Výcvik psů

Výcvik psů hravě zvládnete s pomůckami, které psa motivují a usměrňují. K nácviku odvolání psa slouží píšťalky pro psy, s klikry ho zase naučíte správnému chování, a nakonec ho můžete odměnit pamlskem z pamlskovníku. Nezapomeňte, že výcvik by měl psa bavit, k tomu slouží výcvikové hračky v podobě pešků, bumerangů či létajících talířů.

Zobrazit více

Jak vycvičit psa?

Správný výcvik psa vyžaduje zkušenosti, dostatek času i trpělivosti a správné výcvikové pomůcky, které pejskovi mohou pochopit, co po něm chceme. Které to jsou?

Pamlskovníky pro psy

Textilní pamlskovníky snadno připnete kolem pasu a pamlsky pro psa budete mít při výcviku vždy po ruce. Pamlsky slouží jako odměna i motivace.

Píšťalky pro psy

Ultrazvukové píšťalky vydávají vysoký neměnný tón, který si pes dobře zapamatuje. Píšťalky jsou vhodné k nácviku odvolání psa.

Klikry – správné načasování je stěžejní

Klikry fungují na podmiňovacím reflexu psa. Jedná se o malé kovové nástroje, které vydávají specifický zvuk. Správně načasovaný klik značí pochvalu a odměnu pro psa za právě provedený úkon.

Výcvikové pomůcky a hračky pro psy

Pomůcky a hračky pro psy k výcviku agility, aportu, přivolání, přetahování nebo nácviků zákusu a jiných úkonů jsou nejčastěji v podobě pešků pro psy, létajících talířů či bumerangů a překážek pro psy.

Postroje na běhání pro psy

Součástí psího postroje je pružné vodítko a bederní pás, který propojí běžce se psem. Postroj musí být konstruován tak, aby psa neškrtil, netlačil na hrudník a neomezoval v pohybu, ale naopak mu umožnil opřít se do postroje maximální silou. Pružné vodítko tlumí nárazy při běhu.

Elektrický obojek pro psy patří pouze do zkušených rukou

Elektrické obojky pro psy slouží k odnaučení nežádoucích návyků jako je štěkání, útěky za zvěří, tahání na vodítku apod.

UPOZORNĚNÍ:

Výcvikové obojky vyžadují značné zkušenosti s výcvikem psů i elektrickými obojky. V opačném případě by mohlo dojít k prohloubení nežádoucího chování.


Sprejový obojek pro psy

Plynové obojky pro psy jsou jemnější alternativou elektrických obojků. V případě, že pes provádí nežádoucí chování, obojek ofoukne psa chladivým sprejem či vzduchem, čímž ho vyruší z jeho konání.

→ Některé obojky mají aromatické spreje, jiné jsou bez vůně. Na psa působí také akustický signál a zvuk při vypouštění spreje.

Vodní obojky pro psy

Vodní obojky fungují na podobném principu jako sprejové, pouze je na psa stříknutá voda, která jej vyruší a odvede pozornost od nežádoucího chování. Kapacitu zásobníku lze jednoduše doplňovat.

Náhubky pro psy

Náhubky zabraňují kousnutí od psa. Jsou vhodné pro psy v socializaci nebo při výcviku. Do městské hromadné dopravy i na dalších veřejných místech jsou náhubky pro psy povinné.

→ Náhubky mohou být kovové, textilní nebo kožené, musí být však dostatečně prostorné, aby pes mohl volně dýchat i zívat a nesmí psa nikde tlačit.

Stahovací obojky pro psy

Stahovací obojky pro psy užívají majitelé psů, kteří na vodítku často táhnou. Stahovací obojek nemá pevný průměr a v případě, že pes napne vodítko, přiškrtí jej kolem krku, a pes díky tomu tah okamžitě povolí.

UPOZORNĚNÍ:

Mějte na paměti, že stahovací obojky patří pouze do zkušených rukou, nesprávné užívání může vést ke zdravotním problémům psa.


Ostnaté obojky pro psy

Ostnaté obojky mají kovové ostny, které směřují na krk psa. V případě škubnutí nebo zatažení se ostny zaryjí do psího krku. Z tohoto důvodu jsou tyto obojky obecně považovány za velmi drastické řešení a jejich používání obecně nedoporučujeme. Nejen, že nesprávným užíváním můžete prohloubit nežádoucí chování psa, navíc mu můžete způsobit výrazné zdravotní problémy, protože vnitřní ústrojí krku je velmi citlivé.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Aga Ultrazvuková píšťalka pro psy Černá Pronett XJ4352 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 90 cm 20 ks
Aga Ultrazvuková píšťalka pro psy Černá

Píšťalka pro psy vydává zvuky o frekvenci, která je pro lidské ucho neslyšitelná, ale psi ji snadno zachytí. Píšťalka je užitečný nástroj pro výcvik. Rozměry: 8×0,8×0,8 cm.

můžete mít 30.4.

tygero Čtečka čipů pro psy H4P-55 Pronett XJ4352 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 90 cm 20 ks
tygero Čtečka čipů pro psy H4P-55

Čtečka je vhodná pro práci při čipování zvířat.Přečtení čipu před aplikací, kontrola čipu po aplikaciNení vhodné pro kontrolu „na ulici“ zda je pes očipován z důvodu malé antény o průměru 55mm.

můžete mít 25.4. - 26.4.

