Dejme dětem dárek k Ježíšku aneb „Strom splněných přání” přes internet

Praha, 14. listopadu 2012

Internetový Strom splněných přání je obdobou stejnojmenného projektu, který možná znáte z nákupních center větších měst ČR. Cílem projektu je umožnit lidem udělat radost vánočním dárkem dítěti, které vyrůstá a tráví Vánoce v dětském domově. Nyní přicházíme se zcela novou, internetovou alternativou projektu, kdy lidé mohou dětem dárky zakoupit během pár minut, pohodlně přímo ze svého počítače.

Pořadatelem projektu je nezisková organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.s., která nabízí komplexní pomoc dětem vyrůstajícím v dětských domovech na celém území České republiky, ve spolupráci s internetovou nákupní galerií MALL.CZ. Do projektu je zařazeno 691 dětí z 20 dětských domovů ve 12 krajích České republiky, se kterými má DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. navázánu spolupráci.
Všechny děti napsaly „Dopis Ježíškovi”, ve kterém uvedly, jaké je jejich přání, a musely Ježíškovi napsat vzkaz, často svá přání i nakreslily. Menším dětem s psaním pomohly tety. Děti měly možnost si vybrat konkrétní dárek přímo na serveru MALL.CZ, čehož většina z nich využila.

„Chtěli jsme, v dnešním uspěchaném světě, nabídnout lidem možnost potěšit dítě, které nemá to štěstí trávit Vánoce v kruhu rodinném, aniž by museli někam chodit, osobně vybírat a kupovat dárek, balit ho a někam ho nosit. Vše jsme připravili tak, že nákup konkrétního dárku konkrétnímu dítěti zabere dárci jen pár minut jeho času. Každé dítě má jedno přání, které jsme nijak cenově neomezovali. Nechali jsme na zvážení každého, zda „vsadí na jistotu” a vybere si přání cenově dostupné, nebo si zvolí přání dražší i za cenu rizika, že mu ho Ježíšek nesplní”, říká ředitelka DEJME DĚTEM ŠANCI o.s., Michaela Chovancová.

Všechna přání dětí byla vybrána v nákupní galerii MALL.CZ a jsou prezentována na webových stránkách projektu www.stromsplnenychprani.cz. Každé přání je označeno ikonou – fotografií produktu, který je předmětem přání, křestním jménem a věkem dítěte a variabilním symbolem.
V detailu přání kupující naleznou vzkaz dítěte Ježíškovi. Při volbě „Koupit” budou kupující přesměrováni do nákupního prostředí MALL.CZ a budou postupovat jako běžný zákazník nákupní galerie. Webové stránky projektu www.stromsplnenychprani.cz budou zpřístupněny veřejnosti v neděli 11. 11. 2012 v 9.00 hod. Možnost zakoupit dítěti dárek skončí zakoupením posledního dárku ze seznamu nebo nejpozději dne 12. 12. 2012 v 18.00 hod.

Každý si může vybrat, jak starému dítěti chce udělat radost, zda děvčeti či klukovi i kolik peněz chce do dárku investovat. Lze také nechat zobrazit všechna přání a vybrat si podle ikony, která dárce nejvíc zaujme. Všechny zakoupené dárky budou po celou dobu konání akce uskladněny v prostorách nákupní galerie MALL.CZ v Praze, v Dělnické ulici. Dárky zde budou průběžně baleny a tříděny. Po ukončení akce budou všechny dárky distribuovány ve dnech 17.-19. 12. 2012 do jednotlivých dětských domovů pracovníky organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.s.
Informace o průběhu akce a fotodokumentaci z předávání dárků naleznete následně na webových stránkách www.dejmedetemsanci.cz v sekci „Akce” a na Facebooku organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. a internetové nákupní galerie MALL.CZ.

DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. je nezisková organizace, která nabízí komplexní pomoc dětem z dětských domovů na území celé České republiky zejména při jejich osamostatňování. Zároveň nabízí lidem možnost podpořit konkrétní dítě vyrůstající v dětském domově, které zájemce o podporu něčím zaujme, a to takovou formou, která je pro něj po lidské i finanční stránce přijatelná.
V současné době má DEJME DĚTEM ŠANCI o.s navázánu spolupráci s 21 dětskými domovy ve 12 krajích České republiky a ve svých projektech má zařazeno k dnešnímu dni 176 dětí. Více informací a seznam dětí, kterým můžete pomoci najdete na webových stránkách: www.dejmedetemsanci.cz.

Všichni doufáme, že se splní přání co nejvíce dětem. Přejeme si, aby se projekt DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání” stal úspěšnou předvánoční tradicí organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.s., která udělá každoročně radost mnoha dětem vyrůstajícím v dětských domovech.

Děkujeme vám, že děláte radost dětem!

Přejeme vám veselé Vánoce a vše nejlepší v novém roce 2013!

Jiří Strejček
PR & marketing manager DEJME DĚTEM ŠANCI o.s.
tel.: 777 877 768, e-mail: [email protected]