Co se vším tím ovocem? Mixujte, odšťavňujte a sušte

Praha, 27. května 2015

Sezóna čerstvého ovoce se nebezpečně blíží a s ní přichází i klasické vymýšlení, co s přebytky. Naštěstí má MALL.CZ nově v sortimentu legendu mezi mixéry – značku Vitamix. Kromě mixovaných dobrot si můžete také vyrobit zdravý fresh pomocí odšťavňovače nebo ovoce usušit třeba do müsli. 

Vitamix znamená ve světě mixérů něco jako Parker mezi pery. Už v roce 1949 chtěl zakladatel této značky Američany naučit, jak do svého jídelníčku zařadit více ovoce a zeleniny a vyrobit z nich skvělé pokrmy. Pro české zákazníky jsou spotřebiče Vitamix nově k dostání na MALLu.

Nejrychlejší stolní mixér na světě Vitamix TNC 5200 má výkon 1000 W a při puštění funkce turbo to roztočí až na 37 000 otáček za minutu. V kuchyni je velmi univerzální. Umí mixovat, míchat, sekat, vyrábět sorbety, zmrzliny, koktejly i teplé omáčky a hebké krémové polévky. Kdo Vitamix neviděl v akci, těžko si představuje, jak neskutečně výkonný stroj to je. A kdo ho viděl, už nechce jiný mixér. Přístroj má dvoulitrovou mixovací nádobu a výrobce za něj ručí po dobu 7 let.

Cena na MALL.cz: 17 990 Kč


Věděli jste, že lisovaná šťáva je několikanásobně lépe stravitelná než celé ovoce a zelenina? Čerstvé domácí šťávy váš jídelníček doplní o vitaminy, vlákninu a spoustu skvělých chutí. K tomu se vám bude hodit vysoce výkonný odšťavňovač G21 Perfect Juicer Green, který z ovoce a zeleniny „vymáčkne“ až o 40 % více šťávy ve srovnání s vysokootáčkovými odšťavňovači, a hodí se i na listovou a kořenovou zeleninu.

Cena na MALL.cz: 4 999 Kč


Nízkootáčkový odšťavňovač Kuvings B6000W Whole Juicer běží na rozdíl od vysokootáčkových kolegů tiše a bez vibrací, kromě toho ve šťávě uchovává více živých látek. Ovoce a zeleninu před lisováním nemusíte krájet, do velkého otvoru odšťavňovače se totiž vejde klidně i celé jablko.

Cena na MALL.cz: 10 990 Kč


Nejen ovoce, ale i bylinky, houby nebo maso můžete uchovat v sušené podobě. Místo sušení na vzduchu ale raději vsaďte na výkonnou sušičku, která zaručí, že se v surovinách nestihnou množit bakterie. Sušička ovoce Tribest Sedona P 9000 umí dodržet přesné a stálé teploty sušení, díky čemuž zachová všechny důležité vitaminy a živiny. Horizontální systém sušení umožňuje vyrobit také například sušenky, ovocné špízy nebo zeleninové tyčinky.

Cena na MALL.cz: 11 890 Kč