Největší český internetový obchod zahájil provoz slovenské pobočky

Praha, 6. září 2005

Společnost Internet Mall a.s., největší internetový obchodník v České republice, zahájila provoz pobočky na Slovensku a spustila svůj první specializovaný slovenský obchod ElektroExpert.sk.

V nabídce obchodu ElektroExpert.sk naleznou zákazníci především domácí spotřebiče a bílou techniku, ješte do konce září však má Internet Mall v úmyslu otevřít další 3 obchody – FotoExpert.sk, AudioExpert.sk a VideoExpert.sk – zaměřené na spotřební elektroniku. Stejně jako v České republice tak zákazníci na Slovensku dostanou možnost využívat služeb internetových obchodů specializovaných na jednotlivé typy sortimentu. Kromě atraktivních cen, které budou výrazně nižší, než v kamenných obchodech, hodlá společnost Internet Mall nabídnout také špičkový komfort dodání zboží po celé Slovenské republice.

Ondřej Fryc, generální ředitel společnosti, k tomu říká: „Na slovenském trhu existuje řada internetových obchodů, internetové nakupování jako takové je však ve srovnání s ČR dosud v začátcích. Domníváme se, že jedním z důvodů je to, že žádný internetový obchodník nebyl schopen slovenské spotřebitele přesvědčit solidností a kvalitou svých služeb. Hodláme tento stav změnit, zajištění spolehlivých služeb a důvěra zákazníků je pro nás prioritou.“

Zatímco celkový objem českého internetového trhu odhaduje Internet Mall v letošním roce zhruba na 7 miliard Kč, na Slovensku je to na základě interních analýz necelá 1 miliarda. „Tato čísla ukazují, že na Slovensku existuje značný potenciál,“ komentuje údaje Ondřej Fryc. „Jsme si jistí, že slovenští spotřebitelé objeví výhody internetového nakupování, spočívající především v komfortu doručení a nízkých cenách, které vycházejí z nižších nákladů na personál a prodejní plochy“, uzavírá Fryc.

Společnosti Internet Mall

Expertní internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, nabízející zákazníkům také odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb. Seznam všech obchodů najdete na www.mall.cz. V tuto chvíli obsahuje sortiment obchodů Internet Mall přes 200 000 položek různého zboží více než 800 značek.

Obchod BileZbozi.cz je držitelem titulu Obchodník roku 2004 v kategorii internetových obchodů.

Za rok 2004 dosáhly auditované tržby Internet Mall v ČR 852 milionů korun (s DPH, 710 milionů korun bez DPH). Internet Mall provozuje v ČR sedm značkových prodejen (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice a Liberec). Na Slovensku provozuje kamennou prodejnu v Bratislavě. Ke konci července 2005 nakoupilo na Internet Mall již více než 250 tisíc zákazníků.