Buďtea nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně

Ultrazvukové čističky

Ultrazvuková čistička si skvěle poradí se zašlými šperky, rezavými nástroji, brýlemi nebo zanesenými a mastnými povrchy. Zbaví je nejen prachu, mastnoty a špíny, ale poradí si i s biologickými zbytky. Čističku vybírejte podle výkonu a kapacity nádrže.

Zobrazit více

Jak funguje ultrazvuková čistička

Tyto čističky pracují pomocí ultrazvukových vln, které produkují díky měniči, jež mění elektrickou energii na kmity. Díky tomu a optimální teplotě vody dochází k efektivnímu oddělení všech nečistot od vložených předmětů a jejich dokonalému vyčištění a odmaštění. 

→ Co lze čistit v ultrazvukové čističce?


Jak vybrat ultrazvukovou čističku (nejen) na brýle


Domácí vs. profi využití

Ze všeho nejdříve je třeba si ujasnit, zda budete čističku používat pouze v domácím prostředí, nebo ji pořizujete za účelem profesionálního využití. 

  • Domácí ultrazvukové čističky jsou ideální pro občasné čištění zašlých předmětů z domácnosti, obvykle jsou vyrobeny z plastu, bývají skladné, pořídíte je za dostupnou cenu. 
  • Profesionální ultrazvukové čističky – tyto modely jsou určeny pro stálý provoz a vyššími nároky na kapacitu, vyrábějí se z nerezu, takže jsou mechanicky odolnější. Pořizovací cena těchto čističek je vyšší. 

Frekvence ultrazvuku rozhoduje o účinnosti čištění

Úroveň frekvence patří mezi nejdůležitější parametry – pozor, v tomto případě platí, že čím nižší je frekvence, tím lepších výsledků dosáhnete. Čističky mohou mít 1 – 3 nastavitelné frekvence:

  • Vysoká frekvence (nad 45 kHz) – je ideální pro šetrné čištění PC a dalších křehkých částí.
  • Střední Frekvence (35 – 45 kHz) – má univerzální využití.
  • Nízká frekvence (20 – 35 kHz) – odstraní i silně znečištěné předměty a vyčistí i drobné šperky. 

→ Výkonnost čističky ovlivňuje také příkon – čím je vyšší, tím obvykle pracuje čistička rychleji, avšak spotřebovává více el. energie. Příkon se běžně pohybuje mezi 100 – 500 Watty. 


Kapacita nádrže ultrazvukové čističky

Zajímat by vás měl také objem nádoby na vodu. Tento parametr má vliv na to, jak velké předměty můžete do čističky vložit. Ty nejmenší modely mají kapacitu kolem 2 litrů a hodí se spíše pro drobné předměty (šperky, mince apod.), ty největší pro profi využití dosahují objemu až 30 litrů. 


Teplota ohřevu a čas čištění

Při čištění hraje důležitou roli také teplota vody, ta by měla být v optimálním případě mezi 50 – 60 °C – poté se sice zvyšuje účinnost čistících prostředků, ale zároveň klesá účinnost ultrazvuku. 

Čas čištění se liší v závislosti na úrovni znečištění předmětu. Běžně trvá jeden cyklus pár vteřin, maximálně minut, průmyslové modely mohou nepřetržitě pracovat i více než 20 minut. 


Kapalina do ultrazvukové čističky

Pokud jsou čištěné předměty velmi zanesené, lze místo vody využít speciální kapalinu do ultrazvukové čističky. Ta odstraní četné nánosy, odolný maz či biologické zbytky.


TIP!

Ultrazvukové čističky jsou ideální na čištění drobných předmětů v domácnosti. Na nábytek, koberce, okna apod. použijte efektivní parní čističe, které nečistoty uvolní za pomoci horké páry!


Nejčastěji kladené otázky


1️⃣ Co se lije do ultrazvukové čističky?

Do ultrazvukové čističky stačí nalít vodu či vodu s jedlou sodou nebo saponátem. Pro extrémně zanesené předměty můžete využít speciální kapalinu/koncentrát, jež si poradí s nánosy špíny, mazu a biologických zbytků. V případě čištění šperků, lze také zvolit speciální roztok do ultrazvukových čističek, který je určen přímo na šperky.

2️⃣ Jak využít ultrazvukovou čističku?

Ultrazvukovou čističku lze využít na drobné předměty, šperky, brýle, ale také příbory či hračky. Jedná se tedy o jakékoliv plastové, skleněné či kovové díly.

3️⃣ Jak dlouho čistit ultrazvukem?

Záleží na výkonu čističky a zanesení předmětů. Čištění obvykle trvá pár vteřin.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
E-potisk Ultrazvukový čistič zubů, Electric Cleaner BLASKOR Univerzální ultrazvukový čistič pračka myčka CJPC
E-potisk Ultrazvukový čistič zubů, Electric Cleaner

Ultrazvukový čistič zubů dokáže účinně odstranit zubní plak, zubní kámen, skvrny, a díky odstranění zubního kamene ze zubů zabraňuje onemocnění dásní.

můžete mít 29.3. - 30.3.

