Sezóna sušáků na prádlo je tu. Jak vybrat ten správný?

Praha, 13. října 2015

Není nic lepšího než pověsit čerstvě vyprané prádlo venku na sluníčko. Střídání ročních období je ale neúprosné a s podzimem a zimou přichází sezóna sušáků. Výběr na trhu je poměrně bohatý. MALL.CZ proto přináší návod, jak se v něm zorientovat a vybrat si ten správný sušák pro své potřeby.

Bydlíte v malém bytě, kde bojujete o každé místo, nebo máte naopak velkou rodinu a perete několik praček prádla týdně? Kam plánujete sušák umístit? Takové otázky je potřeba si položit ještě předtím, než poprvé zabrousíte do obchodu.

Jakmile budete mít v těchto otázkách jasno, můžete se pustit do porovnávání konkrétních modelů. Zaměřte se především na tři hlavní parametry: materiál, délku šňůr a umístění sušáku.

Materiál

Kvalita materiálu ovlivňuje stabilitu, životnost a také hmotnost sušáku. Pokud plánujete pořizovat venkovní sušák, který často čelí střídavému počasí, a tím pádem je ohrožen korozí, bude pro vás materiál zásadním rozhodovacím kritériem. U vnitřních sušáků je pak potřeba sledovat i hmotnost, protože je obvykle více přenášíme z místa na místo.

Délka šňůr

Velké rodiny, které častěji perou, ocení sušák s větší celkovou délkou šňůr. Až pět praček prádla najednou pojmou venkovní sušáky s 50–60 metry šňůr. Vnitřní sušáky mají průměrně okolo 20 m šňůr, a pověsíte na ně tedy zhruba dvě pračky prádla.

Umístění

Na trhu se nejčastěji setkáme se stojacími sušáky, které vyžadují více místa, ale obvykle se na ně také vjede více prádla. Pak jsou tu sušáky, které je možné připevnit na zeď, na topení nebo na vanu. Jejich výhodou je úspora místa.

Klasický stojací sušák Leifheit Pegasus. s rozkládacími bočními rameny se chlubí extra dlouhou sušicí plochou pro oblečení XXL. Kvalitní materiál i konstrukce umožňují také venkovní používání.

Cena na MALL.CZ: 1 299 Kč

Nemáte velkou zahradu, ale rádi sušíte prádlo venku? Úsporný skládací věšák na zeď Brabantia se hodí na balkon, zahradu i do sklepa. Není třeba ho nikam přenášet, stačí jen složit a zakrýt ochranným potahem. Délka šňůr pojme přibližně jednu pračku prádla.

Cena na MALL.CZ: 2 999 Kč

Větší rodiny ocení klasický otočný zahradní sušák Leifheit Linomatic PLUS, který pojme až 4 pračky prádla. Kvalitní materiál a zpracování dělají z modelu pomocníka, který bez problémů odolá vlivům počasí.

Cena na MALL.CZ: 4 599 Kč