Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 12906979

Kinex Hadicová vodováha - šlauchváha, délka 10 m

Kinex Hadicová vodováha - šlauchváha, délka 10 m

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Hadicová vodováha, také šlaufka nebo šlauchváha, je jednoduchý stavební měřicí nástroj pro vyměření nivelety (vodoroviny) na stavbě. Je přesnější než vodováha. K měření je třeba dvou pracovníků. Celý popis
373 Kč
Prodává NAVISAT
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
373 Kč
Poslední 3 kusy
S novou kartou za

8.7.2022 - 11.7.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení

Popis

Hadicová vodováha, také šlaufka nebo šlauchváha, je jednoduchý stavební měřicí nástroj pro vyměření nivelety (vodoroviny) na stavbě. Je přesnější než vodováha. K měření je třeba dvou pracovníků. Pokud mají praxi a umí s ní dobře měřit, dosahují téměř stejné přesnosti, jako geodet s optickým nivelačním přístrojem. Celková délka hadice 10 metrů.

Jako alternativu k běžné šlaufce je zařízení NIVCOMP, které měřené hodnoty zobrazuje digitálně na displeji. Jednoznačnou výhodou oproti rozšířeným laserovám a optickým nivelačním přístrojům je to, že můžete měřit i ""za roh"". Krásně tak ustavíte jakékoliv roviny na stavbě, v domě, při rekonstrukci bytu – například usazení oken, parapetů, zárubní apod. (zdroj Wikipedia) : Hadicová vodováha jsou vlastně dvě spojené nádoby. Tyto nádoby zde tvoří dvě skleněné nebo plastové trubičky o průměru cca 15 mm a o výšce 250 mm. Při měření se drží kolmo vzhůru. Je na nich vyryta centimetrová stupnice. Nahoře jsou trubičky zakončeny plastovým osazením, ve kterém je zašroubovaná zátka, aby bylo možno hadicovou vodováhu naplnit. Dole jsou trubičky také vsazeny do plastového osazení, které je v prostředku s otvorem, který ústí do nátrubku. Ten je zastrčen do měkké gumové hadice. Obě nádoby jsou tedy spojeny gumovou hadicí. K vyměřování v místnostech stačí délka 10 m, pro měření v terénu asi 20 m.