Výrobníky sody

Výrobník sody je výborným pomocníkem pro domácí přípravu perlivých nápojů. K přípravě stačí výrobník s lahví CO2, voda a plastová láhev, která je kompatibilní se soda výrobníkem a lze ji použít opakovaně. K výrobníkům můžete také zakoupit ochucené sirupy a čisticí přípravky na láhve. Mezi nejoblíbenější patří výrobníky SodaStream a LIMO BAR.

Zobrazit více

Výrobník sody se základnou

Přístroj má držák s prostorem pro CO2. Do držáku se umisťují láhve s vodou buď nasunutím nebo šroubováním. Nejrozšířenějšími výrobníky sody se základnou jsou přístroje SodaStream a LIMO BAR.

 • Uchycení láhve šroubováním – bezpečné uchycení, náročnější na manipulaci.
 • Uchycení bajonetovým systémem – systém click and fix, rychlejší a praktičtější upnutí lahve.

Samostatný výrobník sody aneb sifonová lahev

Přístroj je samostatnou lahví, která se stará o veškerou výrobu perlivého nápoje. Zpravidla má podobu nerezové sifonové láhve a bombička je umístěna na uzávěru. Nevýhodou je větší spotřeba bombiček na CO2, kdy na jeden litr nápoje obvykle potřebujete jednu bombičku.

Výrobníky sody s plastovými lahvemi

Láhve, ze kterých se po výrobě sodovky nalévá nápoj, jsou z odolného plastu. Jsou vhodné pro domácí použití a pro ty, kdo si hotový nápoj berou na cesty.

 • příznivá cena
 • hotový nápoj se snadno přenáší
 • nasávají pachy

Výrobníky sody se skleněnými lahvemi

Výrobník sody je doplněn skleněnými lahvemi. Při servírování nápoje hostům jsou elegantnější.

 • elegantní vzhled
 • designový doplněk při servírování
 • bez zátěže životního prostředí
 • snadnější údržba a čištění
 • nákladnější na pořízení
 • těžší láhev

Jak vybrat výrobník sody

 • Objem láhve – kolik perlivé vody vyrobíte při jednom použití. Volte podle počtu členů v domácnosti. Obvyklý objem se pohybuje mezi 0,5 až 1 l. Doporučuje se zakoupit náhradní láhve k výrobníkům sody.
 • Objem bombičky – objem bombičky udává množství oxidu uhličitého. Jedna bombička je schopna vyrobit mezi 70 až 90 litry syceného nápoje. K dostání jsou i bombičky pro více než 100 l nápojů. Bombičky můžete zakoupit v příslušenství jako jednorázové nebo vyměnitelné.
 • Intenzita sycení – přístroje umožňují obvykle dva nebo tři stupně sycení. Volba mezi jemným, středním a silně syceným nápojem.
 • Přetlakový ventil – bezpečnostní prvek, automatické upuštění CO2 při přetlaku.
 • Odkapávání – základna je vybavena odvodem přebytečné perlivé vody.

Profesionální výrobník sody

Profesionální výrobníky sody se hodí do provozoven, které vyrábí domácí limonádu. Jedná se o velké a těžké přístroje, které mají obvykle 2 kohouty pro přípravu dvou nápojů najednou. Na jednu CO2 bombu vyrobí až 40 litrů perlivé vody a u některých lze nastavit množství i perlivost.

Sirupy pro výrobníky sody

K výrobníku sody můžete vybrat sirupy nejrůznějších příchutí. Oblíbené jsou ovocné příchutě nebo Cola příchutě. K dostání jsou i sirupy s ovocným cukrem, bez umělých přísad nebo bez přidaného cukru.

TIP!

Pro přípravu ovocné šťávy plné chuti využijete smoothie maker.

