Nutrex Hawaii Havajská spirulina prášek 142 g

Nutrex Hawaii Havajská spirulina prášek 142 g

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Havajská spirulina je jednou z nutričně nejvýživnějších přírodních potravin, které lidstvo zná. Je pěstována v oblasti Kona na Havaji na nejslunečnějším pobřeží USA na původních lávových polích. Toto čisté a přirozené prostředí podporuje růst spiruliny bohaté na minerály, vitamíny a další živiny. Celý popis
570 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.

Již se neprodává

Zboží partnera Díky přírodě s.r.o.

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100039883530

Popis

Havajská spirulina je jednou z nutričně nejvýživnějších přírodních potravin, které lidstvo zná.

Je pěstována na původních lávových polích v oblasti Kona na Havaji na nejslunečnějším pobřeží USA. K pěstování se využívají přírodní zdroje – vydatný sluneční svit, čistá hlubinná oceánská voda z hloubky až 700 m, dodávající spirulině stopové prvky a minerály, a 100 % pitná voda z havajských podzemních přírodně filtrovaných vrstev. Spirulina je navíc sušená během 3–7 sekund speciální technologií Ocean Chill Drying™ pro maximální zachování všech vitamínů, minerálů, antioxidantů a fytonutrientů.

Havajská spirulina je certifikována jako bezlepkový, veganský produkt, košer, halal a bez GMO.

Jedná se o mimořádně kvalitní druh spiruliny podporující imunitu a vitalitu člověka a působící jako silný antioxidant.

Doporučené dávkování:

1 čajovou lžičku (3 g) denně rozmíchat v ovocném džusu, smoothie, nebo přidat do jídla. Po otevření skladujte nejlépe v lednici pro zachování maximálních nutričních hodnot.

Spirulinu lze užívat s jídlem nebo bez jídla a lze ji konzumovat jednou nebo i několikrát za den. Dětem se doporučuje užívat pouze 1 nebo 2 gramy spiruliny denně v závislosti na jejich tělesné hmotnosti. Spirulina zvyšuje hladinu energie u většiny lidí, proto je vhodné ji brát alespoň čtyři hodiny před spaním.

Jedna porce Havajské spiruliny obsahuje větší množství některých důležitých antioxidantů, enzymů, vitaminů a minerálů, než je obsaženo v 5 porcích ovoce a zeleniny, a má vyšší nutriční hodnotu než jakákoliv jiná plnohodnotná přírodní potravina (whole food).

Nejvýznamnější nutriční vlastnosti Havajské spiruliny:

• bohatý zdroj vitamínu A, K1, K2, B12, železa

• zdroj dalších živin jako jsou karotenoidy, GLA (kyselina gama-linolenová), SOD (superoxid dismutáza) a fykocyanin

• obsahuje více beta-karotenu než je obsaženo v mrkvi

• obsahuje kompletní bílkovinu s esenciálními a neesenciálními aminokyselinami

• zdroj antioxidantů

• Havajská spirulina má vyšší nutriční hodnoty na 1 gram než jakékoliv jiná spirulina dostupná na trhu

Účinky spiruliny:

Má:

silné antioxidační vlastnosti

Podporuje:

vitalitu člověka

přirozenou obranyschopnost organismu

vyváženou funkci imunitního systému

normální hladinu cukru v krvi

Pozitivně ovlivňuje:

kontrolu tělesné hmotnosti

svalovou hmotu a hubnut

Díky čemu je Havajská spirulina Nutrex Hawaii tak jedinečná?

• Místo pěstování:  

Díky své poloze na slunečném havajském pobřeží Kona, má farma na pěstování spiruliny více slunečního světla než kterékoliv jiné místo ve Spojených státech. Proto je možné pěstovat zde spirulinu (Spirulina Pacifica®) nepřetržitě 12 měsíců v roce. Vodní nádrže byly vybudovány v roce 1984. Co to znamená? Vyšší nutriční hodnoty. Havajská spirulina se během více než 35 let nepřetržité kultivace pod intenzivním havajským sluncem vyvinula v nutričně nadprůměrný kmen.. 

