Legendární diáře a zápisníky Paperblanks na MALL.cz

Praha, 11. listopad 2009

Žijeme v jednadvacátém století a počítače, notebooky a mobily jsou našimi každodenními společníky, bez kterých by strádal jak pracovní, tak i soukromý život. Přesto však klasické papírové zápisníky a diáře mají v našich kabelkách a aktovkách stále nezastupitelné místo. „Kvalitní diář může být na konci roku velmi pěkným dárkem, který potěší snad úplně každého. Obzvlášť jedná-li se o legendární a kvalitní notes značky Paperblanks,“ radí s vánočními nákupy Petr Král z internetového obchodu MALL.cz, který nabízí široký výběr diářů a zápisníků Paperblanks. Zápisník je pak univerzálním dárkem po celý rok.

Paperblanks – umělecké dílo do kapsy

Zápisníky a diáře značky Paperblanks se zrodily v rukách knižních nakladatelů Hartley & Marks, kteří věří, že psané slovo je stále velmi důležité. Obaly Paperblanks jsou inspirovány skutečnými uměleckými díly. „Kolekce tak nabízí reprodukci díla japonských mistrů lakýrníků z dynastie Edo a Meiji, imitaci drahocenných kožených renesančních vazeb i pestrých obrazů hippie umělkyně. Nejzajímavějším počinem jsou pak autentické rukopisy slavných, které byly zapůjčeny z muzejních a knihovnických sbírek. Inspirovat vás tak bude Shakespeare, Poe, Freud, Beethoven či Van Gogh,“ vypočítává Petr Král z internetového obchodu MALL.cz.

Nakladatelství Hartley & Marks ale nemyslí pouze na design produktů, přistupuje zodpovědně ke každému detailu procesu výroby. Speciální papír ve všech zápisnících je vyráběn exkluzivně pro Paperblanks tak, aby byly strany co nejméně průhledné, a přitom tenké. Navíc při výrobě podstupuje papír zvláštní úpravou za použití jílu, která zamezuje přílišné absorpci inkoustu, který by jinak mohl prosakovat skrz stránku. Papír neobsahuje kyseliny a je vyroben pouze z ekologické dřevní hmoty.

Zápisník pro romantičky – Paperblanks Brontë – Jane Eyre (Ultra)

Charlotte Brontëová sepsala romanticko-realistický příběh Jany Eyerové v roce 1847. Text mimořádně úspěšného románu můžete obdivovat v autentické reprodukci zapůjčené z muzea v reliéfní vazbě. Zápisník je ručně vyrobený a vybavený bočním překlápěcím klipsem, který zabraňuje samovolnému otevření, textilní záložkou, díky níž rychle najdete tu správnou stránku, a zadní kapsou na vizitky, papíry a dokumenty.

Cena: 429 Kč

Zápisník pro svůdníky a elegány – Paperblanks Byron – Don Juan (Mini)

Satirická báseň o slavném milovníku slasti Don Juanovi v podobě od Byrona. Autentický rukopis známého autora v reliéfní vazbě zdobí obal tohoto zápisníku Paperblanks. Zápisník je ručně vyrobený a vybavený bočním překlápěcím klipsem, který zabraňuje samovolnému otevření, textilní záložkou, díky níž rychle najdete tu správnou stránku, a zadní kapsou na vizitky, papíry a dokumenty.

Cena: 293 Kč

Denní diář Paperblanks Back Pocket (Mini) 2010

Obálku ručně vyráběného diáře s tvrdou vazbou zdobí vkusná reprodukce ušlechtilé kožené vazby s reliéfním vzorem kůže. Elastická páska zabraňuje samovolnému otevření, dvě záložky pomáhají rychle najít tu správnou stránku a zadní kapsa se hodí na vizitky, papíry a dokumenty. V diáři najdete navíc měsíční plánovací stránku na každý měsíc, přehled narozenin, výročí a dalších důležitých událostí, linkované stránky na poznámky, mezinárodní svátky a významné dny roku 2010 a 2011, užitečná zahraniční telefonní čísla, tísňová čísla, předvolby a weby, tabulku konfekčních velikostí, převody míry a teploty, cestovní plánovač a graf časových zón a plánovač na rok 2011.

Cena: 370 Kč