10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 10129869

Barone Cornacchia Colle Cupo 2018, Controguerra DOC Rosso Riserva

Barone Cornacchia Colle Cupo 2018, Controguerra DOC Rosso Riserva

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Víno Colle Cupo se představuje temně rubínovou barvou a plným kulatým tělem tělem, v vůni cítíme příjemnou kombinací chutí a vůní vyzrálého červeného ovoce a kořenitých tónů. Výtečné k výrazným pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru vyzrálých sýrů na závěr. Celý popis
Ušetříte 77 Kč 515 Kč
438 Kč
584 Kč/l
Zboží od: Víno pro Vás
Ušetříte 77 Kč 515 Kč
438 Kč
584 Kč/l
Poslední 3 kusy
S novou kartou za

13.12.2023 - 14.12.2023 na vaší adrese

Popis

Ocenění

Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul „Prague Gold“

Obsah alkoholu

14,0%

Archivace

10–12 roků

Vinice

Hrozny pochází z vinice Il Cupo v lokalitě Torri v městečku Torano Nuovo, vybrané tratě ve svazích s převážně jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 250 m.n.m.; půda je převážně vápenitá; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 3700–4000 v uspořádání „spurred cordon“.

Výroba

V první polovině července probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl podle odrůd na konci září a v první polovině října. Po odstopkování a podrcení hroznů je mošt macerován po dobu 9 dnů na slupkách při teplotě 28–30C. Fermentace při kontrolované teplotě po dobu 18 dnů proběhla v nerezovém tanku a následné zrání po dobu 18 měsíců v 5,5 hl sudu z francouzského dubu. Po 8 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Montepulciano patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v Itálii. Plocha výsadby druhá za nejrozšířenější odrůdou Sangiovese, těsně před plochou výsadby odrůdy Barbera.  S odrůdou Montepulciano se setkáme ve střední Itálii – v regionech Abruzzo, Marché, Molise a (severní část) Apulie, v menší míře i v sousedních regionech Lazio, Kampánie a Toskánsko (ale pozor, není pěstováno v městě Montepulciano a nemá nic společného s vínem Vino Nobile di Montepulciano!). Největší podíl na výsadbě má region Abruzzo (podle některých pramenů až nad 50% veškeré výsadby), následován Apulií. Nejrozšířenější denominace je Montepulciano d'Abruzzo DOC (někdy se setkáme i se stejnojmenným pojmenováním odrůdy). Odrůda získala i několik DOCG denominací: Montepulciano d'Abruzzo Coline Teramane DOCG a Tullum DOCG (region Abruzzo) a Conero DOCG a Offida DOCG (region Marche).

Odrůda Montepulciano dává ovocitá vína s minimem tříslovin a s vysokým obsahem pigmentů, pro tuto vlastnost je populární do kupáží s dalšími odrůdami – celkem je součástí až 50 různých DOC. Nejznámější je kupáž s odrůdou Sangiovese, kde tvoří základ vín z denominací Rosso Conero a Rosso Piceno v regionu Marche. 

Produkce

Asi 5,000 láhví 

BIO

Víno pochází z organické produkce a je vhodné pro vegany.

Další ocenění

Vinařství Barone Cornacchia bylo oceněno jako ‚5-hvězdičkové vinařství‘ („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.