-Wave – určené především pro komplexní chytrou domácnost, ve které komunikují prvky na velké vzdálenosti a navazují na sebe. Fungují na bázi zabezpečených frekvencí: ZigBee – 2,4 GHz Z-Wave – 868 MHz (Evropa)
 • GSM – pro komunikaci s uživatelem (informační SMS, e-mail apod.)
 • Wi-Fi – ke komunikaci s centrální jednotkou či uživatelem přes aplikaci v telefonu.
 • Bluetooth – na komunikaci přímo s uživatelem na krátkou vzdálenost.


TIP!

Chytré funkce můžete také hojně využívat při sportu, zefektivňují tréninky a pomáhají dosáhnout lepších výkonů – vyberte si z nabídky SMART sportovního vybavení!


Tipy na nákup!

→ Systém inteligentního osvětlení Philips Hue je vyhledáván pro jednoduchou a rychlou instalaci a širokou nabídku příslušenství. 

→ Společnost Xiaomi nabízí systém Smart domácnosti Mi a Aqara. V jejich nabídce najdete Smart žárovky a nejrůznější kuchyňské spotřebiče v podobě zvlhčovačů vzduchu, topení nebo výkonné robotické vysavače. 

→ Dáváte přednost českým výrobcům? Sáhněte po systému chytré domácnosti od firmy Tesla

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
SkyShowtime zdarma
Gardena robotická sekačka 15004-32 SILENO city,400m2 Bosch Robotická sekačka Indego S+ 500 (0.600.8B0.302)
Gardena robotická sekačka 15004-32 SILENO city,400m2

Robotická sekačka 15004–32 SILENO city s dosahem až do 400 m2. Systém Corridor Cut pro sečení na slepých koncích o šíři 60 cm. Funkce Sensor Control si automaticky určí potřebu sečení. Čidlo detekující zmrzlou zem. Nízká hladina zvuku o 58 db. Programy sečení na místě či ve spirále.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Bosch Robotická sekačka Indego S+ 500 (0.600.8B0.302) Bosch Robotická sekačka Indego S+ 500 (0.600.8B0.302)
Bosch Robotická sekačka Indego S+ 500 (0.600.8B0.302)

Robotická sekačka S 500+ od značky Bosch. Pracovní plocha 496 m2. Doba sečení 60 min. Záběr 19 cm. Doba nabíjení 60 min. Kompatibilní s aplikací Bosch Smart Gardening. Funkce LogiCut pro inteligentní mapování trávníku a BorderCut pro kultivaci jeho okrajů. Funkce AUTO Calendar pro plán sečení. Plán MultiArea pro sečení až 3 travních ploch navíc. Vedení úzkými průchody o šířce až 90 cm. Hmotnost 16,5 kg.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Bosch robotická sekačka Indego M+ 700 (0.600.8B0.303) Bosch Robotická sekačka Indego S+ 500 (0.600.8B0.302)
Bosch robotická sekačka Indego M+ 700 (0.600.8B0.303)

Robotická sekačka M+ 700 od značky Bosch. Pracovní plocha 700 m2. Doba sečení 75 min. Záběr 19 cm. Doba nabíjení 60 min. Kompatibilní s aplikací Bosch Smart Gardening. Funkce LogiCut pro inteligentní mapování trávníku a BorderCut pro kultivaci jeho okrajů. Funkce AUTO Calendar pro plán sečení. Plán MultiArea pro sečení až 3 travních ploch navíc. Vedení úzkými průchody o šířce až 135 cm. Hmotnost 16,5 kg.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Candy pračka se sušičkou CSWS485TWMCE/1-S + záruka 11 let na motor Candy pračka se sušičkou CSWS485TWMCE/1-S + záruka 11 let na motor
Candy pračka se sušičkou CSWS485TWMCE/1-S + záruka 11 let na motor

Předem plněná automatická pračka se sušičkou Smart v energetické třídě D a bílém provedení s náplní 8 kg prádla při praní a 16 základními programy + 40 programy Smart Touch. Candy CSWS485TWMCE/1-S nabízí 7 rychlých cyklů a digitální dotykový displej.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Candy pračka CSS4147TWMCE/1-S + záruka 11 let na motor Candy pračka se sušičkou CSWS485TWMCE/1-S + záruka 11 let na motor
Candy pračka CSS4147TWMCE/1-S + záruka 11 let na motor