BLASKOR Univerzální ultrazvukový čistič pračka myčka CJPC BLASKOR Univerzální ultrazvukový čistič pračka myčka CJPC
BLASKOR Univerzální ultrazvukový čistič pračka myčka CJPC

Univerzální ultrazvukový čistič pračka myčka CJPC. Snadno se vypořádá se všemi druhy čištění, vhodné pro koupání, praní spodního prádla, myti zeleniny, ovoce, sklenic a brýlí. Materiál: ABS, Napájení: 400mAh Způsob nabíjení: USB magnetický, Nastavení polohy: 3 úrovně, Výkon: 5W, Vodotěsnost: IP7.

můžete mít 28.3. - 29.3.

INTEREST ultrazvuková čistička VGT-800 0,6l 35W. BLASKOR Univerzální ultrazvukový čistič pračka myčka CJPC
INTEREST ultrazvuková čistička VGT-800 0,6l 35W.

Velikost vaničky 155×95×52mm, časový spínač 3min,ultrazvukový výkon 35W/42kHz celkové.

můžete mít 29.3.

EMAG Ultrazvuková čistička Emmi 08STH - 800ml s ohřevem Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 0,8 digital
EMAG Ultrazvuková čistička Emmi 08STH - 800ml s ohřevem

Ultrazvuková čistička Emmi 08STH – 800ml s ohřevem je plně profesionální čistička vhodná pro nepřetržitý provoz! Tento přístroj je nepostradatelný profesionální pomocník v pedikúře na čištění fréz, nástrojů a součástí přístrojů na pedikúru od špičkového německého výrobce.

můžete mít 29.3. - 30.3.

WoldoClean® Koncentrát pro ultrazvukové čističky 750ml Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 0,8 digital
WoldoClean® Koncentrát pro ultrazvukové čističky 750ml

K všestrannému použití jako koncentrát, nebo ředitelný až 1:40*. Kompatibilní ve všemi ultrazvukovými čističkami. Biologicky rozložitelný. Použití: Smíchejte koncentrát s vodou* a naplňte čističku. Vložte čištěný předmět*.

můžete mít 28.3. - 29.3.

Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 0,8 digital Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 0,8 digital
Ultrazvuk Ultrazvuková čistička Ultrasonic Laboratory 0,8 digital

Celonerezová kompaktní čistička řady LABORATORY DIGITAL – digitální displej se zobrazením nastavené hodnoty času, objem 0,8L.

můžete mít 28.3. - 29.3.

Ultrazvuk Ultrazvuková čistička DK 9600B VivoVita Mini Ultrasonic Cleaner – čisticí zařízení
Ultrazvuk Ultrazvuková čistička DK 9600B

Ultrazvuková čistička pro domácnost, vhodná k čištění menších předmětů – digitální displej se zobrazením nastavené hodnoty času, s funkcí Degas, objem 0,6L.

můžete mít 28.3. - 29.3.

Novinka
VivoVita Mini Ultrasonic Cleaner – čisticí zařízení VivoVita Mini Ultrasonic Cleaner – čisticí zařízení
VivoVita Mini Ultrasonic Cleaner – čisticí zařízení

Multifunkční čisticí zařízení důkladně vyčistí každý váš šperk, brýle a další doplňky!

Praktická velikost a vysoký výkon Čištění stisknutím jednoho tlačítka Vysokofrekvenční vibrace Snadné použití

můžete mít 3.4. - 5.4.

BGS technic BGS 63080 Ultrazvukový čistič dílů 0,7 l BLASKOR Elektrický ultrazvukový ozonový čistič na čištění a dezinfekci ovoce a zeleniny, rýže, masa, oblečení, hraček FVC-001
BGS technic BGS 63080 Ultrazvukový čistič dílů 0,7 l

Ultrazvuková čistička dílů BGS technic Přístroj pro čištění dílů karburátorů, šperků, hodinek, mincí, sběratelských předmětů Účinně odstraňuje nečistoty Pouzdro, nádoba a víko jsou z nerezové oceli Objem nádoby: 0,7 litru

můžete mít 29.3.

BLASKOR Elektrický ultrazvukový ozonový čistič na čištění a dezinfekci ovoce a zeleniny, rýže, masa, oblečení, hraček FVC-001 BLASKOR Elektrický ultrazvukový ozonový čistič na čištění a dezinfekci ovoce a zeleniny, rýže, masa, oblečení, hraček FVC-001
BLASKOR Elektrický ultrazvukový ozonový čistič na čištění a dezinfekci ovoce a zeleniny, rýže, masa, oblečení, hraček FVC-001

Elektrický ultrazvukový ozonový čistič na čištění a dezinfekci ovoce a zeleniny, rýže, masa, oblečení, hraček FVC-001 používá technologii čištění iontů s vysokou energií. Zařízení má účinnost 97% při hubení bakterií a více než 90% při degradaci pesticidů.

můžete mít 28.3. - 29.3.