Mezi vánoční hity se letos dostanou tablety a čtečky, jako novinku v sortimentu nabídne MALL.CZ knihy

Praha, 15. října 2012

Vánoce 2012 budou podle očekávání internetové nákupní galerie MALL.CZ ve znamení tradičních dárků i nových technologií. Ke slovu se pod stromečkem ve větší míře dostanou tablety či čtečky knih. Jako úplnou novinku v sortimentu nabídne MALL.CZ knihy, a to prostřednictvím nově spuštěného marketplace.

O nástupu čteček a tabletů už se nějakou dobu mluví a o letošních Vánocích by měla přijít jejich chvíle. Prodeje tabletů na MALL.CZ meziročně vzrostly o 62 %, co se obratu týče, a o 114 %, pokud mluvíme o počtech prodaných kusů. U čteček je situace ještě dynamičtější, meziroční růst obratu dosahuje 140 % a v počtech kusů je to dokonce 245 %. Proto se dá letos o těchto chytrých hračkách konečně mluvit jako pravděpodobném vánočním hitu.

Nástup chytré elektroniky ovšem neznamená, že by byla ohrožena pozice vánočních stálic. O Vánocích 2011 se na MALL.CZ nejvíce prodávaly sodovkovače Sodastream, sekery Fiskars, parfémy, meteorologické stanice, hračky pro děti či malé spotřebiče (viz top 15 loňských vánočních dárků) a letošní žebříček se zřejmě nebude zásadně lišit. Interaktivní hračky nebo LEGO jsou u dětí jistotou, stejně tak kutilské sady jako dárek pro dospělé muže. Ženy budou i letos dostávat parfémy nebo kosmetické sady, prarodiče pak fotorámečky nebo meteostanice. Rodiny si pak nadělí espressovač nebo televizi, nejpravděpodobněji chytrý LED model s úhlopříčkou 40 palců.

Jako úplnou novinku nabídne MALL.CZ knihy. Konkrétně se bude jednat o tituly z nabídky nakladatelství Euromedia, které se stane prvním partnerem tzv. marketplace, tedy prostoru pro smluvní partnery v rámci MALL.CZ. Začátek prodeje knih je naplánován na listopad.

„O letošních Vánocích očekáváme 40-50% nárůst v počtu prodaných kusů zboží. V předvánoční špičce jsme připravení expedovat až 40 tisíc kusů zboží denně,” říká Marek Liška, generální ředitel MALL.CZ.