Nákupy školních potřeb vrcholí, nejvíce oblíbené jsou licenční produkty

Praha, 16. srpna 2013

Stejně jako v minulých letech, i letos se nejvíce školních potřeb na internetu prodá v tomto, tedy 32. týdnu. Podle dosavadních statistik MALL.CZ to vypadá, že u dětí na plné čáře vyhrávají Spiderman a Barbie. Produkty s jejich motivem obsazují prvních pět příček nejprodávanějšího školního zboží.

Tzv. licenční produkty patří u dětí dlouhodobě mezi nejvíce oblíbené. Mezi chlapci se na prvních příčkách držel Spiderman už v minulých letech, u děvčat letos Barbie nahradila loňskou favoritku Hello Kitty. Motivy se objevují na aktovkách, penálech či třeba vacích na přezůvky.

Toto zboží vede v oblíbenosti a počtu prodaných kusů i přesto, že je dražší než „obyčejné” školní potřeby. Zatímco klasický batoh vyjde na 800 až 1 000 Kč, za licenční verzi s oblíbenou postavičkou rodiče zaplatí mezi 1 000 a 1 300 Kč. Mezi nejprodávanější nelicenční produkty pak patří chlapecké i dívčí anatomické batohy šité dětem na míru.

„Odhadujeme, že letos u nás rodiče utratí za školní potřeby o 20 % více peněz než v minulém roce,” dodává Marek Liška, generální ředitel MALL.cz.