Buďtea nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 23206508

RCGAMES Tour de France Board Game

RCGAMES Tour de France Board Game

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Desková hra Tour de France Board Game s oficiální licencí Tour de France A.S.O. je realistickou simulací největšího profesionálního cyklistického závodu na světě. Celý popis
1 690 Kč
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
1 690 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
Vrácení zdarma přes Zásilkovnu
S novou kartou za

4.4.2023 na výdejním místě
4.4.2023 - 5.4.2023 na vaší adrese

Popis

Obsah balení

Základní balení obsahuje 4 etapy, které vycházejí ze skutečných etap 109. ročníku:

ROSKILDE > NYBORG,

BRIANCON > ALPE D´HUEZ,

CARCASSONNE > FOIX

PARIS LA DÉFENSE ARENA > PARIS CHAMPS-ÉLYSÉES

Hru bude možné postupně rozšiřovat o další samostatně prodávané etapy.

Hra dále obsahuje:

6 sad figurek po šesti jezdcích z každého týmu. Figurky mají startovní čísla a týmy odlišné barvy.

5 hracích kostek (každá má svoji specifickou funkci).

Startovní koridor, z něhož probíhá start a na jehož druhé straně jsou zobrazeny stupně vítězů pro 3 nejúspěšnější jezdce v cíli.

Stejně jako ve skutečné Tour de France je ve hře soutěž jednotlivců, týmů, sprinterská a vrchařská. K označení vedoucích jezdců slouží samolepky trikotů. Držitelé trikotů mohou využít svoje výjimečné schopnosti uplatněním speciálních karet (žluté, zelené a puntíkované).

Popis hracího plánu

Hrací plán představuje etapu. Silnice je složena z šestiúhelníkových hracích polí, po nichž se figurky pohybují. Každá etapa se skládá z úseků ohraničených výraznou žlutou linií. Úseky jsou rozhodující pro směr jízdy. Bílé šipky určují směr jízdy dopředu v daném úseku. Bleděmodrá linka na okraji silnice a šipky z ní vycházející představují směr, odkud fouká vítr a ve hře slouží k určení pořadí figurek na tahu. Černé šipky ve žlutém poli evokují reálné značení etap a ve hře slouží jako pomocné orientační značky. Ukazují stejný směr jízdy vpřed jako bílá šipka a jsou vždy na stejné straně odkud fouká vítr a tím vyznačují, z jaké strany je pořadí figurek na tahu. V případě kopcovitých etap jsou úseky, kde začíná a končí stoupání zvýrazněny stínovým 3D efektem u hraniční žluté linie, povrch asfaltu v kopci je výrazně světlejší.

Herní princip

Každý hráč hraje s figurkami, které představují jeho cyklistický tým. Pohyb figurek určují hrací kostky. Kostky mají různé funkce podle toho, jestli se jede po rovině, do kopce nebo podle vzniklé taktické situace. Hra se skládá z jednotlivých tahů. Pořadí figurek na hrací ploše určují směry šipek. Hráči za figurky postupně táhnou podle pořadí. Celý tah je ukončen, když hráči pohnou všemi figurkami. Poté následuje další tah. Každý nový započatý tah je zaznamenán pomocí aplikace. Součet tahů umožňuje výpočet časů v cíli a sestavení výsledkové listiny.

Herní mechanizmus není postaven pouze na náhodě, ale na rozhodování pro každý jednotlivý pohyb figurkou. Šestiúhelníková síť umožňuje relativně velkou svobodu pohybu. Umístění figurky se dá plánovat s ohledem na pohyb dalších figurek v pořadí. Volba kostek zase umožní naplánovat vhodný manévr, který povede např. k roztržení skupiny a umožní únik, nebo naopak zpomalí pronásledovatele.

https://www.youtube.com/watch?…