10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 10129864

Barone Cornacchia Cerasuolo d'Abruzzo DOC 2021

Barone Cornacchia Cerasuolo d'Abruzzo DOC 2021

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Víno Cerasuolo řady „Casanova“ se představuje intenzivní kombinací ovocných vůní, na patře převládají ovocné chutě – zralé třešně, ostatně podle nich víno získalo své jméno. Víno je výtečné výtečné k těstovinám, bílému masu, pizze, pokrmům s houbami nebo k výběru středně vyzrálých sýrů. Celý popis
Ušetříte 44 Kč 295 Kč
251 Kč
334,67 Kč/l
Zboží od: Víno pro Vás
Ušetříte 44 Kč 295 Kč
251 Kč
334,67 Kč/l
S novou kartou za

13.12.2023 - 14.12.2023 na vaší adrese

Popis

Obsah alkoholu

14,5%

Archivace

2–4 roky

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v lokalitě Torri v městečku Torano Nuovo, zpravidla mírné svahy s jižní nebo jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m.n.m.; půda je převážně vápenitá; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 3700–4000 v uspořádání „spurred cordon“.

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl na počátku října. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován po dobu 24 hodin na slupkách při teplotě 8–10C, následně byly hrozny jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 16–18C po dobu 14 dnů a následné zrání po dobu 4 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po 1 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii – v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami – celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější je kupáž s odrůdou Sangiovese, kde tvoří základ vín z denominací Rosso Conero a Rosso Piceno v regionu Marche. 

Produkce

Asi 15,000 láhví

BIO

Víno pochází z organické produkce a je vhodné pro vegany.

Další ocenění

Vinařství Barone Cornacchia bylo oceněno jako ‚5-hvězdičkové vinařství‘ („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.