Připravujte jídlo šetrněji díky novým technologiím

Praha, 18. dubna 2013

Šnekový odšťavňovač, halogenová trouba, fritéza, co zvládne celé menu, parní hrnec. To všechno jsou moderní spotřebiče, které díky vychytaným technologiím připraví jídlo šetrněji, tedy se zachováním více prospěšných látek, a také úsporněji. Byla by škoda o nich nevědět.

Gorenje JC 4800 VMX Slow Juicer

Místo standardního způsobu, založeného na odstředivé síle, využívá šnekový odšťavňovač k získání šťávy lisování, tedy odšťavňování pod tlakem. Při pomalém zvyšování tlaku nedochází ke zvýšení teploty, proto vitamíny a minerály zůstanou v získané šťávě. Při tomto postupu současně nedochází k míchání se vzduchem a procesu oxidace, proto jsou výsledná chuť a barva šťávy výrazně lepší než při běžném (odstředivém) procesu.

Cena na MALL.CZ: 4 599 Kč

Sencor SMH 330

Multifunkční horkovzdušný hrnec o vnitřním objemu 12 litrů (nebo také tzv. halogenová trouba) připraví pokrmy až 3× rychleji než běžná trouba, spotřeba energie je tak až o 60 % menší. Vaření v tomto hrnci je velmi zdravé, s použitím minimálního množství tuku, současně hrnec jídlo nevysušuje a udržuje pokrm uvnitř šťavnatý. Cirkulace horkého vzduchu zajišťuje rovnoměrné propečení pokrmu. Funkce: pečení, vaření, grilování, dušení, toustování, rozmrazování.

Cena na MALL.CZ: 999 Kč

Tefal YV 960133 ActiFry 2v1

Tefal opět zdokonalil svoje oblíbené fritézy ActiFry, který umožňují fritovat i s jednou kapkou tuku. Díky novému modelu si ve fritéze připravíte celé menu. Disponuje totiž nejen spodní fritovací nádobou, ale také horní pánví, přičemž připravovat jídlo jde v obou současně. Fritéza tak zvládne nejen hranolky, ale i maso, ryby, zeleninu, omáčky či dezerty.

Cena na MALL.CZ: 6 499 Kč

Morphy Richards Intellisteam 48780

Revoluční parní hrnec je mezi zákazníky velmi oblíbenou klasikou, což dokazuje více než stovka kladných hodnocení od jeho majitelů. Hrnec připraví všechny pokrmy jako je zelenina, maso nebo omáčky a uchová jejich přirozenou chuť a výživnou hodnotu. Jeho inteligentní digitální časovač zajistí, že všechny ingredience jsou připraveny vždy v jeden společný čas. Objem: 8,2 litrů.

Cena na MALL.CZ: 3 999 Kč