Tipy na podzimní dekorace (nejen) na dveře

Podzim přináší spoustu krásných barev. Spadané listí, kaštany, ořechy, sušené květy, jeřabiny... Využijte to, co vám příroda nabízí, na výrobu originálních dekorací, a zabavte se v deštivých dnech.


Tavná pistole vám usnadní práci, využijete i párátka a špejle

Stojí jen pár korun, ale ušetří vám spoustu nervů. Přilepí cokoliv k čemukoliv. Tavnou pistoli stačí jen nahřát a přichystat si pracovní podložku, abyste si nezničili stůl. Slza tavného lepidla vydrží i nepřízeň počasí. Když pak dekoraci rozebíráte, stačí jednotlivé části odlomit a příští rok je klidně použijete znovu.

Tavná pistole je základ, ale k připevnění se budou hodit i párátka či špejle, které se používají k upevnění těžších věcí, např. kaštanů. Pořídit můžete také ohebné drátky nebo vázací pásky.

Tipy na podzimní dekorace (nejen) na dveře

TIP: K tavné pistoli se budou hodit také tavné tyčinky. Vždy je vybírejte dle průměru otvoru v pistoli. S tavnou pistolí by měli zacházet jen dospělí, děti by se mohly popálit.

Podzimní dekorace

Věnce nemusíte vytvářet, stačí je dozdobit

Pokud si chcete užít zábavu jen se zdobením, pak můžete koupit polotovar. Existují všemožné druhy věnců, včetně proutěných, které stačí dozdobit sušenými květy, kaštany, žaludy, mechem nebo třeba spadaným pestrobarevným listím.

V případě, že chcete, aby vám dekorace vydržela do dalšího roku, pořiďte umělé květiny a bobule. Některé jsou tak věrné svým předlohám, že nikdo napodobeninu nepozná. Navíc je k věnci můžete připevnit bez obav, že se rozpadnou.Využijte k dekoraci i dřevo

Pokud máte doma dřevěná polínka, uřízněte si z jednoho pěkně kulatého tenký plát a ten použijte jako základ dekorace na dveře nebo na stůl. Dřevěné kolo očistěte a nalakujte lakem, abyste si smůlou nezničili dřevěný nábytek. A pokud jej chcete zavěsit, provrtejte si do něj ještě dírku, skrze kterou provlečte  nebo silnější motouz.

Tipy na podzimní dekorace (nejen) na dveře


Podzimní dekorace

Sbírejte bobule

Šípky, jeřabiny, židovské třešně… To všechno je krásný materiál, ze kterého vytvoříte pestrobarevné podzimní dekorace. Rozjasní květinové aranžmá, ale klidně jim dejte i hlavní roli.

Chcete-li na dveře věnec z bobulí, pořiďte si polystyrenový základ a obalte ho červeným nebo oranžovým krepovým papírem. Jen tak nebude prosvítat bílá barva polystyrenu skrz plody. Pak už se vrhněte na zapichování nebo lepení jednotlivých bobulek. Nakonec vezměte třeba režný provázek a věnec na něj zavěste.Zahrajte si na květináře

Pro vytvoření podzimních aranžmá z živých květin potřebujete neprůhlednou dekorační mísu a zelenou aranžovací hmotu. Nožem si vyřízněte kus aranžovací hmoty, který padne do zvolené nádoby a dejte jej namočit do vody.

Tipy na podzimní dekorace (nejen) na dveře

Mohlo by se Vám hodit při výrobě dekorací

Další články

Jak vyrobit adventní věnec? Stačí k tomu šišky nebo korkové zátky!

K období podzimu patří neodmyslitelně adventní věnec, který můžete koupit, nebo si ho také sami...

Celý článek

Ptačí krmítko vyrobíte i doma

Vlaštovku kukačku nebo jiřičku u nás v zimních měsících nepotkáte, ale sýkorky či brhlíci u nás zůstávají i přes zimní měsíce...

Celý článek