Internet Mall: první pololetí s obratem přes 100 miliónů

Praha, 24. července 2003

Internet Mall, s.r.o. ukončil první pololetí s tržbami 110 miliónů Kč včetně DPH. Jedná se tak o více než 300 % nárůst obratu a téměř 400 % nárůst počtu objednávek oproti prvnímu pololetí roku 2002.

Tržby internetových obchodů www.bilezbozi.cz, www.audioexpert.cz, www.videoexpert.cz, www.fotoexpert.cz, www.mp3store.cz a www.mobilka.cz společnosti Internet Mall, s.r.o. za druhé čtvrtletí dosáhly výše 59,75 mil. Kč s DPH (49 mil. bez DPH). Jen za první pololetí 2003 je tedy obrat společnosti o 20 % vyšší, než obrat za celý rok 2002.

Druhé čtvrtletí bylo ve znamení ostrého konkurenčního boje; internetový prodejní kanál ještě není zcela rozdělen a jednotliví dodavatelé spolu soupeří o pozice. Z těchto nejčastěji cenových bitev pochopitelně profitují především zákazníci, ale koneckonců i trh jako takový, který se pročistí.

Ředitel společnosti Ondřej Fryc komentuje výsledky takto: „Nejvíce růstové segmenty v druhém čtvrtletí tvořily zejména videokamery a DVD přehrávače, výrazně posilovala také mobilka.cz – benjamínek naší nákupní galerie. Podstatným momentem v oslovení zákazníka nadále zůstávají služby spojené s nákupem a důraz na ně se nám v uplynulém období určitě vyplatil.“

Společnost Internet Mall

Internet Mall je internetová nákupní galerie, která pod jednou střechou sdružuje specializované obchody, které kromě vlastního prodeje nabízejí svým zákazníkům i kompetentní odborné poradenství a postupně rozšiřují repertoár doplňkových služeb.

Nákupní galerii Internet Mall provozuje společnost Internet Mall, s.r.o., která vznikla v roce 2000 spuštěním prvního specializovaného obchodu www.bilezbozi.cz. V roce 2002 se skupina obchodů rozrostla o www.mp3store.cz, www.fotoexpert.cz, www.audioexpert.cz, www.videoexpert.cz a letos přibyl obchod www.mobilka.cz a partnerské obchody www.multimarket.cz a www.kosmas.cz. Obchody Internet Mall nabízí přibližně devět tisíc položek zboží více než 130 značek.