Meinl PJC50B cajon

Meinl PJC50B cajon

2 670 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Cajon, řada Jam, vyroben z baltské břízy (tělo 9 mm, přední deska 3 mm), dva struníky, pasivní piezo snímač, ovladač hlasitosti, linkový výstup Jack 6.

Meinl MPP-12 cvičný pad

Meinl MPP-12 cvičný pad

1 100 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Cvičný pad, průměr 12", spodní část obsahuje protiskluzovou vrstvu z pěnové gumy, možnost upevnění na běžný snare stojan.

Společnost Meinl byla založena roku 1951 Rolandem Meinlem a dnes ji tvoří dvě divize, Meinl Percussion zaměřená na perkuse a Meinl Cymbals, která rozhodně patří mezi čtyři hlavní producenty činelů na trhu. Sídlo Meinl se nachází v německém městě Guttenstetten.

Celá společnost Meinl se rozvíjela velmi rychle. První činel pod jménem Meinl byl vyroben už roku 1952, sériová produkce byla zahájena až roku 1959. Na začátku 70. let vstoupil do chodu společnosti Reinhold Meinl, syn zakladatele Rollanda Meinla, který se stal prezidentem společnosti a je jím dodnes. Sedmdesátá léta celkově přinesla mnoho novinek – Meinl se stal první společností, která začal na činely používat loga či prodávat sestavené sety. Též rozjela produkci bronzových činelů, které jsou vyráběny z odlišné slitiny, než kterou používají všichni konkurenti – díky tomu mají také tak specifický zvuk.