MALL.CZ letos rozšíří svoji pobočkovou síť téměř na dvojnásobek

Praha, 5. srpna 2013

Na konci roku 2012 měl MALL.CZ deset kamenných prodejen pro osobní odběry. V letošním roce již internetový obchod otevřel jednu novou pobočku a dalších 6-8 odběrných míst plánuje otevřít do letošních Vánoc.

Na podzim 2012 otevřel MALL.CZ svoji desátou prodejnu v Českých Budějovicích. V červenci 2013 následovala pobočka v Liberci, během léta pak přibydou ještě obchody ve Zlíně a Ústí nad Labem jako dvanáctý a třináctý. Další pobočky jsou v plánu do zimy, kdy nastane hlavní sezona.

„Rádi bychom během podzimu otevřeli druhou prodejnu v Brně, další pobočky v Praze a také se rozšířili do krajů, kde dosud výzvedovny nemáme. V hledáčku tak máme kromě zmíněného Zlína a Ústí nad Labem třeba Jihlavu či Hradec Králové. V ideálním případě bychom chtěli na konci roku síť odběrných míst čítající bezmála 20 kamenných prodejen,” nastiňuje plány generální ředitel MALL.CZ, Marek Liška.

„Rostoucí obliba osobních odběrů je jednoznačným trendem minulých let. Zatímco v roce 2010 si svoji objednávku osobně vyzvedlo 36 % zákazníků, letos už je to více než 50 %,” vysvětluje Marek Liška.

V zahraničí MALL.CZ plánuje stěhování maďarského logistického centra do větších prostor a v příštím roce i budování úplně nových distribučních center v Polsku a Slovinsku.