Cantine San Marzano Negroamaro "F" IGP 2017

Cantine San Marzano Negroamaro "F" IGP 2017

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
F Negroamaro nejvyšší kvality, které se zpracovává jen ze tří malých historických parcel. Celý popis
729 Kč
639 Kč
Partner: Filio

Skladem u partnera 5+ kusů

19.5.2021 - 20.5.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera Filio

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100041963582

Popis

Červené suché víno z jihu Itálie, oblast Puglia. Kraj nazývaný San Marzano, nedaleko městečka Neviera e Casa Rossa. Půdy jsou zeména jílovité s příměsí červených jílů. Velmi jemná půda s částicemi vápence. Výjimečně kamenitá. Tato “červená” půda je příčinou vysokého obsahu železa v půdě. To je i důvodem vysoké barvy místních vín. Klima je velmi teplé s minimálními srážkami. Pro Negroamaro F se zpracovávají hrozny jen ze tří historických parcel mezi vesnicemi San Marzano a Francavilla Fontana, v srdci zóny Salento.

Ruční sběr hroznů ze tří přísně vyselektovaných historických parcel. Klasická vinifikace červených vín. Rmutace hroznů, fermentace při kontrolovaných teplotách. Zrání v dubových sudech a následný odpočinek a stabilizace v láhvi.

Obsah alkoholu: 14.5%.

Barva vína je téměř neprůhledná, hluboká s odlesky antracitu a s lehkými nuancemi fialky. Aroma vína je intenzivní, plné s nádechem zralých černých třešní, povidel, švestkového kompotu a sladkého koření. V ústech je Negroamaro F explozí chutí, je plné, opojné, velmi komplexní s hedvábným průběhem a decentní tříslovinou v závěru. Velmi unikátní víno, které skýtá mnoho kulinářských zážitků.

Gastro párování: zvěřina, bohaté omáčky, silná masová ragú, vyzrálé sýry. Teplota podávání 18°C. Vhodné k okamžitému vypití i několikaleté archivaci.

Vinařství:

Cantine San Marzano