• Bio-zabezpečená zóna

Nutrex Hawaii je jediná farma s mikrořasami, která se nachází Bio-zabezpečené zóně, ve které je zakázáno používat škodlivé pesticidy a geneticky modifikované organismy. Naše produkty jsou bezpečné a čisté, pěstujeme je bez použití škodlivých pesticidů a herbicidů. Dále také dbáme na to, abychom nezpůsobovali erozi půdy a znečišťování vody.

• 100% pitná voda  

Naše produkty jsou pěstovány v 100% pitné vodě. Tato voda je shromážděna z nedotčených podzemních vrstev Velkého ostrova. Je dokonale pročištěná přírodní filtrací za použití lávových oblázků. Aby bylo zabráněno plýtvání vodou a umožněno navrácení základních živin zpět do našich vodních nádrží, je většina pitné vody recyklována a znovu použita v nádržích pro další pěstební cyklus. Tento proces přispívá k produkci nejvíce nutričně hodnotné spiruliny na světě. 

• Ultračistá hlubinná oceánská voda  

Do vodních nádrží, ve kterých se pěstuje Havajská spirulina, je přidáváno 5% hlubinné oceánské vody. Havajská spirulina je jedinou mikrořasou, pro jejíž pěstování se používá ultračistá hlubinná oceánská voda, vypumpovaná z hloubky až 700m pod mořskou hladinou. Tato mořská voda dodává naší spirulině stopové prvky a minerály.

• Sušící systém Ocean Chill Drying™

Unikátní sušící systém zabraňuje oxidaci a znehodnocení karotenoidů, enzymů a ostatních živin, k čemuž dochází při používání běžných sušících metod. Co to znamená? Nutriční hodnoty, na které se můžete spolehnout. Díky tomuto systému je naše spirulina usušena během 3–7 vteřin, dochází k tomu za použití velmi studené oceánské vody, která je používána pro odvlhčení, dále je využíváno méně než jedno procento kyslíku, aby bylo možné zachovat fytonutrienty. Díky mimořádně kvalitnímu způsobu balení je naše spirulina dopravena k zákazníkovi ve stejně čerstvém stavu jako v den, kdy byla sklizena. 

• Zodpovědnost vůči životnímu prostředí a trvalá udržitelnost

Filozofií společnosti Nutrex Hawaii je zanechat půdu a životní prostředí v lepším stavu než v jakém se nacházely před tím, než jsme začali s produkcí. Všechny mikrořasy pocházejí z naší 90akrové farmy, která se nachází na nedotčeném Kona pobřeží na Havajském ostrově. Farma byla vybudována na půdě, která byla původně pustým lávovým polem. Naše společnost je neoblomně oddána svému závazku, týkajícímu se trvalé udržitelnosti a vše co děláme, děláme s cílem vytvořit čistší, bezpečnější a zdravější svět.

Výživové údaje na 100 g:

energetická hodnota 1436kJ / 343 kcal

tuky 6.3 g

– z toho nasycené mastné kyseliny 2.1 g

sacharidy 18 g

– z toho cukry 0 g

vláknina 6.9 g

bílkoviny 58 g

sůl 1.5 g

Typická analýza vybraných složek tablet Havajské spiruliny Nutrex Hawaii pro denní dávku 3 g:

(hodnoty se nevztahují na konkrétní šarži a jsou ročním průměrem – poslední aktualizace 7. 8. 2020)

Vitamíny:   

Vitamín A (jako Betakaroten)   3773 mcg

Vitamín K1 a K2         52 mcg

Thiamin (B1)         0,5 mcg

Riboflavin (B2)         5 mcg

Niacin (B3)         204 mcg

Vitamín B6         21 mcg

Vitamín B12        8 mcg

Biotin            <1 mcg

Kyselina pantothenová      2 mcg

Minerály:  