-29%
SodaStream Spirit White
57x

SodaStream Spirit White

2 499 Kč
1 774 Kč

Přístroj Sodastream Spirit White. Sada pro výrobu domácí perlivé vody. Obsahuje výrobník Spirit se samočinnou výrobou perlivé vody a nastavitelnou mírou perlivosti, odolnou plastovou tlakovou lahev a bombičku s náplní CO2 až na 80 l domácí perlivé vody. Výhodou je automatické uchycení lahve.

Od prodejce MALL
-28%
SodaStream Spirit Red
55x

SodaStream Spirit Red

2 499 Kč
1 775 Kč

Přístroj Sodastream Spirit Red. Sada pro výrobu domácí perlivé vody. Obsahuje výrobník Spirit se samočinnou výrobou perlivé vody a nastavitelnou mírou perlivosti, odolnou plastovou tlakovou láhev a bombičku s náplní CO2 až na 80l domácí perlivé vody. Výhodou je automatické uchycení lahve.

Od prodejce MALL
-28%
SodaStream Spirit Black
243x

SodaStream Spirit Black

2 499 Kč
1 777 Kč

Přístroj Sodastream Spirit Black. Sada pro výrobu domácí perlivé vody. Obsahuje výrobník Spirit se samočinnou výrobou perlivé vody a nastavitelnou mírou perlivosti, odolnou plastovou tlakovou láhev a bombičku s náplní CO2 až na 80l domácí perlivé vody. Výhodou je automatické uchycení lahve.

Od prodejce MALL
-31%
SodaStream výrobník sody Crystal White
63x

SodaStream výrobník sody Crystal White

3 999 Kč
2 749 Kč
Doprava zdarma

Výrobník domácí perlivé vody s bytelnou skleněnou lahví a pevnou ocelovou nádobou. SodaStream Crystal White je dodáván v kompletní sadě výrobníku, bombičky s potravinářským CO2 a nápojovou lahví. Zvolte ekologické a pohodlné řešení místo tahání balíků vod.

Od prodejce MALL
-26%
SodaStream SPIRIT BLACK PARTY PACK
14x

SodaStream SPIRIT BLACK PARTY PACK

3 285 Kč
2 399 Kč
Doprava zdarma
Výprodej

Kompletní sada pro výrobu domácí perlivé vody. SODASTREAM SPIRIT BLACK PARTY PACK umožňuje volit stupeň perlivosti vody počtem stlačení ovládacího tlačítka. Automatické uchycení lahve nahradilo dříější nepohodlné šroubování. V balení naleznete i 4 plastové lahve Fuse o objemu 1 litr, 3 příchutě a bombičku s CO2.

Od prodejce MALL
SodaStream JET WHITE PARTY PACK
11x

SodaStream JET WHITE PARTY PACK

2 585 Kč
2 299 Kč
Doprava zdarma

Kompletní sada pro výrobu domácí perlivé vody. SODASTREAM JET WHITE PARTY PACK umožňuje volit stupeň perlivosti vody počtem stlačení ovládacího tlačítka. Snadno pochopitelná obsluha. V balení naleznete i 4 plastové lahve JET o objemu 1 litr, 3 příchutě a bombičku s CO2.

Od prodejce MALL
-26%
SodaStream SPIRIT WHITE PARTY PACK

SodaStream SPIRIT WHITE PARTY PACK

3 285 Kč
2 399 Kč
Doprava zdarma
Akce

Kompletní sada pro výrobu domácí perlivé vody. SODASTREAM SPIRIT WHITE PARTY PACK umožňuje volit stupeň perlivosti vody počtem stlačení ovládacího tlačítka. Automatické uchycení lahve nahradilo dříější nepohodlné šroubování. V balení naleznete i 4 plastové lahve Fuse o objemu 1 litr, 3 příchutě a bombičku s CO2.

