Vitamix

Příběh Vitamixu začal již v roce 1921, kdy William Grover Barnard, začal cestovat po USA a prodávat moderní kuchyňské spotřebiče. Díky svému příteli, kterého pomohl vyléčit, si začal uvědomovat souvislost mezi přirozenými potravinami, zdravím a kvalitou života. William Grover Barnard tehdy změnil jméno společnosti na Institut přirozené stravy a stal se průkopníkem na poli průmyslu zdravých potravin.

V roce 1937 se setkal s novým přístrojem – mixérem – a okamžitě rozpoznal přínos mixování pro rychlou a snadnou přípravu zdravé a chutné stravy. Zaměřil svou pozornost na prodej právě tohoto mixéru, který dostal název Vita-Mix, odvozený od významu slova vita, které znamená život. V roce 1955 byla společnost oficiálně přejmenována na Vita-Mix Corporation. V roce 1969 představili první Vitamix, který dokázal mixovat horkou polévku, umixovat zmrzlinu, mlít obilí a hníst těsto. Během desetiletí technologie mixérů Vitamix dosáhla takové kvality a trvanlivosti, že se přístroje dědí z generace na generaci.

V roce 1985 společnost vyvinula první komerční mixéry, které zaujaly vedoucí pozici v předních restauracích a úspěšných potravinových řetězcích po celém světe.

Značka Vitamix patří k nejdůvěryhodnějším světovým značkám a výrobcům spolehlivých prémiových mixérů.

Výrobky značky Vitamix jsou zastoupeny v následujících kategoriích: