10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Ultrazvukové čističky

Ultrazvuková čistička si skvěle poradí se zašlými šperky, rezavými nástroji, brýlemi nebo zanesenými a mastnými povrchy. Zbaví je nejen prachu, mastnoty a špíny, ale poradí si i s biologickými zbytky. Čističku vybírejte podle výkonu a kapacity nádrže.

Zobrazit více

Jak funguje ultrazvuková čistička

Tyto čističky pracují pomocí ultrazvukových vln, které produkují díky měniči, jež mění elektrickou energii na kmity. Díky tomu a optimální teplotě vody dochází k efektivnímu oddělení všech nečistot od vložených předmětů a jejich dokonalému vyčištění a odmaštění. 

→ Co lze čistit v ultrazvukové čističce?


Jak vybrat ultrazvukovou čističku (nejen) na brýle


Domácí vs. profi využití

Ze všeho nejdříve je třeba si ujasnit, zda budete čističku používat pouze v domácím prostředí, nebo ji pořizujete za účelem profesionálního využití. 

  • Domácí ultrazvukové čističky jsou ideální pro občasné čištění zašlých předmětů z domácnosti, obvykle jsou vyrobeny z plastu, bývají skladné, pořídíte je za dostupnou cenu. 
  • Profesionální ultrazvukové čističky – tyto modely jsou určeny pro stálý provoz a vyššími nároky na kapacitu, vyrábějí se z nerezu, takže jsou mechanicky odolnější. Pořizovací cena těchto čističek je vyšší. 

Frekvence ultrazvuku rozhoduje o účinnosti čištění

Úroveň frekvence patří mezi nejdůležitější parametry – pozor, v tomto případě platí, že čím nižší je frekvence, tím lepších výsledků dosáhnete. Čističky mohou mít 1 – 3 nastavitelné frekvence:

  • Vysoká frekvence (nad 45 kHz) – je ideální pro šetrné čištění PC a dalších křehkých částí.
  • Střední Frekvence (35 – 45 kHz) – má univerzální využití.
  • Nízká frekvence (20 – 35 kHz) – odstraní i silně znečištěné předměty a vyčistí i drobné šperky. 

→ Výkonnost čističky ovlivňuje také příkon – čím je vyšší, tím obvykle pracuje čistička rychleji, avšak spotřebovává více el. energie. Příkon se běžně pohybuje mezi 100 – 500 Watty. 


Kapacita nádrže ultrazvukové čističky

Zajímat by vás měl také objem nádoby na vodu. Tento parametr má vliv na to, jak velké předměty můžete do čističky vložit. Ty nejmenší modely mají kapacitu kolem 2 litrů a hodí se spíše pro drobné předměty (šperky, mince apod.), ty největší pro profi využití dosahují objemu až 30 litrů. 


Teplota ohřevu a čas čištění

Při čištění hraje důležitou roli také teplota vody, ta by měla být v optimálním případě mezi 50 – 60 °C – poté se sice zvyšuje účinnost čistících prostředků, ale zároveň klesá účinnost ultrazvuku. 

Čas čištění se liší v závislosti na úrovni znečištění předmětu. Běžně trvá jeden cyklus pár vteřin, maximálně minut, průmyslové modely mohou nepřetržitě pracovat i více než 20 minut. 


Kapalina do ultrazvukové čističky

Pokud jsou čištěné předměty velmi zanesené, lze místo vody využít speciální kapalinu do ultrazvukové čističky. Ta odstraní četné nánosy, odolný maz či biologické zbytky.


TIP!

Ultrazvukové čističky jsou ideální na čištění drobných předmětů v domácnosti. Na nábytek, koberce, okna apod. použijte efektivní parní čističe, které nečistoty uvolní za pomoci horké páry!


Nejčastěji kladené otázky


1️⃣ Co se lije do ultrazvukové čističky?

Do ultrazvukové čističky stačí nalít vodu či vodu s jedlou sodou nebo saponátem. Pro extrémně zanesené předměty můžete využít speciální kapalinu/koncentrát, jež si poradí s nánosy špíny, mazu a biologických zbytků. V případě čištění šperků, lze také zvolit speciální roztok do ultrazvukových čističek, který je určen přímo na šperky.

2️⃣ Jak využít ultrazvukovou čističku?

Ultrazvukovou čističku lze využít na drobné předměty, šperky, brýle, ale také příbory či hračky. Jedná se tedy o jakékoliv plastové, skleněné či kovové díly.

