Internetový obchod Kosmas.cz zvýšil obrat o 65 %

Praha, 18. července 2003

Internetový obchod Kosmas.cz (www.kosmas.cz), který se specializuje především na prodej knih, dosáhl za první pololetí 2003 obratu 4,3 mil. Kč (bez DPH), což znamená nárůst o 65 % oproti stejnému období roku 2002.

K růstu obratu kromě rozšiřování nabídky přispělo také posílení přílivu nových zákazníků. Těch obchodu za první pololetí přibylo o 95% více než v předchozím roce. Vedoucí obchodu Josef Žák k tomu dodává: „Potěšitelný byl především nadprůměrný příliv nových zákazníků v lednu a únoru, což jsou z hlediska prodeje obvykle „ospalejší“ měsíce. Spatřujeme v tom jistou setrvačnost vánočních nákupů. Spolehlivým a včasným odbavením vánočních objednávek jsme získali velké množství nových spokojených zákazníků, kteří dali doporučení svým známým.“

Obchodu se také osvědčují jeho doplňkové služby. Vedle e-mailového zpravodajství o novinkách v nabídce je to především přehled knih připravovaných k vydání. Návštěvník obchodu má možnost u knihy, která jej zajímá, zadat svou e-mailovou adresu. Na tu pak obdrží automatickou zprávu, jakmile kniha vyjde a je možno ji objednat. „Letos jsme zaznamenali mimořádně zvýšený zájem o tuto unikátní službu. Každý týden evidujeme 200-300 takto realizovaných záznamů“, doplňuje Josef Žák.

Nejprodávanějším titulem prvního pololetí se stala druhá část literární verze televizního sci-fi seriálu Červený trpaslík s podtitulem Lepší než život. Další kniha o hrdinech z Červeného trpaslíka s názvem Poslední člověk, která má vyjít v září, je mezi návštěvníky obchodu nejočekávanější knihou roku podle počtu zadaných záznamů.

Nejprodávanější tituly v obchodě Kosmas.cz za 1. pololetí 2003

  1. Rob Grant, Doug Naylor: Červený trpaslík 2. – Lepší než život
  2. Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií 1.
  3. Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií 5. – Převážně neškodná
  4. Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií 3. – Život, vesmír a vůbec
  5. Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií 4. – Sbohem, a dík za ryby
  6. Rob Grant, Doug Naylor: Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče
  7. Paulo Coelho: Alchymista
  8. Rob Grant, Doug Naylor: Stopařův průvodce Galaxií 2. – Restaurant na konci vesmíru
  9. Petra Hůlová: Paměť mojí babičce
  10. Eve Ensler: Vagina Monology

O obchodě Kosmas.cz

Obchod, který je v provozu od roku 1999, nabízí přes 11.000 knižních titulů a výběrový sortiment hudby a multimediálních titulů na CD-ROM. Poskytuje také škálu doplňkových služeb a informací jako například e-mailové zpravodajství o novinkách v nabídce, přehled knih připravovaných k vydání, ukázky z recenzí v tisku, přehled literárních ocenění, apod. Provozovatelem obchodu je knižní velkoobchod Kosmas s. r. o. Obchod Kosmas.cz je partnerem internetové nákupní galerie Internet Mall (www.mall.cz).

O firmě Kosmas s. r. o.

Firma Kosmas s. r. o. je knižní velkoobchod s distribuční sítí po celé České republice. Od roku 2002 rozšiřuje také síť vlastních maloobchodních prodejen. Po knihkupectví v Hradci Králové letos otevřela nové prodejny v Plzni a v Praze.

Kontakty

Kosmas s. r. o., Lublaňská 34, 120 00 Praha 2
Josef Žák – vedoucí internetového obchodu
E-mail: info@kosmas.cz
Tel./fax: 222 518 324