Internet Mall jmenoval nového obchodního ředitele

Praha, 30. března 2005

Společnost Internet Mall a.s., provozovatel největší sítě internetových obchodů v České republice, posílila na pozicích vrcholového managementu.

Na pozici obchodního ředitele nastoupil nově ing. Marek Liška, který od roku 2004 vedl dva z obchodů společnosti Internet Mall – HobbyExpert.cz a Sekačky.cz. Marek Liška se narodil v roce 1974, vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor hospodářská politika, psychologie a sociologie řízení. Je ženatý a v letech 1997-2003 působil v rodinné firmě zabývající se obnovou památkově chráněných objektů jako projektový manažer. Ve volném čase se Marek Liška věnuje lyžování a lednímu hokeji. „Hlavním cílem naší společnosti je další zlepšování služeb a zároveň oslovení té skupiny populace, která dosud nevyzkoušela výhody nákupu přes internet,“ nastínil Marek Liška strategii společnosti Internet Mall.

Marek Liška nahradil na pozici obchodního ředitele Ondřeje Fryce, jednoho z původních zakladatelů společnosti. „Tato změna souvisí s plánovanou expanzí Internet Mall na zahraniční trhy, kterou v nové funkci považuji za svůj hlavní úkol,“ prohlásil Ondřej Fryc, který bude nyní za společnost vystupovat jako generální ředitel.

Společnost Internet Mall

Expertní internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, nabízející zákazníkům také odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb. Seznam všech obchodů najdete na www.mall.cz. V tuto chvíli obsahuje sortiment obchodů Internet Mall 120 000 položek různého zboží více než 500 značek.

Jeden z obchodů Internet Mall, BileZbozi.cz, je držitelem titulu Obchodník roku 2004 v kategorii internetových obchodů.

Za rok 2003 dosáhly auditované tržby Internet Mall 368 milionů korun (s DPH, 302 milionů korun bez DPH). Auditované výsledky za rok 2004 budou k dispozici na konci dubna, předběžným odhadem jsou tržby ve výši 840 milionů Kč vč. DPH. Internet Mall provozuje čtyři značkové prodejny (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice). Ke konci března 2005 nakoupilo na Internet Mall již více než 146 tisíc zákazníků.