Horolezecký sedák je součástí základní výbavy každého lezce. Existují lehké sedáky na rychlé sportovní lezení. Polstrované a bytelné úvazky vhodné pro alpinismus a lehké horolezecké sedáky vhodné na vysokohorskou turistiku. Při výběru úvazku se zaměřte také na počet přezek a poutek.

Zobrazit více

Úvazky pro sportovní lezení na stěně a skalách

Na sportovní lezení se nejvíce hodí lehké sedáky, které nemají silné polstrování a jsou dostatečně prodyšné. Neměly by vás při lezením výrazně omezovat.

Sedáky pro vysokohorskou turistiku a skialpinismus

TIP!

Při lezení se neobejdete bez kvalitního lezeckého lana. Lana jsou k dostání o různých průměrech a délkách.


Sedáky na vysokohorskou turistiku vybírejte tak, aby byly lehké, skladné a daly se snadno složit do batohu. Výrazné polstrování je spíše zbytečností. V případě, že chcete používat sedák pro skialpinismus, oceníte speciální konstrukci, která vám dovolí obléct úvazek i s lyžemi na nohou.

Sedáky pro alpinismus

Pro náročné lezení v horách a lezení po ledovci jsou vhodné dostatečně polstrované sedáky s možností regulace velikosti, aby je bylo možné natáhnout i přes zimní oblečení. Obvykle jsou tyto úvazky vybaveny minimálně dvěma jisticími oky pro snazší manipulaci a orientaci.

Jaký zvolit počet přezek a poutek u horolezeckých sedáků?

  • Přezky slouží ke snadnému dotažení nebo povolení sedáku, nachází se na bederním pásu v počtu 1 – 2 ks a někdy také na nohavičkách.
  • Poutka neboli oka slouží k zavěšení potřebného vybavení, nachází se po stranách bederního pásu. Obvykle mají nosnost okolo 5 kg.
Typ horolezeckého sedáku Optimální počet přezek a poutek
Sedák pro sportovní lezení 1 nebo 3 přezky a 2 poutka
Sedák pro vysokohorskou turistiku 1 přezka a 2 poutka
Sedák pro alpinistické výstupy 3 – 4 přezky a 2 a více poutek (ideálně 4)

*Tabulka je pouze orientační, vždy záleží na konkrétních požadavcích každého lezce.

TIP!

Pro ferratové lezení jsou tu speciální ferratové sety s páracím tlumičem.


Ocún Twist Tech L-XL
4x

Ocún Twist Tech

1 450 Kč
1 279 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Ocún Twist Tech je pohodlný všestranný třípřezkový sedací úvazek se 4 materiálovými poutky. Nové tvarování a geometrie pasu zajistí optimální rozložení váhy těla, což spolu se širšími polstrovanými nohavičkami zaručí pohodlí při dlouhém štandování.

Od prodejce MALL
-14%
Ocún Neon 3 Lady L
1x

Ocún NEON 3 Lady

1 890 Kč
1 609 Kč

Další nabídka za 1 701 Kč

Lehoučký dámský sportovní úvazek vyniká polstrováním přesahujícím popruhy a zajišťuje tak maximální pohodlí. Ocún Neon 3 Lady je vybaven třemi samosvornými přezkami a čtyřmi vyztuženými materiálovými oky. Díky své konstrukci napomáhá rovnoměrnému rozložení hmotnosti a neomezuje volnost pohybu.

Od prodejce MALL
-44%
Ocún Neon XS
2x

Ocún Neon

1 590 Kč
883 Kč

Další nabídka za 1 431 Kč

Sportovní úvazek typu C vhodný pro rekreační lezení, ale i do hor a ferrat. Pevná konstrukce s nízkou vahou vás při dlouhých chvílích na stěně rozhodně nezklame. Prodyšná výstelka pasu a nohavic z umělé kůže chrání před otlačením. Ocún Neon v reflexní barvě je opatřený samosvornou kovovou přezkou pro snadnou manipulaci.

Od prodejce MALL
Ocún Twist Kid
1x

Ocún Twist Kid

1 200 Kč
1 089 Kč

Další nabídka za 1 080 Kč

Horolezecký sedák pro děti umožňuje nastavit obvod nohaviček. Hlavní předností je posuvné polstrování v pase, nízká hmotnost, vysoká prodyšnost a komfort. Ocún Twist Kid najde využití na lezecké stěně i v přírodě.