Pronett XJ4352 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 90 cm 20 ks Pronett XJ4352 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 90 cm 20 ks
Pronett XJ4352 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 90 cm 20 ks

Tyto super absorpční podložky jsou ideální pro výcvik vašich miláčků. .

můžete mít 26.4. - 29.4.

Pronett XJ4351 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 60 cm 40 ks Pronett XJ4351 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 60 cm 40 ks
Pronett XJ4351 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 60 cm 40 ks

Tyto super absorpční podložky jsou ideální pro výcvik vašich miláčků. .

můžete mít 26.4. - 29.4.

Halti Ohlávka nylon vel. 4 - rotvajler, doga Pronett XJ4351 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 60 cm 40 ks
Halti Ohlávka nylon vel. 4 - rotvajler, doga

Ohlávka Halti znemožňuje psovi tahání na vodítku, šetrná metoda na principu koňské ohlávky.

můžete mít 30.4. - 2.5.

Smart Tech Protištěkací obojek pro psy Reedog V2 Pronett XJ4351 Tréninkové absorpční podložky pro psy 60 x 60 cm 40 ks
Smart Tech Protištěkací obojek pro psy Reedog V2

Protištěkací obojek Reedog V2 disponuje inteligentním identifikačním čipem štěkání 4. generace k přesnější detekci štěkání psa na konkrétní frekvenci a decibelech a reaguje pouze na jedinečné štěkání vašeho psa a zabraňuje rušení vnějšími faktory!

můžete mít 25.4. - 26.4.

Helmer elektronický výcvikový obojek pro psy TC 21/ dosah 500 m/ IP67/ délka obojku 65 cm Helmer elektronický výcvikový obojek pro psy TC 21/ dosah 500 m/ IP67/ délka obojku 65 cm
Helmer elektronický výcvikový obojek pro psy TC 21/ dosah 500 m/ IP67/ délka obojku 65 cm

Helmer TC 21; Voděodolný elektronický obojek pro výcvik vašeho čtyřnohého miláčka kombinuje funkci zvukové signalizace, vibrací a elektrického výboje s nastavitelnými stupni intenzity.

můžete mít 30.4. - 2.5.

Sportdog Anténa pro vysílačku SportDog Helmer elektronický výcvikový obojek pro psy TC 21/ dosah 500 m/ IP67/ délka obojku 65 cm
Sportdog Anténa pro vysílačku SportDog

Náhradní anténa pro vysílačky značky SportDog.

můžete mít 25.4. - 26.4.

Surtep Animals Kožený náhubek Settable pro psa - Černý (vel. S) Helmer elektronický výcvikový obojek pro psy TC 21/ dosah 500 m/ IP67/ délka obojku 65 cm
Surtep Animals Kožený náhubek Settable pro psa - Černý (vel. S)

Nastavitelný náhubek pro psa, hnědé barvy. Je velmi kvalitní, stylový, pevný a vhodný pro menší i větší pejsky.

můžete mít 26.4. - 29.4.

Akinu náhubek nylon nastavitelný L Petrainer Akumulátor pro přijímač 610/616/617A/618/619/620/998DR/Deluxe a vysílač 616/618/617A/619/620/916/916N/998N/998DB/Deluxe/998DR/Deluxe
Akinu náhubek nylon nastavitelný L

Jako zodpovědný majitel potřebujete pro svého psa v některých situacích náhubek.

Nylonové náhubky jsou primárně pro vyšetření u veterináře jako ideální pomocník pro vyšetření méně poslušných nebo vystrašených pejsků. Tyto náhubky nejsou vytvořené pro procházky nebo dlouhé cestování. Pejsek v…

můžete mít 26.4. - 29.4.

Bentech Elektronický neviditelný ohradník W227 Petrainer Akumulátor pro přijímač 610/616/617A/618/619/620/998DR/Deluxe a vysílač 616/618/617A/619/620/916/916N/998N/998DB/Deluxe/998DR/Deluxe
Bentech Elektronický neviditelný ohradník W227

Pomocí elektronického ohradníku W227 vymezíte hranice prostoru pro volnému pohybu psa na vaší zahradě. Ohradník má 3 výstražné zóny. V balení je 300 metrová anténní cívka. Přijímač je na 9V baterii.

můžete mít 26.4.

Výcvik psů

Výcvik psů je důležitý pro harmonický vztah pána a psa. Výcvik psa by měl být založen na pozitivní motivaci, které docílíte za pomoci výcvikových pomůcek. V tréninku aportu použijte výcvikové hračky, létající talíře apod. S výcvikem spolehlivého přivolání psa pomůže ultrazvuková píšťalka, případně elektrický výcvikový obojek. Pamlskovníky s kvalitními pamlsky pro psy a klikry fungují jako pozitivní motivace i odměna. Do vlaků a městské hromadné dopravy je povinný náhubek pro psa.

Jak na výcvik štěněte?

Správný výcvik štěněte je důležitý pro zdravý psychický vývoj psa. Zde je několik základních rad, jako při výcviku štěněte postupovat:

  • Čím dříve s výcvikem začnete, tím lépe.
  • Nejdříve přivykněte častým opakováním štěně na své jméno.
  • Navykněte pejska postupně na psí obojek a vodítko.
  • Důležitá je dostatečná socializace. Až to bude možné, umožněte štěněti kontakt s jinými psy i lidmi nejlépe pod dohledem zkušeného psího trenéra.