Babich wines Sauvignon blanc Classic „ Marlborough ” 2015 New Zeland

Babich wines Sauvignon blanc Classic „ Marlborough ” 2015 New Zeland

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Původ: Nový Zéland suché Celý popis
298 Kč
Partner: Dios.cz

Skladem u partnera 5+ kusů

27.4.2021 - 28.4.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera Dios.cz

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100046801739

Popis

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Sauvignon blanc vypěstovaných na vinicích novozélandské vinařské oblasti Marlborough – suché

Víno má pronikavé aroma po zralém tropickém ovoci, překrývající šťavnatost po citrónech a limetkách. Tyto vůně příjemně člověka přivítají a pozvou k prvnímu doušku. Příjemně vyvážené víno s dobrou strukturou exploduje příjemnou ovocnou chutí je zakončeno delším a osvěžujícím koncem.

Skvělý jako doplněk k mořským plodům, vhodné zkusit k pečenému lososu, či lehčímu typu těstovin.

Zakladatelé vinařství rodina Babichových je původem z Dalmácie. Počátky vinařství započaly v roce 1910.První vinice vysázeli na terasách nad bažinami Kaikkino. V roce 1916 vyrobil Josip své první víno, které plnil do lahví pod značkou Babich Brothers. Brzy se bratři přestěhovali na 24 hektarovou usedlost v Henderson Valley . Od roku 1940 se rodina stále více zaměřovala na rozvoj vinařství.

Vinařství Babich vlastní vinice ve třech různých územích. V údolí Henderson ( 28 ha ) se v teplém podnebí a hlinitě jílovité půdě daří především odrůdě Chardonnay, společně s Pinotem Noir a Pinotage. .Hawke's Bay (44 ha)je regionem těžícím z klimatických podmínek. Zdejší podnebí je dostatečně chladné k tomu, aby hrozny dozrávaly pomalu, ale zároveň dost slunečné, aby optimálně dozrály. Pěstují se zde zejména odrůdy Chardonnay, Sauvignon blanc, Cabernet sauvignon a Merlot.. Marlborough (118 ha ) mnohá z novozélandských nejvíce voňavých a uhlazených vín pocházejí z oblázkovitých, plochých plání tohoto regionu. Vydatné sluneční záření a suchý podzim umožňují zdejším odrůdám Sauvignon blanc, Riesling, Pinot gris a Pinot noir plně a pozvolna dozrát a získat tak velmi intenzivní aroma.

V současné době je tato společnost jedním z největších rodinných podniků na Novém Zélandu.