Studiová sluchátka přes hlavu využijí DJ, zvukaři i běžní posluchači, kteří mají rádi kvalitní poslech. Jak na výběr studiových sluchátek a jaké parametry rozhodují? Poradíme vám!

Zobrazit více

Proč si pořídit studiová sluchátka?

 • Vysoká kvalita zvuku.
 • Nasazují se přes ucho, zajišťují dobrou izolaci okolních zvuků.
 • Pohodlné užívání.
 • Velký výběr designů.

Jak vybrat studiová sluchátka?

Typ mušlí u studiových sluchátek

 • Uzavřená studiová sluchátka – nejrozšířenější, jejich předností je výborná izolace vnějších zvuků, zároveň vysílaný zvuk nešíří do okolí, ideální do rušného prostředí.
 • Polootevřená studiová sluchátka – částečně tlumí i propouští zvuky.
 • Otevřená studiová sluchátka – méně izolují vnější hluk a zároveň vysílaný zvuk šíří do okolí, mají obvykle kvalitnější zvuk a jsou vhodné do klidných prostor.

Klasická nebo bezdrátová studiová sluchátka?

 • Klasická studiová sluchátka – výhodou je spolehlivý chod, nevýhodou omezený pohyb.
 • Bezdrátová studiová sluchátka – výhodou je komfortnější nošení, nevýhodou nutnost pravidelného dobíjení, výdrž sluchátek na jedno nabití bývá 6 – 30 hod.
TIP!

Bezdrátová sluchátka nabízíme také v provedení do uší jako tzv. pecky (ideální např. na sport).


Míra zkreslení

Udává, jak moc sluchátka zvuk zkreslují. Míra zkreslení se obvykle liší minimálně, pouze u nejlevnějších modelů je procentuálně vyšší. Pokud vyžadujete poslech zvuku ve špičkové kvalitě, vyberte si z profesionálních sluchátek s minimálním zkreslením, levná sluchátka s mírou zkreslení nad 2 % jsou v tomto případě nedostatečná.

Využití studiových sluchátek Míra zkreslení*
Pro nenáročné uživatele nad 2 %
Domácí využití cca 1 %
Profesionální využití pod 1 %, u nejlepších modelů pouze 0,1 %

*Údaje jsou orientační.

Kmitočtový rozsah studiových sluchátek

Kmitočtový rozsah značí rozsah tónů, které jsou sluchátka schopna vysílat. Udává se v hertzech (Hz). Obecně platí, že čím vyšší je rozsah, tím lépe.

 • Profesionální modely mají rozsah cca 10 Hz – 28 kHz.
 • Na domácí využití postačí sluchátka s frekvenčním rozsahem 16 Hz – 16 kHz.

Citlivost

Citlivost udává akustický výkon sluchátek. Udává se v decibelech (dB).

 • Profesionální studiová sluchátka dosahují citlivosti až 120 dB.
 • Na domácí využití postačí sluchátka s citlivostí kolem 100 dB.

Impedance

Impedance označuje el. odpor. Značí se jednotkami Ohm. Má vliv na spotřebu elektřiny a kvalitu zvuku. Čím vyšší je impedance, tím je zvuk kvalitnější, avšak je zapotřebí více el. energie a kvalitní zesilovač. Impedance u studiových sluchátek může dosahovat 50 – 600 Ohm.

TIP!

Pokud nechcete být při sledování televizoru ničím rušeni, vyberte si z nabídky kvalitních a pohodlných sluchátek k televizi.


Prodipe 3000BR studiová sluchátka

Prodipe 3000BR studiová sluchátka

1 490 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Studiová sluchátka, uzavřená, rozsah 15Hz až 22kHz, 40 mm měniče, impedance 32 Ohmů, citlivost 95dB, maximální výkon 400 mW, THD < 0,2 %, délka kabelu přibližně 3 metry, hmotnost 233 g (včetně kabelu), barva červená, v ceně redukce z Jack 3.5 na Jack 6.3.

Prodipe IEM 3 sluchátka do uší

Prodipe IEM 3 sluchátka do uší

990 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Sluchátka do uší, vhodná pro in-ear odposlechový systém, rozsah 10Hz až 22kHz, impedance 16 Ohmů, citlivost 95dB, maximální výkon 200 mW, délka kabelu přibližně 1.2 metru, konektor Jack 3.5 stereo, v ceně 2 páry náhradních špuntů, (velké + malé), klip a pevné pouzdro.

IBIZA SOUND DJH250 sluchátka Ibiza

IBIZA SOUND DJH250 sluchátka Ibiza

952 Kč

Extra pohodlná DJ sluchátka, která poskytují zvuk s vysokým rozlišením a reprodukují veškerou dynamiku hudby a kontrolované basy, které DJ's a audiofilové potřebují. Nastavitelný náhlavník, který sedne každé hlavě. Skládací.

MADISON MAD-HNB150 sluchátka

MADISON MAD-HNB150 sluchátka

1 466 Kč

Super pohodlná bezdrátová hi-fi sluchátka s vynikající kvalitou zvuku a funkcí Active Noise Cancellation (ANC), která vám poskytne ničím nerušený požitek z poslechu. Sluchátka obsahují Bluetooth 4.1 CSR a jsou vybavena.

Ashton SHD 25

Ashton SHD 25

499 Kč

Smart Acoustic SHD 25 jsou sluchátka vhodná pro použití s keyboardy a digitálními piany. Nabídnou široký dynamický rozsah až 102 dB SPL při 32 Ohmech a jsou vybavena velmi pohodlnými, velkými náušníky. Je to skvělá volba pro přesný a pohodlný poslech vaší hry na elektronické nástroje.

Partner: CMI Music
AudioDesign PMH 350 studiová uzavřená sluchátka

AudioDesign PMH 350 studiová uzavřená sluchátka

1 390 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Studiová uzavřená sluchátka, 50 mm měniče s neodymium magnety, frekvenční rozsah 18Hz – 25kHz, impedance 32 Ohmů, citlivost 99 +/- 3 dB, hmotnost 280 g, odnímatelný 3 m kabel, v ceně redukce na Jack 6.3 a koženkové pouzdro.

AudioDesign SH 150 uzavřená sluchátka

AudioDesign SH 150 uzavřená sluchátka

949 Kč

Uzavřená sluchátka, 48 mm měniče s neodymium magnety, frekvenční rozsah 20Hz – 22kHz, impedance 32 Ohmů, citlivost 100 +/- 3 dB, hmotnost 260 g, 3 m kabel, v ceně redukce na Jack 6.3.

Studiová sluchátka

Studiová sluchátka jsou nezbytností pro všechny náročné posluchače, zvukaře nebo DJ, kterým záleží na kvalitě zvuku nebo se pohybují v hudebním průmyslu.

Studiová sluchátka AKG

Výrobce AKG se zabývá produkcí profesionálních studiových sluchátek se špičkovým zvukem a pohodlným provedením mušlí, které jsou vhodné i k několikahodinovému poslechu.

Bezdrátová studiová sluchátka

Bezdrátová sluchátka nepotřebují ke své funkci el. kabel, pracují s připojením skrze Bluetooth. Sluchátka je však třeba pravidelně dobíjet, obvykle vydrží v provozu 8 – 10 hodin.

Studiová sluchátka s mikrofonem

Studiová sluchátka s mikrofonem umožňují online komunikaci a mají schopnost tlumit okolní zvuky.