Kolby Veltlínské zelené 2020, kabinet

Kolby Veltlínské zelené 2020, kabinet

185 Kč 246,67 Kč/l

Barva vína je světle žlutá se zelenkavými odlesky. Ve vůni je dobře rozpoznatelný zelený pepř a  nádech exotického ovoce. V chuti opět převládá zelený pepř a čerstvé jablko. Víno je příjemně suché se šťavnatou kyselinou.

Kolby Rulandské bílé 2018, pozdní sběr

Kolby Rulandské bílé 2018, pozdní sběr

280 Kč

Světlejší žlutá barva se zelenožlutými odlesky. Vůně tohoto vína je jemná, mírně extraktivní s kouřovým nádechem a výraznými tóny máslových hrušek. Chuť je minerální, s příjemnou kyselinkou, chlebovinkou a jemnou chutí hrušek a másla.

Kolby Cuvée Red 2019 (Cabernet Sauvignon, Merlot)

Kolby Cuvée Red 2019 (Cabernet Sauvignon, Merlot)

280 Kč

Intenzivní aroma s převládajícími primárními tóny červeného ovoce, zejména pak divokých ostružin, višní a švestek. Lehký nádech eukalyptu s příjemnými sekundárními tóny dubového dřeva, čokolády, divokého koření a kouře dodává na plnosti vína.

Kolby Kvevri 2020

Kolby Kvevri 2020

390 Kč

Víno bylo vyrobeno tradiční více než 8 000 let starou gruzínskou metodou používanou v regionu Imereti. Namleté hrozny a zhruba 10% třapin bylo umístěno do kvevri o objemu 400 litrů, kde proběhla spontánní alkoholová i malolaktická fermentace.

Kolby Rulandské bílé 2019, pozdní sběr

Kolby Rulandské bílé 2019, pozdní sběr

280 Kč

Víno zlato žluté barvy s příjemnou vůní žlutého ovoce, citrusů, bílé broskve a hřebíčku, doprovázeno aromatem lehkého toustu a kouřovitosti. Chuť je středně plná s jemnými máselnými tóny a sladké broskve. Víno má velmi příjemnou nasládlou dochuť.

Vinařství Kolby získalo název podle stejnojmenného svahu, který se nachází v těsné blízkosti vinařství, na okraji národní přírodní památky Pouzdřanská step. Na rozloze téměř 40 hektarů pěstujeme 9 bílých a 3 modré odrůdy. Vlajkovou lodí vinařství jsou odrůdy Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, z burgundských odrůd to jsou Pinot blanc a Chardonnay.