mamacoffee

mamacoffee BIO zelený japonský čaj Sencha 70g - sypaný z Japonska

mamacoffee BIO zelený japonský čaj Sencha 70g - sypaný z Japonska

158 Kč

Kvalitní třída japonského zeleného čaje. Sencha se pěstuje na přímém slunci a po sklizni se lístky napařují. Svinuté lístky ve tvaru jehliček mají příjemně vyrovnanou chuť s vůní mořských řas. Sencha má příjemně vyrovnanou, lehce květově nasládlou a výrazně trávově svěží chuť.

mamacoffee černý čaj Earl Grey Organic sypaný 70 g - Tradiční

mamacoffee černý čaj Earl Grey Organic sypaný 70 g - Tradiční

134 Kč

Tradiční oblíbený černý čaj v netradičním složení černého čaje Ceylon a Assam a kvalitní silice z bergamotu. Silný čaj s banánovými podtóny, který si vychutnáte s mlékem či využijete při pečení. Čaj Earl Grey je připraven z čajů Cejlonu a Ásámu s kvalitním bio olejem z bergamotu.

mamacoffee káva s kardamomem mletá 250 g - Čerstvě pražená

mamacoffee káva s kardamomem mletá 250 g - Čerstvě pražená

309 Kč

100 % arabika dochucená kořením kardamom, jak je běžné v Turecku a na Blízkém východě. Tato výrazná káva se tradičně připravuje v džezvě, ale nenechte se tím svázat. Stejně dobře se dá připravit v moka konvičce, kafetiéru nebo espressu. Tuto kávu nabízíme pouze mletou.Letní dovolená u vás doma.

mamacoffee ovocný čaj sypaný 70 g - bez teinu

mamacoffee ovocný čaj sypaný 70 g - bez teinu

113 Kč

Ovocný čaj s nasládlou chutí vyniká také jako ledový čaj a můžete ho využít i v koktejlech. Celé jeho složení je navíc jedlé. Ovocný čaj neobsahuje žádný tein, proto je vhodný především pro malé děti a kojící matky.

Pražírna mamacoffee vznikla v Praze už v roce 2008 jako jedna z prvních pražíren výběrové kávy a jako vůbec první férová pražírna ve střední Evropě. Založili ji Marta a Daniel Kolský, pro které byla impulzem k založení cesta do jižní Etiopie v roce 2007.

Kávu, kterou praží, vybírají každoročně z posledních sklizní drobných farmářů. Jejich nabídka je tedy vždy sezónní a pravidelně se mění.

Zrnka kávy, která skončí ve vašem šálku sleduje mamacoffee od samého počátku. Je pro ně klíčový důstojný a férový obchod, jež zaručuje spravedlivé výkupní ceny surovin v rozvojových zemích. Díky tomu mohou např. děti farmářů chodit do škol, nedochází k novodobému otroctví a farmáři mohou své farmy rozvíjet a soustředit se na lepší ochranu životního prostředí.

Mamacoffee provozují v Praze 6 kaváren a vlastní řemeslnou pekárnu. V roce 2011 založili Prague Coffee Festival, největší akci zaměřenou na kávu ve střední a východní Evropě.