Prom-IN 100% Magnesium Bisglycinate 390 g, citron

Prom-IN 100% Magnesium Bisglycinate 390 g, citron

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Ochucené práškové magnézium (hořčík) slazené Stevieho ve formě vysoce využitelného a vstřebatelného bisglycinátu hořečnatého. Tato forma reprezentuje minerály v tzv. Celý popis
625 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.
465 Kč
-25%
Partner: BodyWorld

Skladem u partnera 5+ kusů

7.12.2021 - 8.12.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera BodyWorld

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100056875319

Popis

Přírodně slazený vysoce využitelný bisglycinát hořečnatý

100% Magnesium Bisglycinate je ochucené práškové magnézium (hořčík) slazené Stevieho ve formě vysoce využitelného a vstřebatelného bisglycinátu hořečnatého. Tato forma reprezentuje minerály v tzv. chelátových vazbách, jejichž výhodou je, že jsou elektricky neutrální a lépe se dostávají v nezměněné podobě na místo určení v organismu. Hořčík přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální syntéze bílkovin, k normální činnosti svalů, k normální psychické činnosti a ke snížení únavy a vyčerpání.

Výhody

 • vysoce využitelná forma hořčíku v chelátové vazbě
 • nezbytný pro řadu procesů v těle
 • neobsahuje umělá aromata a barviva
 • slazený stévii

Magnézium, absolutní základ vaší suplementace

Mnoho lidí se ptá, jaký doplněk výživy je ten nejdůležitější. Možná zachytíte tvrzení, že bez BCAA nemá cenu ani chodit do posilovny. Případně to, že nutně potřebujete protein. Pravdou však je, že saturovat příjem makroživin stravou je výrazně jednodušší, jak zajistit příjem mikroživin, jako jsou vitamíny a minerály. Nepopiratelným faktem zůstává to, že bez dostatečného množství mikroživin nemohou optimálně probíhat anabolické procesy v organismu. Tedy, pokud nebudete mít v pořádku základní suplementaci v podobě dostatečného příjmu všech mikroživin, pak můžete pít proteinu kolik chcete, přesto výsledky optimálně nebudou.

Magnézium je katalyzátorem téměř 600 enzymatických reakcí v lidském těle. Je nezbytné pro přenos nervových signálů, svalovou aktivitu, srdeční funkce, regulaci tělesné teploty, detoxikační procesy, hustotu kostí a inzulínovou senzitivitu. Nedostatek magnézia se projevuje např. svalovými křečemi, nespavostí, slabostí, problémy s nabíráním svalové hmoty, nebo naopak problémy s redukcí tuku, podrážděností, chutěmi na sladké, popřípadě vysokým krvým tlakem. Dalo by se říci, že téměř každá funkce lidského těla je ovlivněna správnou hladinou magnézia.

Problémem je, že sportovci jsou ohroženi nedostatkem magnézia ještě více, než běžná populace. Zejména z důvodu vyšší míry stresu, kterému musí čelit. Nyní Vás napadne, že přece každý sportovec není ve stresu. Omyl! Už samotný trénink je vysoce stresovou zátěží pro organismus. Kromě toho sportovci čelí i „běžnému“ stresu, který je způsoben našim hektickým životním stylem. A tím dochází k nežádoucí kumulaci. Nedostatkem magnézia můžete trpět dokonce i tehdy, když jíte zdravě a nemáte stresující zaměstnání.

Proč je to tak?

 • Průmyslově zpracované potraviny obsahují minimum magnézia.
 • Příjem rafinovaných potravin výrazně zvyšuje nároky organismu na jeho příjem.
 • Absorpce hořčíku z přirozených zdrojů je problematická. Fytáty obsažené například v luštěninách stejně jako koncentrované zdroje vápníku v mléčných produktech výrazně snižují absorpci hořčíku.
 • Častý a intenzivní trénink výrazně zvyšuje potřebu magnézia.

Je tedy poměrně zřejmé, proč je suplementace hořčíkem zásadní. Ale určitě nebude od věci malé shrnutí.

Jaké jsou základní benefity suplementace hořčíkem?

 • Výrazně pomáhá zvládat stresovou zátěž způsobenou tréninkem.
 • Optimalizuje mozkové funkce a tím Vám umožní absolvovat kvalitní trénink.
 • Zlepšuje kvalitu spánku a regeneraci.
 • Působí protizánětlivě.
 • Při nedostatku magnézia v podstatě nemůžete redukovat tělesný tuk.

Nyní už možná začínáte chápat, že doplnění hořčíku je zcela zásadní. Problém je v tom, že ne každá forma hořčíku je pro organismus přínosem.

Ne všechny formy magnézia jsou vhodné a ne všechny produkty jsou kvalitní. Firmy, které se snaží šetřit na surovinách a těží z neznalosti cílových zákazníků, používají formy magnesia s nízkou využitelností av takových chemických formách, které tělo nedokáže správně absorbovat. Na trhu je poměrně složité najít produkt, který by obsahoval dobře vstřebatelnou formu magnézia, protože většina firem používá magnézium oxid nebo v lepším případě citrát, které jsou pro tělo slabě vstřebatelné, případně mají ve větších dávkách projímavé účinky (citrát).

PROM-IN proto vytvořil instantní produkt, který obsahuje velmi dobře vstřebatelnou formu magnézia, a to bisglycinát hořečnatý. Ten představuje hořčík ve vazbě na aminokyselinu glycin. Glycin má zajímavou funkci v centrálním nervovém systému, kde zvyšuje neurotransmisi zprostředkovanou N-methyl-D-aspartátové receptorovou reakcí a působí jako inhibiční neurotransmiter přes glycinový receptor. To má za následek uklidňující a relaxační účinek. Navíc je produkt ve formě chutného instantního nápoje ochuceného pouze přírodním sladidlem z rostliny stévie a přírodní grapefruitovou aroma. Instantní forma navíc umožňuje pohodlné dávkování bez nutnosti polykat 6 a více kapslí.

Doporučené dávkování

Rozmíchejte 1 dávku (1 odměrku = 6,5 g) v 50 ml neperlivé vody a užijte nejlépe před spaním.

Nutriční hodnoty

Prom-In 100% Magnesium Bisglycinate 390 g citron
Velikost 1 dávky: 6,5 g
Počet dávek v balení: 60
Nutriční hodnoty 1 dávka (6,5 g) 100 g RVH% *
Energetická hodnota 42 kJ / 10 kcal 644 kJ /153,84 kcal **
tuky 0 g 0 g **
z toho nasycené 0 g 0 g **
sacharidy 0,5 g 7,69 g **
z toho cukry 0 g 0 g **
vláknina 0,1 g 1,54 g **
bílkoviny 0 g 0 g **
sůl 0 g 0 g **
Bisglycinát hořečnatý 3,2 g 49,23 g **
z toho hořčík 375 mg 5 769 mg 100%
vitamín B6 1,4 mg 21,54 mg 100%
* RVH – Referenční výživová hodnota. Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal)
** RVH není stanoveno
Složení
Bisglycinát hořečnatý, regulátor kyselosti (kyselina citronová), přírodní aroma, sladidlo (glykosidy steviolu), vitamin B6 (pyridoxin-hydrochlorid).
Alergeny
Neobsahuje alergeny.