Tavné pistole Bosch

Tavné pistole výrazně usnadní práci při výrobě nejrůznějších dekorací a pomohou při drobných opravách v domácnosti. Jsou efektivním a nenáročným pomocníkem. Jak se zorientovat v nabídce lepících pistolí, a kterou vybrat?

Zobrazit více

Jak funguje tavná pistole?

Do elektrické plastové lepící pistole s hliníkovou tavící komorou se vloží tavná tyčinka, která se vlivem tepla z pistole postupně rozpouští, mačkáním tlačítka se roztavené lepidlo posouvá skrze hlavici pistole na určené místo.

Lepící pera

Fungují na stejném principu jako tavná pistole, mají však ergonomický tvar a snadněji se s nimi pracuje, dobíjí se obvykle za pomoci USB kabelu.

Info:

K výrobě dekorací a dalších doplňků z kovu či dřeva se často užívají také pájecí stanice a pistole.


Jak vybrat tavnou pistoli?

Tavné pistole se liší dobou nahřívání, výkonem a způsobem napájení.

Příkon a doba nahřívání tavné pistole

Příkon tavné pistole ovlivňuje především její dobu nahřívání. Čím vyšší je příkon, tím kratší je doba nahřívání. Příkon se udává ve W (wattech).

Příkon a orientační doba nahřívání tavné pistole:

Příkon Doba nahřívání
50 W do 7min.
100 W do 5 min.
200 W do 3 min.

Způsob napájení tavné pistole

Nejčastěji se setkáte se 2 způsoby napájení:

  • Napájení ze sítě – nerozšířenější, pistole se zapojí pomoci el. kabelu do zásuvky, výhodou je neomezená doba provozu, nevýhodou může být překážející kabel
  • Napájení z akumulátoru – tavná pistole má vlastní akumulátor, výhodou je absence kabelu, nevýhodou nutnost pravidelného dobíjení

Doba nepřetržitého provozu udává, jak dlouho vydrží aku tavící pistole pracovat na jedno nabití. Doba nepřetržitého provozu se pohybuje kolem 30 min., nabíjení trvá cca 4 hod.


Lepící tyčinky do tavné pistole

Bez lepících tyčinek tavná pistole nemůže fungovat. Tavné tyčinky jsou vyrobeny ze snadno tavitelných plastů, jako je polyester nebo polyamid.

→ Na trhu najdete tavné pistole určené pro různé průměry tavných tyčinek. Průměry se obvykle pohybují mezi 7 – 11 mm.


Další praktické funkce a doplňky lepících pistolí

  • Funkce nastavení teploty – některé pistole nabízí možnost nastavení rozdílných teplot, které ovlivňují tekutost lepidla
  • Pogumovaná rukojeť – umožňuje bezpečné a pohodlné uchopení pistole
  • Stojánek – slouží ke snadnému a bezpečnému odložení nahřáté pistole
  • Pouzdro – praktické pouzdro pro uložení tavné pistole
  • Tavné tyčinky – lze dokupovat zvlášť

Tavná pistole s příslušenstvím

  • Součástí balení je tavná pistole, lepící tyčinky a sada hlavic různých průměrů pro regulaci průtoku lepidla dle potřeby.
TIP!

K lepení nejrůznějších materiálů lze použít také klasická tekutá lepidla na dřevo, plast, kov, sklo a mnoho dalších materiálů.

  • Značka
    Bosch
    ×
-18%
Bosch GluePen
46x

Bosch GluePen

1 079 Kč
879 Kč

Bosch GluePen je revoluční novinka v segmentu lepících pistolí – lepicí pero je připraveno k použití do 15 s. při teplotě 170 °C.

Od prodejce MALL
-19%
Bosch Gluey lepící pero Smoky grey 0.603.2A2.101

Bosch Gluey lepící pero Smoky grey 0.603.2A2.101

938 Kč
759 Kč

Lepící pero Gluey Smoky Grey 0.603.2A2.101 od značky Bosch. Ergonomický tvar s rukojetí Soft Grip. Napájeno na dobíjecí baterie AA. Výkon při lepení 2 g/min. Doba nažhavení 60 s. Teplota lepení 150 °C. Rozměry nářadí 195 × 25 × 29 mm. Hmotnost 0,12 kg. Balení obsahuje řadu lepících tyčinek, dobíjecí baterie 1,2 V HR06, USB nabíječku a kabel.

Od prodejce MALL
-19%
Bosch Gluey lepící pero Evergreen 0.603.2A2.100

Bosch Gluey lepící pero Evergreen 0.603.2A2.100

938 Kč
759 Kč

Lepící pero Gluey Evergreen 0.603.2A2.100 od značky Bosch. Ergonomický tvar s rukojetí Soft Grip. Napájeno na dobíjecí baterie AA. Výkon při lepení 2 g/min. Doba nažhavení 60 s. Teplota lepení 150 °C. Rozměry nářadí 195 × 25 × 29 mm. Hmotnost 0,12 kg. Balení obsahuje řadu lepících tyčinek, dobíjecí baterie 1,2 V HR06, USB nabíječku a kabel.

Od prodejce MALL
-20%
Bosch Gluey lepící pero Marshmallow 0.603.2A2.102

Bosch Gluey lepící pero Marshmallow 0.603.2A2.102

938 Kč
748 Kč

Lepící pero Gluey Marshmallow 0.603.2A2.102 od značky Bosch. Ergonomický tvar s rukojetí Soft Grip. Napájeno na dobíjecí baterie AA. Výkon při lepení 2 g/min. Doba nažhavení 60 s. Teplota lepení 150 °C. Rozměry nářadí 195 × 25 × 29 mm. Hmotnost 0,12 kg. Balení obsahuje řadu lepících tyčinek, dobíjecí baterie 1,2 V HR06, USB nabíječku a kabel.

Od prodejce MALL
Bosch PKP 18 E
93x

Bosch PKP 18 E

939 Kč
843 Kč

Lepicí pistole – trvalé spoje a čistá práce. Mechanický posuv. Bezpečný odkládací stojan. Elektronicky regulovaný topný prvek zajišťuje konstantní pracovní teplotu 200 °C.

Od prodejce MALL

Tavné pistole

Hledáte praktického pomocníka k lepení nejrůznějších materiálů, malým opravám v domácnosti nebo k tvorbě dekorací? Vyberte si lepící pistoli z bohaté nabídky na Mall.cz. Nabízíme lepící pistole s průměrem 7 i 11 mm. V nabídce máme také tavné akumulátorové pistole a tavná pera.

Vybírejte tavné pistole značky Extol Craft, Asist, Bosch, Dremel, Hecht, Erba a dalších.

Jaké materiály slepí lepící pistole?

Tavná pistole je vhodná k lepení:

  • Plastu
  • Dřeva
  • Skla
  • Porcelánu
  • Kovu
  • Přírodnin a mnoha dalších materiálů

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Tavné pistole.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Tavné pistole výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Tavné pistole akce.

^ Zpátky nahoru