Vařte hodně, s láskou a pomalu

Praha, 26. října 2011

Vaření při nízké teplotě má řadu výhod. Tou nejpodstatnější je výsledek – perfektně připravené jídlo. Dosáhnout ho můžete několika způsoby, třeba dlouhým dušením v litinovém hrnci. Nejjednodušší je však pro tento typ kuchyňské úpravy použít tzv. pomalý hrnec. V něm se jídlo připravuje při stálé teplotě pod bodem varu, takže se pokrmy nemohou vysušit, ani když je nehlídáte.

Co majitelé pomalých hrnců oceňují nejvíc?

 • Jednoduchost přípravy

  Všechny ingredience stačí vložit do hrnce a dál už se o nic nestarat. Vše se připravuje společně, ušetříte tak kupu špinavého nádobí, jídlo není v průběhu vaření potřeba míchat, podlévat či dochucovat.
 • Pomalý hrnec můžete bez obav nechat pracovat

  S pomalým hrncem odpadá nutnost stát u plotny, což je vlastnost, kterou na něm mají jeho majitelé asi nejradši. Spotřebič hlídá stálou teplotu, žádný dozor nad vařením tak není třeba. Vy zatím můžete vzít děti na procházku nebo si jít lehnout. Po skončení přípravy hrnec udržuje jídlo teplé, aniž by se vysoušelo.
 • Skvělý výsledek

  Dlouhé vaření při nízké teplotě je generacemi ověřená metoda přípravy jídla. Milovníci dušených jídel vědí, že jen touto cestou lze dosáhnout masa, které samo odpadá od kosti a je měkké jako dort. Pomalý hrnec tuto metodu dovádí k dokonalosti. Spolehlivě totiž udržuje stálou teplotu pod bodem varu, při které se v pokrmu drží tekutina a neodpařuje se.
 • Univerzálnost použití

  V pomalém hrnci můžete dusit svoje oblíbená jídla, ať už je to guláš, plněné papriky, španělské ptáčky nebo nejrůznější zelenina. V hrnci připravíte i polévky, omáčky a spoustu dalších pokrmů.

Tefal SD 500030 MIJOT' COOK

hrnci MIJOT' COOK není potřeba nic míchat, podlévat a hlídat. Hrnec zajistí velmi pomalé dušení potravin bez dozoru. Navíc udržuje teplotu po ukončení dušení bez vysychání a připalování.

Vložte všechny přísady do hrnce, zmáčkněte „start” a nechte pomalu dusit.

Cena na MALL.CZ:  3 499 Kč (dostupný během listopadu 2011)

Tefal SD 500030 MIJOT' COOK

BIONAIRE CrockPot SCRI 500

Pomalý hrnec CrockPot SCRI 500 Rival Saute s vyjímatelnou ETC kameninovou nádobou a s keramickou poklicí uspoří váš čas při vaření zdravých jídel.

Jídlo se vaří pomalu a stejnoměrně, nepřipálí se ani „neuteče” a nemusí se míchat jako u běžného vaření.

Cena na MALL.CZ:  2 049 Kč (dostupný během listopadu 2011)

BIONAIRE CrockPot SCRI 500