Nákupy na internetu jsou stále oblíbenější

Praha, 29. listopadu 2004

Lidé nakupují v internetových obchodech stále častěji. Internetová expertní nákupní galerie Internet Mall očekává za celý rok 2004 více než zdvojnásobení tržeb i objednávek. Jen v listopadu dosáhly objednávky na Internet Mall 249 % oproti stejnému měsíci loni, tržby dosáhly 234 %.

„Podle našich odhadů dosáhnou tržby za letošní rok přibližně 780 milionů korun. Za celý loňský rok jsme přitom utržili 369 milionů korun,“ říká ředitel a předseda představenstva Internet Mall Ondřej Fryc (oba údaje jsou s DPH). Podle Ondřeje Fryce letos k dosažení loňských tržeb stačilo jen o něco více než půl roku. „Lidé již tradičně využívají internetové obchody pro nákup dárků a letos proto loňské tržby více než zdvojnásobíme“, dodává Ondřej Fryc.

Podle statistik Internet Mall je největší zájem o domácí spotřebiče (ledničky, pračky, myčky), spotřební elektroniku (digitální fotoaparáty, MP3 přehrávače, domácí kina, televizory a DVD) a výrazně roste i zájem o sezónní zboží (pneumatiky). „Lidé při nákupu na Internet Mall oceňují nižší ceny, široký výběr a spolehlivost doručení“, vysvětluje Fryc a dodává: „Zboží mohou doručit naši vlastní řidiči, takže se dokážeme domluvit i na přesném dodání. U dražších nákupů tuto možnost nabízíme zdarma. Navíc si každý může on-line zkontrolovat stav své objednávky.“

„Nákupy na Internet Mall ale neomezujeme jenom na zákazníky s připojením k internetu. Zboží je možné si vybrat a vyzvednout i ve čtyřech našich značkových prodejnách a objednávat lze také po telefonu“ říká Ondřej Fryc. Značkové prodejny má v tuto chvíli Internet Mall v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích.

„Naše ceny jsou v průměru o 15 až 20 procent nižší než doporučené maloobchodní ceny v klasických obchodech. Za čtyři roky naší existence jsme tak našim zákazníkům ušetřili již více než 100 milionů korun“, přibližuje Ondřej Fryc další výhody nákupu na internetu. „Se službou Unikátní peněženka navíc každý může při čtení nějakého letáku s akčními cenami nebo přímo v obchodech jednoduše zjistit, kolik může při nákupu na Internet Mall ušetřit“, dodává Ondřej Fryc.

Služba Unikátní peněženka je dostupná pro každého majitele mobilního telefonu. Stačí mu jen poslat SMS s celým názvem zboží na číslo 736-393-652 (PEN-EZE-NKA) a za pár vteřin se dozví, jaká je cena na Internet Mall. „Ceny na Internet Mall mohou být i oproti takzvaným akčním nabídkám výrazně nižší“, popisuje své zkušenosti Ondřej Fryc.

Poznámka:
Služba Unikátní peněženka funguje jen pro elektroniku a domácí spotřebiče dražší než 5 000 korun.

Společnost Internet Mall

Expertní internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, nabízející zákazníkům i kompletní odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb. Seznam všech obchodů najdete na www.mall.cz. V tuto chvíli obsahuje sortiment obchodů Internet Mall 120 000 různého zboží 463 značek.

Jeden z obchodů Internet Mall, bilezbozi.cz, je držitelem titulu Obchodník roku 2004 v kategorii internetových obchodů.

Za loňský rok dosáhly auditované tržby Internet Mall 368 milionů korun (s DPH, 302 milionů korun bez DPH). Internet Mall vlastní čtyři značkové prodejny (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice). Ke konci října nakupilo na Internet Mall již více než 90 tisíc zákazníků. Z každého nákupu přispívá Internet Mall 5 Kč na konto Bariéry Nadace Charty 77.