ESI U22 XT cosMik Set

ESI U22 XT cosMik Set

5 990 Kč
Doprava zdarma

U22 XT cosMik je výkonný startovní nahrávací studio balíček, který poskytuje vše, co potřebujete pro profesionální nahrávání na PC nebo Mac. Obsahuje USB zvukovou kartu U22 XT, kondenzátorový…

ESI MAYA 22 USB

ESI MAYA 22 USB

1 990 Kč
Doprava zdarma

MAYA 22 USB je kompaktní USB zvuková karta se dvěma vstupy a dvěma výstupy, ideální jak na cesty, tak do domácího studia.

ESI UGM 192

ESI UGM 192

2 890 Kč
Doprava zdarma
Poslední kus za tuto cenu!

UGM192 je ultra mobilní USB zvuková karta s mikrofonním a nástrojovým vstupem a vynikající kvalitou 24 bitů / 192 kHz.

M-Audio AIR Hub

M-Audio AIR Hub

1 990 Kč
Doprava zdarma

Série zvukových karet M-audio AIR navazujte na řadu M-Track. Série AIR nabízí všem muzikatům, producentům a skladatelům kvalitní zvuková rozhraní s 192/24bit kvalitou zvuku (kromě AIR HUB),  exkluzivními Crystal™…

ESI GIGAPort eX

ESI GIGAPort eX

4 190 Kč
Doprava zdarma

ESI GIGAPORT eX je kompaktní USB audio rozhraní, které nabízí 8 nezávislých výstupů v provedení RCA konektorů a je ideální volbou pro vícekanálové přehrávání.

Zvukové karty

Zvuková karta je zodpovědná za vytváření a přenos zvuků do reproduktorů či sluchátek. Najdete ji integrovanou prakticky v každém zařízení, které přenáší zvuk, ale pořídit můžete i externí zařízení. Zvukové karty mají také samy v sobě integrovaný předzesilovač. Jakou zvukovou kartu pořídit? Poradíme vám.

Interní zvuková karta

Interní zvukové karty mají čistý zvuk a instalují se jednorázově. Jsou uvnitř zařízení, tedy chráněny proti mechanickému poškození a ztrátě. Není možný přenos z jednoho počítače do jiného (bez rozebrání zařízení). Velmi vhodné jsou do stolních počítačů a do herních počítačů.

Externí zvuková karta

Externí zvukové karty můžete připojit k různým zařízením, jsou plně mobilní. Poskytují dokonalý prostorový zvuk a nepodléhají rušení z vnitřního zařízení PC. Při přenášení je třeba šetrný postup (opatrně odpojit USB), zařízení je náchylné na poškození. Vhodné pro ty, kteří chtějí využívat zvukovou kartu v různých zařízeních (např. notebook).

Výběr zvukové karty

  • Interní, podle typu sběrnice – PCIe, PCI.
  • Externí, podle typu připojení – USB, FireWire.
  • Frekvence karty (kHz) – počet přijímaných signálů za sekundu.
  • Hloubka – doplňuje frekvenci, udávaná v bit. Čím více, tím lépe. Prémiové karty mají 24 bitů.
  • Počet vstupů – pro sluchátka, reproduktory, mikrofon, hudební nástroje, herní port.
  • Výstup – SPDIF výstup pro digitální zesilovač.
  • Předzesilovač – nastavení vstupní hlasitosti, ovládání přes Gain.

Instalace zvukové karty

Do PC se karta instaluje pomocí umístění ve slotu. Po detekování se nainstalují příslušné ovladače. Externí karty jsou obvykle typu plug and play (postačí připojení). Externí zvuková karta se do PC připojí nejčastěji pomocí USB či FireWire.

→ Zvuková karta může být také součástí herních sluchátek. V tom případě sluchátka jednoduše připojíte pomocí USB.

Virtuální zvuková karta

Virtuální zvuková karta slouží pro přenos digitalizovaných signálů zvuku. Používá se pro záznam i úpravy nahrávek.

Zvuková karta do PC

Zvukovou kartu do PC můžete vybrat jako interní, kterou připojíte do slotu základní desky nebo externí zvukovou kartu připojenou přes USB (zpravidla). Při výběru se zaměřte na typ sběrnice (PCIe u moderních počítačů a PCI u starších zařízení) a na frekvenci karty (od 96 do 192 kHz, čím vyšší číslo, tím lépe). Zvuková karta do PC by měla mít dostatek vstupů a výstupů (pro sluchátka, reproduktory herní port, pro mikrofon aj.).

Herní zvuková karta

U herní zvukové karty nesmí chybět prostorový zvuk a rychlý přístup k ovládání hlasitosti. Zároveň je důležité zatížení procesoru při generování efektů (problém levných zvukových karet, zátěž CPU). Zvuk může být podpořen ekvalizéry, zvukovými profily a funkcemi Surround, Crystalizer, Bass nebo Dialog Plus. U některých typů herních zvukových karet naleznete technologii Scout Mode, která zdůrazňuje herní zvukové stopy.

Zvuková karta M-Audio

Společnost M-Audio dodává all-in-one zařízení pro nahrávání vlastní hudby. Modely se pyšní mimořádnou kvalitou zvuku a nízkým šumem. Profesionální využití, všestranné modely s mnoha vstupy a výstupy. Vhodné pro sólo umělce, skupiny i orchestry. Vybavené převodníky a předzesilovači.