Vápník            13 mg

Fosfor            26 mg

Jód            25 mcg

Hořčík            24 mg

Zinek           0,1 mg

Selen            3 mcg

Měď            0,02 mg

Mangan            0,5 mg

Molybden         <12 mcg

Draslík            40 mg

Železo            3 mg

Karotenoidy a fytonutrienty:    

Kyselina Gama-linolenová (GLA)   33 mg

Zeaxanthin         4 mg

Karotenoidy celkem      19 mg

Chlorophyl         28 mg

Phycocyanin (c, allo)      289 mg

Superoxid dismutáza (SOD)   1040 jednotek

Certifikace a kontrola kvality Havajské spiruliny Nutrex Hawaii

Havajská spirulina je pěstována výhradně v oblasti Kona (Havaj, USA) a je certifikována jako bezlepkový, veganský produkt, košer, halal a verifikována jako – bez GMO.

Nutrex Hawaii kontroluje a měří každou fázi produkce Havajské spiruliny od pěstování po sklizeň. Provádí se sedmnáct samostatných testů kvality, aby bylo zajištěno, že spirulina splňuje přísné specifikace, včetně měření úrovně jednotlivých živin a testování kontaminace těžkými kovy. Zařízení pravidelně prochází kontrolami principů Osvědčených výrobních postupů (GMP), kontrolami zpracování a dalšími kontrolami kvality.

Další zajímavosti o Havajské spirulině Nutrex Hawaii

• Systém kontinuálního pěstování

Kontinuální kultivační systém znamená, že se v době sklizně sklízí najednou pouze 70 procent Havajské spiruliny a zbylých 30 procent se ponechá pro další pěstování. Tento způsob umožňuje nepřetržité dodávání živin pro každou sklizeň. Protože se takto pěstuje Havajská spirulina již více než 35 let, vyvinul se z ní nutričně nadprůměrný kmen. Kontinuální pěstování je možné díky celoročnímu ideálnímu podnebí na Havaji, které zaručuje, že v růstovém cyklu nedojde k žádným přerušením.

• Proces trojitého opláchnutí

Havajská spirulina se před sušením nejméně třikrát propláchne. Kromě toho se zařízení v nádržích se spirulinou každý den po dobu čtyř až pěti hodin vypíná kvůli intenzivnímu čištění. Zaměření společnosti na hygienickou výrobu nejen odstraňuje nečistoty, které by mohly ničit křehké živiny, ale také zanechává Havajskou spirulinu s čerstvější chutí, které by jinak nebylo možné dosáhnout.

• Obsah těžkých kovů

Na některých místech na Zemi je vysoká úroveň znečištění vzduchu nebo je prostředí znečištěno blízkými továrnami a jinou lidskou činností, díky které se do prostředí dostane velké množství těžkých kovů. Stejně jako spirulina absorbuje škodlivé kovy v těle, dělá to samé i v prostředí, ve kterém je pěstována.

Havajská spirulina je pěstována na řídce osídleném pobřeží Kona na ostrově Big Island na Havaji uvnitř Bio-zabezpečené zóny. Nehrozí ji tedy toxická kontaminace těžkými kovy.

• Synergie živin ve spirulině

Spirulina je vrcholným příkladem synergie. Látky obsažené ve spirulině se navzájem podporují ve své využitelnosti a vstřebatelnosti. Lidský organismus tak dokáže jednotlivé živiny obsažené v Havajské spirulině využít lépe, než kdyby byly konzumovány samostatně.

Složení: spirulina (Arthrospira platensis)

Hmotnost: 142 g

Země původu: Spojené státy americké (Havaj).

Distributor: Díky přírodě s.r.o., Nademlejnská 600/1, 198 00 Praha, Česká republika, www.dikyprirode.cz.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nevhodné pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Charakteristika: Doplněk stravy