Předem plněná automatická pračka v energetické třídě A a bílém provedení s náplní 7 kg prádla a 16 programy. Candy CSS4147TWMCE/1-S disponuje bezdotykovým propojením pračky s chytrým telefonem pomocí technologie Smart Touch.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Candy pračka se sušičkou ROW4964DWMST/1-S + záruka 11 let na motor Candy pračka se sušičkou CSWS485TWMCE/1-S + záruka 11 let na motor
Candy pračka se sušičkou ROW4964DWMST/1-S + záruka 11 let na motor

Volně stojící předem plněná pračka se sušičkou v energetické třídě A a D s kapacitou praní prádla na 9 kg a sušení prádla na 6 kg. Candy ROW4964DWMST/1-S disponuje možností ovládat pračku přes aplikaci hOn se širokou škálou dodatečných informací a funkcí, pračka má také parní funkci.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Samsung chladnička RB34C600CSA/EF + záruka 20 let na kompresor Samsung chladnička RB34C600CSA/EF + záruka 20 let na kompresor
Samsung chladnička RB34C600CSA/EF + záruka 20 let na kompresor

Volně stojící kombinovaná chladnička v energetické třídě C a stříbrném provedení s celkovým objemem 344 l. Samsung RB34C600CSA/EF disponuje funkcí All-Around Cooling, která ochlazuje každou přihrádku rovnoměrně, neustále kontroluje teplotu a cirkuluje studený vzduch strategicky umístěnými průduchy.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
De'Longhi automatický kávovar Magnifica EVO ECAM290.51.B Samsung chladnička RB34C600CSA/EF + záruka 20 let na kompresor
De'Longhi automatický kávovar Magnifica EVO ECAM290.51.B

Plnoautomatický kávovar s LatteCrema Hot systémem pro lahodné mléčné nápoje. Delonghi Magnifica EVO ECAM290.51.B nabízí automatické čištění mléčné karafy, kterou lze po použití vložit do lednice, intuitivní ovládací panel s dotykovými tlačítky a 4 černobílá tlačítka pro přípravu zvoleného nápoje jedním stisknutím.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Roborock robotický vysavač S7 MaxV Ultra Samsung chladnička RB34C600CSA/EF + záruka 20 let na kompresor
Roborock robotický vysavač S7 MaxV Ultra

Robotický vysavač s nejpokročilejší dokovací stanicí, která vysaje prachovou nádobu, vyčistí mop a vymění vodu v zásobníku. Roborock S7 MaxV Ultra je vlajkovým modelem značky a nabízí navigaci LiDAR, LED světlo a sonické vytírání. Ovládání přes aplikaci a podpora hlasového ovládání Amazon Alexa/Google Home.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Xiaomi robotický vysavač X10 EU Rowenta robotický vysavač s mopem X-PLORER SERIE 45 RR8275WH
Xiaomi robotický vysavač X10 EU

Robotický vysavač s funkcí mopu a s automatickým vysypáváním v nabíjecí stanici. Xiaomi X10 EU je vybaven laserovou navigací, výkonným sáním a Li-Ion baterií s dobou provozu až 180 minut. Podpora hlasového ovládání.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Rowenta robotický vysavač s mopem X-PLORER SERIE 45 RR8275WH Rowenta robotický vysavač s mopem X-PLORER SERIE 45 RR8275WH
Rowenta robotický vysavač s mopem X-PLORER SERIE 45 RR8275WH

Robotický vysavač je praktické řešení pro domácí úklid se spolehlivou technologií pro úklid zcela bez námahy. Rowenta X-PLORER SERIE 45 RR8275WH je vybaven technologicky vyspělými čidly pro prevenci nárazů a nehod, aktivním motorizovaným kartáčem pro vysoce účinný úklid a systémem Aqua Force pro vytření podlahy a vysátí v jednom kroku.

můžete mít 11.12.

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Rowenta robotický vysavač X-plorer S75 Animal 4v1 RR7675WH Rowenta robotický vysavač s mopem X-PLORER SERIE 45 RR8275WH
Rowenta robotický vysavač X-plorer S75 Animal 4v1 RR7675WH

Robotický vysavač s mopem spojuje ultra hi-tech design s uživatelsky přívětivým ovládáním. Rowenta X-plorer S75 Animal 4v1 RR7675WH nabízí přesnou navigaci, personalizované mapování domova a kompatibilitu s hlasovými asistenty. Nastavení Auto Boost a mop Animal Scrub.

můžete mít 11.12.

Od MALL