Scott

Vznik americké firmy SCOTT a uvedení revolučního modelu lyží na trh se datuje do roku 1958. Díky produkci lyží se firma velmi záhy stává vyhledávanou a populární v severní Americe. Od samého počátku je firma zaměřena na nabídku produktů splňující nejvyšší uživatelské nároky. Mottem se stává originální nenapodobytelný design a co nejvíce přijatelná cena.

V roce 1970 společnost Scott zahajuje výrobu produktů určených pro motocross, v roce 1986 na trh přichází prvni Mountainbike od Scotta. V roce 1989 jako první navrhuje aerodynamická cyklistická řidítka a v roce 1992 je vyrobeno první horské celodpružené kolo. Zároveň se rozbíhá výroba cyklistických přileb a brýlí.

V roce 2001 se na trhu se objevuje nejlehčí silniční rám s váhou pod 1kg a rekord stíhá rekord, v roce 2003 je tu SCOTT CR1, nejlehčí rám na trhu (895g). Oblasti působení firmy Scott jsou široké, spadají do nich cyklistika, snowboarding, motosport a Scott je známý i výrobou zimního a letního sportovního oblečení s použitím kvalitních materiálů jako je Gore-Tex nebo Windstopper.

Specializace

Jízdní kola, cyklistické oblečení, sportovní oblečení, přilby.

Výrobky značky Scott jsou zastoupeny v následujících kategoriích: