Chytře na jarní úklid

Praha, 19. ledna 2011

Pokud jaro tradičně vítáte důkladným úklidem, máme pro vás několik tipů, jak s ním strávit méně času. Ne, nebudeme vám tvrdit, že s chytrými pomocníky budete chtít jarní úklid nadšeně opakovat šestkrát do roka. Proč se ale namáhat zbytečně, když spoustu úsilí za vás může „vzít“ moderní technika?

Specialistou na úklid a čištění je německá značka Kärcher, založená již v roce 1935. Do jejího sortimentu patří i průmyslové úklidové spotřebiče. Ale protože nepředpokládáme, že byste se do jarního gruntování pustili až s takovou vervou, tady je několik tipů pro domácí použití.

Mytí oken

Kärcher WV 50 Plus

Jestli vás jarní úklid děsí hlavně kvůli umývání oken, pořiďte si bateriový okenní čistič Kärcher WV 50 Plus. Jaké jsou jeho výhody oproti klasice – hadru? Bezdrátový provoz můžeme přiřadit oběma, ovšem perfektní odsávání vody, to už hadr neumí. Díky odsávání a zásobníku na špinavou vodu se nemusíte bát, že by odkapávala na koberec nebo podlahu. Do kontaktu se špinavou vodu navíc nepřijdete ani vy, což je další aspekt, za který si pomocník zaslouží pochvalu. Výsledkem jsou pak okna bez šmouh a spokojenější člen domácnosti, odpovědný za úklid. Čistič je možné použít i na jiné hladké povrchy.

Doporučená cena: 1890 Kč

Zametání a vysávání

Kärcher K 55 Pet Plus

Koště na bateriový pohon Kärcher K 55 Pet Plus je tu pro všechny, kdo chtějí mít úklid rychle z krku. Není potřeba vytahovat vysavač ani se shýbat jako při použití smetáčku s lopatkou. Dokonce ani kvůli zapnutí přístroje – spínač je totiž nožní. Rukojeť si můžete nastavit dle své výšky a úklid s 2kg přístrojem vás určitě nevyčerpá. Koště zamete jak tvrdé podlahy, tak i koberce a jiné textilní podlahové krytiny, zvířecí chlupy odstraní speciálním nástavcem a dosáhne i pod nábytek.

Doporučená cena: 1690 Kč

Čištění pod tlakem

Kärcher K 2.38 M + T 50

Kärcher SC 952 je jediným ručním parním čističem s odvápňovacím zařízením na světě. Díky krátké době ohřevu, jen 15 sekund, a odnímatelné, kontinuálně plnitelné nádržce, je vždy připraven zjednat čistotu bez chemie v kuchyni, koupelně a na WC. Čistič je vybaven i okenní stěrkou pro setření vlhkosti na vyčištěné okenní ploše a power tryskou.

Doporučená cena: 1 690 Kč

Kärcher SC 952

Jestli máte i zahradu, také ji byste měli po zimě hodit do gala. Pomoci vám může tlaková myčka Kärcher K 2.38 M. Myčka je skvělá pro příležitostné čištění okolo domu, např. pro čištění špinavých ploch nebo ploch zarostlých mechem, jako jsou např. fasády domů, terasy, cestičky, zdi, bazény, zahradní nábytek, zahradní stroje nebo třeba mytí automobilů. Kärcher 2.38 M je vybaven tlakovým spínačem (automatické vypnutí motoru), který vypíná a zapíná motor uzavřením či otevřením ruční stříkací pistole. Tím se šetří nejen chození ke stroji, ale zároveň velmi klesají náklady na vodu a elektřinu, chrání se čerpadlo i životní prostředí.

Doporučená cena: 2 790 Kč