Internetové nákupy na splátky jsou stále oblíbenější

Praha, 22. února 2005

Internet Mall: Lidé si na internetové nákupy berou stále častěji úvěr.

Spotřebitelé v minulém roce utratili na českém internetu více než 5 mld. korun, přičemž stále větší část prodeje je uskutečňována na splátky. Největší provozovatel internetových obchodů v Česku, společnost Internet Mall a.s., poskytla v roce 2004 spolu se splátkovými společnostmi 4 141 úvěrů, průměrná výše jednoho nákupu na splátky byla 13 500 Kč. Celkem zákazníci v obchodech Internet Mall v roce 2004 nakoupili na splátky zboží v hodnotě 56 miliónu korun.

Ušetřete porovnáním půjček a úvěrů online.

„Nákup zboží na splátky se pro spotřebitele stává zcela běžnou záležitostí, a tak jsme se před rokem jako první na trhu rozhodli nabídnout pořízení zboží na splátky tak, aby vyřízení úvěrové smlouvy se zákazníkem mohlo proběhnout bez nutnosti návštěvy kamenné prodejny,“ říká o internetových nákupech na úvěr Ondřej Fryc, generální ředitel společnosti Internet Mall.

Žádost o úvěr vyplňuje zákazník bezprostředně po odeslání objednávky a ihned se dozví, zda byl úvěr schválen. Díky vlastní dopravě je pak Internet Mall schopen dodat zákazníkovi zboží ve zvoleném termínu a čase, přičemž samotný podpis úvěrové smlouvy proběhne až při předání zboží, doma u zákazníka. Od ledna 2005 navíc při úvěru do 30 tisíc korun nepotřebuje zákazník žádné doklady. Od zavedení této služby se podíl splátkového prodeje na celkovém obratu firmy ztrojnásobil. „Nejúspěšnější měsíce z hlediska objemu úvěrových finančních prostředků v roce 2004 byly listopad a prosinec, kdy zákazníci v obchodech Internet Mall nakoupili na splátky zboží za 24,3 miliónu korun,“ doplňuje Jan Kožušník, manažer splátkového prodeje.

Nejoblíbenějším splátkovým produktem je tzv. „Jedna desetina“, kdy zákazník zaplatí desetinu z ceny zboží jako akontaci (první splátka) a úvěr doplatí v 10 pravidelných měsíčních splátkách. Oblíbený je také akční produkt „Úvěr zdarma“, který Internet Mall ve spolupráci s významnými splátkovými společnosti nabízí svým zákazníkům. V takovém případě spotřebitel nezaplatí nic navíc, při dodání zboží složí 1/10 jeho ceny a zbylá částka je rozložena do devíti pravidelných měsíčních splátek. Úvěr zdarma budou moci zákazníci obchodů Internet Mall využít od 21. února do 6. března.

Společnost Internet Mall

Expertní internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, nabízející zákazníkům i kompletní odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb. Seznam všech obchodů najdete na www.mall.cz. V tuto chvíli obsahuje sortiment obchodů Internet Mall 120 000 různého zboží 463 značek. Internet Mall vlastní čtyři značkové prodejny (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice).

Obchod BileZbozi.cz je držitelem titulu Obchodník roku 2004 v kategorii internetových obchodů.