Od prodejce MALL
Ocún WeBee Kid blue
17x

Ocún WeBee Kid

1 200 Kč
1 079 Kč

Další nabídky od 1 080 Kč

Dětský horolezecký sedák se 2 nosičemi disponuje 3 samosvornými přezkami z nerezové ocele, které umožňují nastavit obvod nohaviček. Hlavní předností je posuvné polstrování v pase, nízká hmotnost, vysoká prodyšnost a komfort. Ocún WeBee Kid využijí děti od 6 let.

Od prodejce MALL
Ocún Twist Tech Lady XS-M
2x

Ocún Twist Tech Lady

1 450 Kč
1 299 Kč

Další nabídka za 1 305 Kč

Horolezecký sedák s 5 nosiči disponuje 3 samosvornými přezkami z nerezové ocele, které umožňují nastavit obvod nohaviček. Hlavní předností je posuvné polstrování v pase, nízká hmotnost, vysoká prodyšnost a komfort. Ocún Twist Tech Lady využijete při běžném lezení, zimních výstupech a vícedélkovém lezení.

Od prodejce MALL
Beal Bambi II
5x

Beal Bambi II

939 Kč

Další nabídka za 899 Kč

Beal Bambi II je dětský celotělový jednoduchý úvazek. Navržen pro velmi malé děti do 130 cm a 40 kg.

Od prodejce MALL
Ocún Mojo
4x

Ocún Mojo

1 169 Kč

Další nabídka za 1 035 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Dětský celotělový úvazek se 1 nosičem disponuje 4 samosvornými přezkami z nerezové ocele, které umožňují nastavit obvod nohaviček. Chrání páteř před poškozením a zabraňuje tomu, aby dítě bylo v něpřijemné pozici. Ocún Mojo je vhodný pro lezení, ale i houpání se.

Od prodejce MALL
Ocún Twist Quattro XS-M

Ocún Twist Quattro

1 550 Kč
1 369 Kč

Další nabídka za 1 395 Kč

Polstrovaný pas a nohavičky je vyroben z velmi pohodlného sendviče. Součástí jsou 2 carry-tool sloty, které unesou velké množství materiálu. Pohodlný čtyřpřezkový úvazek vhodný do horských podmínek. Ocún Twist Quattro má indikátor opotřebení v navazovacím oku.

Od prodejce MALL
Ocún Twist XS-M green
6x

Ocún Twist

1 349 Kč

Další nabídky od 1 215 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Horolezecký sedák umožňuje nastavit obvod nohaviček. Hlavní předností je posuvné polstrování v pase, nízká hmotnost, vysoká prodyšnost a komfort. Ocún Twist využijete při běžném lezení, zimních výstupech a vícedélkovém lezení.

Od prodejce MALL
Ocún Úvazek Climbing Twist set XS-M
5x

Ocún Úvazek Climbing Twist set

2 190 Kč
2 159 Kč
Doprava zdarma

Další nabídka za 1 971 Kč

Set úvazku Twist s anatomickým tvarováním a doplňkového příslušenství. Nastavitelný obvod nohavic. Přezky z nerez oceli SS-420J2. Součástí balení je karabina Eagle HMS Triple, jistítko Hurry Blue, pytlík na magnézium, pásek Chalk Bag a dávka magnézia v množství 35 g. Ideální startovací sada.

Od prodejce MALL
-16%
Ocún WeBee Quattro XS-M
5x

Ocún WeBee Quattro

1 990 Kč
1 659 Kč

Další nabídka za 1 791 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Horolezecký sedák se 7 nosičemi disponuje 4 samosvornými přezkami z nerezové ocele, které umožňují nastavit obvod nohaviček, které jsou rozšířené. Hlavní předností je nízká hmotnost, vysoká prodyšnost a komfort. Ocún WeBee Quattro najde využití při horském lezení.

Od prodejce MALL

Horolezecké sedáky

Horolezecké sedáky pro sportovní lezení vynikají nízkou hmotností. Úvazky pro alpinismus musí být dostatečně polstrované. A sedáky pro vysokohorskou turistiku by měly být skladné. Pozor si dejte také na správný počet přezek a poutek.

→ K sedáku si vyberte také kvalitní jištění.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Úvazky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Úvazky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Úvazky akce.