Netretail Holding se stal 100% vlastníkem největšího slovinského internetového obchodu mimovrste=)

Praha, 3. prosince 2012

Netretail Holding zvýšil svůj podíl v největším slovinském internetovém obchodě mimovrste=) a stal se jeho 100% vlastníkem. Částka za dosud největší investici na slovinském online trhu byla vyplacena v hotovosti.

Netretail Holding, který je mateřskou společností MALL.cz, MALL.sk, MALL.pl a MALL.hu, nyní 100% vlastní i největšího slovinského internetového obchodníka. Obchod mimovrste=) je součastí vlastnické struktury Netretail Holding již od září 2011, kdy společnost díky investici 3 miliony euro v něm získala menšinový podíl - tisková zpráva ze září 2011.

„S týmem mimovrste=) už spolupracujeme víc než rok a za tu dobu se jasně ukázalo, že vstup na slovinský trh bylo správné rozhodnutí. Když jsme se stali strategickým investorem, věděli jsme, že vstupujeme na trh s velkým potenciálem. Pro akvizici jsme se rozhodli, protože vidíme řadu příležitostí pro budoucí rozvoj, a to jak na online trhu ve Slovinsku, tak v rámci celého regionu. Mimovrste=) je skvěle fungující společnost se zkušeným týmem. Velmi oceňujeme například jejich silnou orientaci na zákaznickou spokojenost,” komentuje akvizici Ondřej Fryc, generální ředitel Netretail Holding.

O mimovrste=)

Internetový obchod mimovrste=) byl založen v roce 2002. Obchod rychle rostl a svůj sortiment z původních počítačů postupně rozšiřoval o elektroniku, bílé zboží, sportovní vybavení, oblečení či potřeby pro děti. Společnost pravidelně získává ocenění jako nejlepší obchod, firma přátelská rodině nebo nejlepší zaměstnavatel. Obchod v současné době nabízí 100 000 produktů v 15 kategoriích, za rok 2011 vyřídil více než 210 000 objednávek a je leaderem slovinského online trhu.

http://www.mimovrste.com/

O Netretail Holding

Netretail Holding patří k předním online obchodníkům v regionu střední a východní Evropy. Je mateřskou společností internetových obchodů MALL.cz, MALL.sk, MALL.pl, MALL.hu a slovinského mimovrste=).

http://www.nrholding.com/