Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 976841

ozobot EVO inteligentní minibot, titanově černý

ozobot EVO inteligentní minibot, titanově černý

OZOBOT EVO je minibot s rychlým a snadným programováním pomocí intuitivního editoru OzoBlockly. Dětem kreativní formou představí svět robotiky, logického myšlení a programování. Celý popis
Produkt se již neprodává
3 698 Kč
3 390 Kč
Prodává MALL
3 698 Kč
3 390 Kč
Vrácení zdarma i přes Zásilkovnu
S novou kartou za

Popis

Domácí společenský minirobot

Představujeme vám vašeho nového kamaráda a člena rodiny! Jmenuje se Ozobot Evo a je to malý přátelský robot, který dětem kreativní formou představí svět robotiky, logického myšlení a programování.

Malý robot s obrovskou osobností

Díky vlastní inteligenci je sice trochu neposedný, ale pořád roztomilý a hlavně velmi společenský. Nejenom že neustále trousí něco chytrého svým legračním hláskem a přitom nepřestává poblikávat sadou barevných LED, ale komunikuje také přes Bluetooth a lze jej dálkově řídit prostřednictvím bezplatné aplikace Ozobot Evo pro chytré telefony a tablety.

Představí Vás svým kamarádům z celého světa

Jako jeho majitelé budete mít k dispozici přístup k celosvětové síti majitelů Ozobotů. Dva Ozoboti a jejich majitelé tedy spolu mohou komunikovat přes celou zeměkouli díky funkci OzoChat, posílat si pozdravy i pohybové a světelné ztvárnění emotikonů – Ozojis. Výrobce navíc do aplikace neustále přidává nové výzvy, po jejichž splnění se vám zpřístupní různé odměny a nové možnosti personalizace robůtka. Každý den s Ozobotem Evo bude prostě jiný než předchozí.

Hrajte si a učte se s ním

Sada digitálního příslušenství zahrnující online editor OzoBlocky a 3 bezplatně stažitelné mobilní aplikace Vám otevírá dveře do světa robotiky a programování. S Ozobotem Evo se nikdy nebudete nudit, protože existuje tolik možností jak s ním trávit čas:

 1. Nechte ho ať Vás sám pobaví svým smyslem pro humor
 2. Ovládejte ho pomocí svého mobilního zařízení
 3. Naučte se s ním programovat s OzoBlocky a naprogramujte mu nové funkce

Barevná řeč ozokódů a vlastní inteligence

Ozobot využívá ke komunikaci unikátní barevný jazyk založený na různých variacích zelené, modré a červené, přičemž každá variace znamená pro Ozobota jiný povel – tzv. Ozokód. Můžete měnit rychost, směr, barvu a intenzitu blikání integrované LED diody. Můžete nechat Ozobota rotovat jako tornádo nebo tančit pozpátku. Nakreslete čáru a Ozobot ji ihned začne sledovat pomocí světelných senzorů jako lokomotiva kolejnici. Nakreslete na čáru křižovatku a Ozobot se sám rozhodne, který směrem se vydá. Pokud jste mu ovšem před křižovatkou nepřikázali zahnout například doleva. Ozobot umí dokonce i počítat nebo reagovat podle zadaných podmínek.

Základy programování

OzoBlockly je velice přehledný online editor založený na Google Blockly a programování v něm zvládnou i mladší žáci základních škol. Jeho obrovskou výhodou je vizuální přehlednost a intutivnost. Jednotlivé příkazy se do sebe skládají v podobě puzzle systémem “drag&drop”, takže nekonzistentní příkazy do sebe jednoduše nepasují. Zároveň ale tento systém umožňuje kombinovat více příkazů v jednu chvíli a logicky je na sebe navazovat. Také se můžete kdykoliv podívat, jak vypadá váš kód v Javascriptu, tedy skutečném programovacím jazyce. OzoBlockly představuje naprostý převrat ve výuce programování a rozvoji logického myšlení.


Vlastnosti

Klíčové vlastnosti
 • Interaktivní hračka a edukativní pomůcka vhodná pro děti od 8 let
 • Bezdrátová komunikace přes Bluetooth 4.0
 • Dálkově ovladatelný z displeje chytrých zařízení
 • Ovládací aplikace Ozobot Evo (iOS 6.0+, Android 2.3+)
 • Funkce audio playbacku – hlas, zvuky atd.
 • Funkce autonomního chování a vlastních náhodných rozhodnutí
 • Možnost personalizace – změna barevných vzorců, zvuků
 • Možnost nahrání prováděných pohybů
 • OzoChat – přímá komunikace mezi 2 Ozoboty Evo z celého světa
 • Programovatelný pomocí unikátního systému barevných sekvencí – ozokódů
 • Sledování vodicích linií – lze kreslit i pomocí fixů
 • Programování pomocí webového editoru OzoBlockly v několika úrovních
 • Přední a zadní senzory vzdálenosti hlídající překážky
 • 7 spodních senzorů hlídajících vodící linie a barvu podkladu
 • LED diody reagující na barvu podkladu a ozokódy, indikace stavu baterie
 • Precizní pohyby, proměnná rychlost pohybu
 • Integrovaná baterie s výdrží přes 60 minut
 • Kvalitní a odolné zpracování
 • Minimální rozměry a hmotnost
Gamezone
Na stránkách výrobce můžete mimo jiné stáhnout a vytisknout již připravená bludiště, závodní dráhy a samozřejmě přehled jednotlivých barevných kódů a příkazů. Nebo si zde můžete rovnou zahrát vybrané hry bez nutnosti instalace aplikací a v neposlední řadě se také můžete podívat na instruktážní videa.
Společník do kapsy
Díky miniaturním rozměrům můžete svého Ozobota vzít kamkoliv s sebou. Pro tento účel naleznete v balení přenosné pouzdro. Dobíjení ozobota probíhá přes mikro USB port umístěný na jeho zádech, přičemž plné dobití trvá poměrně krátce. Ozobot na jedno nabití vydrží fungovat nepřetržitě až hodinu.
Kalibrace senzorů
Aby Ozobot fungoval vždy naprosto správně, je potřeba kalibrovat jeho senzory, zejména při změně teploty okolního světla nebo při přechodu z displeje na papír apod. Kalibraci lze provést buď pomocí přiložené kartičky, pokud se chystáte kreslit na papír, nebo přímo na displeji či monitoru. Pro kalibraci senzorů stačí podržet vypínací tlačítko Ozobota aspoň 2 vteřiny a následně minibota položit na kalibrační místo. Pokud kalibrace proběhla úspěšně, Ozobot zabliká zeleně. Po kalibraci je nutné Ozobota opět zapnout.
Výuka
Rychlé návody a tipy v českém jazyce:

Výukové lekce, výzvy a aktivity v českém jazyce:

Externí odkazy:

Videa