Plápolající plamínky a posezení u živého ohně sálajícího na všechny strany má neopakovatelné kouzlo. Na zahradu si můžete pořídit přenosné ohniště. Abyste nepřišli o oblíbené pochoutky, doporučujeme přenosné ohniště s grilem.

Zobrazit více

Přenosné ohniště na zahradu

Přenosné ohniště je elegantní řešení na zahradu i na terasu. Zahradní grily neposkytují vlídné teplo a harmonickou atmosféru, protože postrádají živý otevřený oheň. Přenosné ohniště můžete umístit kamkoliv v zahradě (s ohledem na bezpečnost) a nejsou nutné terénní úpravy. Pokud opékáte příležitostně, je přenosné ohniště výbornou volbou.

Kam umístit přenosné ohniště

Ohniště je třeba umístit na pevný, nehořlavý podklad, například na beton, cihly, kovovou podložku nebo na trávník vysypaný štěrkem.

TIP!

Při pořizování ohniště nezapomeňte na dřevěné brikety a uhlí.


Grilovací ohniště ve tvaru mísy

Krásný zážitek ze živého ohně vám nabídne grilovací ohniště ve tvaru mísy. Připomíná velkou pánev wok. Otevřené ohniště je zhotoveno z ocelové či litinové mísy různého rozměru, oheň je zvýšený na podstavci a uhlíky zůstávají v míse. Při doplnění roštem můžete na ohništi ve tvaru mísy i grilovat, pro zvýšení bezpečnosti doporučujeme přiklopit ohniště poklopem.

Grilovací ohniště ve tvaru mísy je menší, hodí se na terasy, zahrádky nebo pod pergolu.

Otevřené ohniště ve tvaru koše

Ohniště ve tvaru koše je důmyslnou konstrukcí kovových tyčí do kruhu nebo obdélníku. Mezi tyčemi jsou mezery různé šíře, oheň vzniká uvnitř kornoutu, hřeje i ze stran. Na spodní podstavec propadávají žhavé uhlíky, používání je bezpečné.

Otevřené ohniště ve tvaru koše je krásným prvkem na větší zahradu.

Zahradní ohniště s grilem na trojnožce

Multifunkční grilovací set získáte pořízením zahradního ohniště s grilem na trojnožce. Set nabízí různá použití. Otevřené ohniště můžete použít samostatně nebo na trojnožku upevnit grilovací rošt či kotlík pro přípravu polévek a gulášů. Výšku grilování a opékání lze regulovat. Trojnožka je ohništěm, varným centrem i grilem.

Jak vybrat přenosné zahradní ohniště

  • Tvar ohniště – vybírejte s ohledem na umístění. Na terasu je vhodné miskové s poklopem.
  • Velikost ohniště – dle tvaru, kruhová mají průměr od 50 do 100 cm.
  • Výška ohniště – vyšší ohniště se snadněji obsluhují.
  • Váha ohniště – souvisí s velikostí. Pokud budete ohniště přenášet často, volte nižší hmotnost.
  • Přívod vzduchu – otvory v ohništi pro lepší hoření, mimo používání pro odtok vody za deště.
  • Madla, úchyty – pro snadné přenášení bez ušpinění.
  • Podstavec, nohy – vybírejte s ohledem na stabilitu. Široká základna je bezpečnější.
  • Doplňky – ohraná plachta, poklop, grilovací mřížky.
Info:

V interiéru vám kouzelnou atmosféru vykouzlí krbová kamna.

-17%
Rojaplast Ohniště LAKI
20x

Rojaplast Ohniště LAKI

2 200 Kč
1 809 Kč

Přenosné ohniště s prostorným vnitřkem pro opekání nejrůznějších pokrmů od špekáčků po zeleninu, ale i pro uklidňující oheň k navození příjemné atmosféry. Rojaplast Ohniště LAKI klasického tvaru je podepřeno trojicí nohou, které zamezují spálení trávních ploch i povrchu při použítí na terase či balkonu.

Od prodejce MALL
Rojaplast Ohniště HEKLA
13x

Rojaplast Ohniště HEKLA

2 271 Kč

Přenosné ohniště s nízkou výškou pro opékání nejrůznějších pokrmů od buřtů po topinky, ale i pro navození příjemné atmosféry plápolajícího ohně. Rojaplast Ohniště HEKLA klasického tvaru je podepřen trojicí nohou, které zamezují spálení trávních ploch i povrchu při použítí na terase či balkonu.

Od prodejce MALL
Fieldmann FZG 1020 Ohniště
47x

Fieldmann FZG 1020 Ohniště

1 290 Kč
1 199 Kč

Ohniště na dřevo s odolným nátěrem proti vysokým teplotám. Fieldmann FZG 1020 je dodáváno se síťovým poklopem proti odlétajícím uhlíkům a obalem pro snadnou manipulaci a skladování. Složitelné nohy garantují úsporu místa ve chvílích, kdy ohniště nepoužíváte.

Od prodejce MALL
Rojaplast VESUV ohniště

Rojaplast VESUV ohniště

2 457 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Ohniště VESUV od značky Rojaplast. Výška výrobku 20,5 cm. Průměr 72 cm. Vyrobeno ze zastudena válcované oceli s ošetřením práškovou barvou. Praktická pomůcka k úpravě zeleniny i masa. Rozměr balení 73 × 73 × 15 cm. Hmotnost 6 kg.

Od prodejce MALL
-17%
Linder Exclusiv Přenosné ohniště PO2452 50 cm
8x

Linder Exclusiv Přenosné ohniště PO2452 50 cm

1 399 Kč
1 149 Kč

Pomocí přenosného ocelového ohniště můžete bez problému grilovat na terase nebo zahradě a vytvořit si tak romantickou atmosféru, která je navíc bezpečná.

Partner: Aga24

Zahradní ohniště

Zahradní ohniště vyžaduje trvalé umístění v prostoru a nutné terénní úpravy. Přesto jej využíváte jen po několik týdnů. Řešením je přenosné venkovní ohniště. Otevřené ohniště můžete doplnit grilem a posedět u přípravy oblíbených dobrot.

Otevřené ohniště

Otevřené ohniště má kouzlo živých plamínků a poskytuje sálající teplo. Posezení u otevřeného ohniště si můžete dopřát i na terase nebo pod pergolou. Stačí zvolit vhodný model přenosného ohniště. Prohlédněte si ohniště ProGarden či ohniště COSI.

Přenosné ohniště s roštem

Přenosné ohniště může mít tvar buď koše nebo mísy. Pro grilování jsou vhodné přenosné ohniště ve tvaru mísy. Ty jsou doplněny o možnost umístění roštu, a to v několika polohách. Bez námahy můžete opékat špekáčky nebo grilovat maso. Zalíbí se vám ohniště Cattara či ohniště Happy Green.

Venkovní ohniště s grilem

Venkovní ohniště s grilem může mít různá provedení. Na výběr jsou velké mísy o rozměru až 100 cm v průměru, které si žádají trvalé umístění nebo nejrůznější designové kousky ze skla či betonu. Oblíbené jsou i multifunkční přenosná ohniště s grilem.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Zahradní ohniště.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Zahradní ohniště výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Zahradní ohniště akce.