Od prodejce MALL
-14%
SodaStream výrobník sody Jet TEMNÝ KÁMEN
168x

SodaStream výrobník sody Jet TEMNÝ KÁMEN

1 899 Kč
1 629 Kč

Výrobník domácí perlivé vody v luxusním barevném provedení s uhlově tmavými metalickými tóny. SodaStream Jet TEMNÝ KÁMEN vytvoří tak perlivou vodu, jak požadujete – stačí jen stisknout tlačítko. Přístroj je kompatibilní s velkými plastovými lahvemi SodaStream typu Jet (1 l) nebo malými lahvemi (0,5 l).

Od prodejce MALL
-25%
SodaStream výrobník sody Spirit One Touch Black
143x

SodaStream výrobník sody Spirit One Touch Black

3 499 Kč
2 599 Kč
Doprava zdarma

Další nabídka za 2 475 Kč

Výrobník domácí perlivé vody se třemi nastavitelnými režimy perlivosti. SodaStream Spirit One Touch Black vyrobí jemně perlivou, střední či silně perlivou vodu, pro jejíž výrobu vám stačí zmáčknout jediné tlačítko. Kompletní sada obsahuje výrobník, potravinářský CO2 plyn a opakovaně použitelnou lahev. Litr domácí perlivé vody si tak vyrobíte za méně než 3 Kč.

Od prodejce MALL
SodaStream JET WHITE sada
1148x

SodaStream JET WHITE sada

1 699 Kč
1 536 Kč

Sodastream JET White je dokonalý výrobník sody, který pracuje na mechanickém principu. Sodastream vám připraví nasycenou vodu, přesně podle vašich představ. Díky Sodastreamu už nikdy nebudete muset nosit těžké minerálky.

Od prodejce MALL
AARKE výrobník sody Carbonator II - Black Steel
5x

AARKE výrobník sody Carbonator II - Black Steel

4 990 Kč
Doprava zdarma

Výrobník perlivé vody v celokovovém provedení. Aarke Carbonator II – Black Steel ve štíhlém tvaru se snadno ovládá pomocí praktické páky. Přístroj je vybaven bezpečnostním systémem skládajícím se ze třech nezávislých pojistných ventilů. Součástí balení je netoxická lahev o objemu 1 litr z kvalitního plastu.

Od prodejce MALL
-30%
SodaStream výrobník sody Crystal Black/Metal
37x

SodaStream výrobník sody Crystal Black/Metal

3 999 Kč
2 778 Kč
Doprava zdarma

Výrobník domácí perlivé vody s bytelnou skleněnou lahví a pevnou ocelovou nádobou. SodaStream Crystal Black/Metal je dodáván v kompletní sadě výrobníku, bombičky s potravinářským CO2 a nápojovou lahví. Zvolte ekologické a pohodlné řešení místo tahání balíků vod.

Od prodejce MALL

Výrobníky sody

Nejrozšířenější řadou výrobníků sody jsou přístroje SodaStream a LIMO BAR. Jsou to tiché přístroje bez nutnosti připojení k elektrické energii. Pro SodaStream i český LIMO BAR zakoupíte snadno náhradní láhve i bombičky.

SodaStream JET

Oblíbeným modelem SodaStream je výrobník SodaStream JET. Láhve mají objem 0,9 litrů a bombičky vydrží až pro 80 litrů nápojů.

SodaStream lahve

Náhradní láhve do výrobníků sody můžete pořídit od různých výrobců. Dostupné jsou náhradní lahve Orion i lahve AARKE. K dostání jsou i v dětském provedení.

SodaStream sirup

Sirupy SodaStream jsou k dostání k nejrůznějších příchutích. Zvolit můžete i zvýhodněná balení více kusů.

LIMO BAR

LIMO BAR je alternativa k výrobníkům SodaStream. Hodí se na běžné domácí použití. Také LIMO BAR nabízí své přístroje v mnoha atraktivních designech a řadou příslušenství, sirupů a náhradních lahví. Na rozdíl od SodaStream pochází LIMO BAR z České republiky.