Tipy pro zdravější jarní a letní kuchyni

Praha, 14. března 2012

Přicházející jaro a léto si říkají o zpestření jídelníčku. Zelenina i ovoce budou levnější a v sezoně, tedy nejchutnější, stručně řečeno – ideální čas na zdravé změny. Než se do nich pustíte, vybavte se pomocníky, kteří vám pomůžou na cestě ke splnění předsevzetí o vyváženější a zdravější stravě.

Odstřeďujte

Meliconi Salátová mísa Twister

Pokud plánujete do jídelníčku zařadit více salátů či bylinek, měli byste se vybavit odstředivkou. Třepání s utěrkou sice splní svůj účel zbavit listy vody, aby na nich zálivka hezky ulpívala, efekt ale nebude tak precizní. Navíc je tahle činnost s odstředivkou o hodně pohodlnější, spodní mísu můžete využít rovnou pro servírování salátu.

Odstředivka Twister italské značky Meliconi má průměr 26 cm a dostupná je v zelené nebo fuchsiové barvě. Na MALL.CZ ji koupíte za 330 Kč.

Odvažujte

OBH NORDICA Mix 'n' Weigh 9835

Kdo hlídá linii, musí suroviny řádně odvažovat. Protože jen málokdo pozná, jestli je mrkev 50- nebo 80gramová, o máslu a cukru ani nemluvě.

Prakticky kompaktní je digitální kuchyňská váha OBH Nordica Mix´n´Weight. Má odnímatelnou nádobu a LCD displej je umístěný v horní části, aby byl pěkně viditelný. Na MALL.CZ je váha v jarní zelené barvě k dostání za 740 Kč.

Pijte ovoce

Kenwood SB 055 Smoothie

Jestli stále bádáte, jak to udělat, abyste přes den zvládli spořádat doporučovaný objem zeleniny a ovoce, jděte na to přes smoothie.

Mixér od Kenwoodu se speciálními 0,5l nádobami, ze kterých je možné pít a díky těsnícím víčkům je i pohodlně přenášet, pro vás vše naseká do osvěžujícího nápoje. Zvládne taky led, takže vedra zvládnete zdravě a s přehledem.

Na MALL.CZ je Kenwood SB 055 Smoothie k dostání za 729 Kč.

Grilujte

Unold 48775

K hezkému počasí patří grilování. Pokud už se vám klasický gril okoukal, zkuste místo něj raclette. Je zábavnější, suroviny si na něm připravíte bez tuku, a když vám počasí nebude přát, můžete elektrický spotřebič v pohodě rozbalit i doma. Zkuste si pořídit třeba raclette od německé značky Unold, na MALL.CZ stojí jen 999 Kč. Skvěle poslouží až pro 8 strávníků.