3️⃣ Jak dlouho čistit ultrazvukem?

Záleží na výkonu čističky a zanesení předmětů. Čištění obvykle trvá pár vteřin.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
INTEREST ultrazvuková čistička VGT-800 0,6l 35W. Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 6
INTEREST ultrazvuková čistička VGT-800 0,6l 35W.

Velikost vaničky 155×95×52mm, časový spínač 3min,ultrazvukový výkon 35W/42kHz celkové.

můžete mít 30.7.

Northix Ultrazvukový odpuzovač škůdců Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 6
Northix Ultrazvukový odpuzovač škůdců

Ultrazvukový odpuzovač škůdců, který zaplaší škůdce v podobě hmyzu i hlodavců, včetně švábů, mravenců, krys a myší. Zapojte jej do elektrické zásuvky.

můžete mít 31.7.

Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 6 Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 6
Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 6

Celonerezová kompaktní čistička řady LABORATORY s ohřevem a časovačem se snadným mechanickým ovládáním, objem 6L.

můžete mít 29.7. - 30.7.

Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 3 Dual Netscroll Ultrazvuková čistička, ultrazvukové čištění šperků, ortodontických zařízení, brýlí, hodinek, mincí a zubních protéz, vynikající hloubkové čištění, malá a přenosná, UltrasoundMachine
Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 3 Dual

Celonerezová kompaktní čistička řady LABORATORY DUAL – digitální displej se zobrazením nastavené hodnoty času, přepínatelná frekvence: 28 nebo 40kHz, objem 3L.

můžete mít 29.7. - 30.7.

Novinka
VYZIO® Ultrazvuková čistička na Brýle, Šperky, Hodinky, Zubní protézy | ULTRACLEAN Netscroll Ultrazvuková čistička, ultrazvukové čištění šperků, ortodontických zařízení, brýlí, hodinek, mincí a zubních protéz, vynikající hloubkové čištění, malá a přenosná, UltrasoundMachine
VYZIO® Ultrazvuková čistička na Brýle, Šperky, Hodinky, Zubní protézy | ULTRACLEAN

Hloubkové čištění s ultrazvukovou čističkou! Bezpečně a důkladně vyčistí choulostivé předměty. Vysokofrekvenční vibrace dosáhnou do štěrbin a otvorů, kam ruční čištění nedosáhne. Kompaktní a přenosný pro použití kdekoli. Šetrně a účinně odstraňuje nečistoty a bakterie bez poškození.

můžete mít 31.7. - 1.8.

WoldoClean® Koncentrát pro ultrazvukové čističky 750ml WoldoClean® Koncentrát pro ultrazvukové čističky 750ml
WoldoClean® Koncentrát pro ultrazvukové čističky 750ml

K všestrannému použití jako koncentrát, nebo ředitelný až 1:40*. Kompatibilní ve všemi ultrazvukovými čističkami. Biologicky rozložitelný. Použití: Smíchejte koncentrát s vodou* a naplňte čističku. Vložte čištěný předmět*.

můžete mít 26.7. - 29.7.

GUZZANTI ultrazvuková čistička GZ 075 WoldoClean® Koncentrát pro ultrazvukové čističky 750ml
GUZZANTI ultrazvuková čistička GZ 075

Ultrazvuková čistička vhodná k čištění šperků, brýlí, mincí, CD, DVD a dalšího. Guzzanti GZ 075 je vybavena nastavitelným časem v pěti krocích, LED displejem a nádobou z nerezové oceli. Vyjímatelný plastový košík, držák na hodinky a CD / DVD disky.

můžete mít DNES

Od MALL
Bellestore Ultrazvukový čistič UltraCleanse WoldoClean® Koncentrát pro ultrazvukové čističky 750ml
Bellestore Ultrazvukový čistič UltraCleanse

UltraCleanse je účinné řešení pro hloubkové čištění jemných předmětů, jako jsou šperky, hodinky, brýle a dentální výrobky. Kompaktní a výkonný přístroj je nepostradatelným nástrojem pro dosažení čistoty, aniž by došlo k poškození vašich cenností.

můžete mít 31.7. - 2.8.

Ultrazvuk Ultrazvuková čistička DK 9600B Ultrazvuk Ultrazvuková čistička DK 9600B
Ultrazvuk Ultrazvuková čistička DK 9600B

Ultrazvuková čistička pro domácnost, vhodná k čištění menších předmětů – digitální displej se zobrazením nastavené hodnoty času, s funkcí Degas, objem 0,6L.

můžete mít 29.7. - 30.7.