Buďtea nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 3156286

Argi Lososový olej 500 ml

Argi Lososový olej 500 ml

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Lososový olej Natural má skvělý vliv na vzhled, zdraví a vitalitu psů a koček. Především ovlivňuje kvalitu a lesk srsti, zmírňuje projevy kožních alergií a je přirozeným zdrojem energie. Celý popis
207 Kč
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
207 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
u zásilek od 299 Kč
S novou kartou za

16.2.2023 na výdejním místě
16.2.2023 - 21.2.2023 na vaší adrese

Popis

Lososový olej Natural má skvělý vliv na vzhled, zdraví a vitalitu psů a koček. Především ovlivňuje kvalitu a lesk srsti, zmírňuje projevy kožních alergií a je přirozeným zdrojem energie. Lososový olej Argi Natural je čistě přírodní produkt s přirozenou chutí a vůní, bez chemických dochucovadel či příměsi jiných druhů olejů. Jedná se o průmyslově neupravený, tedy nerafinovaný olej. Je pouze filtrovaný proto, aby si zachoval krásnou konzistenci. Díky své intenzivní vůni a chuti je lososový olej také vhodný jako dochucovadlo potravy. Můžete jej nalít do misky k těstovinám, granulím, masu či zelenině.


Složení:
Tuk celkem 96,50 %. Mastné kyseliny n-3 17,00 %. EPA + DHA 4,4 %. Voda 2,5 %. (DHA – kyselina dokosahexaenová. EPA – kyselina eikosapentaenová).


Energetické informace:
Ve 100 g lososového oleje je 3,4 MJ = 812,6 kcal! (Pro srovnání: ve 100 g hovězího masa je 0,49 MJ = 117,1 kcal).


Doplňující informace:
Olej obsahuje vyšší poměr nasycených mastných kyselin, než oleje rafinované, takže při teplotách pod cca 5 – 8 °C se začíná pozvolna kalit – začínají tuhnou nasycené mastné kyseliny, které mají vyšší bod tání než nenasycené MK. V teple se opět konzistence vyjasní.


Díky šetrnému zpracování si olej zanechává svou přírodní jantarovou barvu a intenzivní rybí vůni, kterou psi i kočky milují. Proto se každá nová dodávka od výrobce může lehce lišit od předchozí odstínem barvy, což vůbec není na závadu.


Dávkování:
U psů se nejčastěji používá dávkování cca 5 – 10 % / kg, to znamená 50 – 100 ml / kg krmiva, dle obsahu tuku v krmivu. Celkový obsah tuku, po přidání oleje, by neměl překročit 22 % (takže pokud má krmivo jen 12 % tuku, přidejte do něj max. 10 % oleje = 100 ml / 1 kg, nebo 50 ml / 500 g).


Přiměřené množství se vmíchá do jednorázové krmné dávky.


Množství přidaného lososového oleje do krmné dávky závisí také na výživné hodnotě používaného krmiva, velikosti zvířete, jeho fyzické aktivitě, ročním období, zdravotním stavu, či vašich osobních zkušenostech s jeho danou individualitou. U mini plemen může být dávkování i menší, než se zde uvádí.


Celkový obsah tuku v krmivu by měl být nejlépe do 20 – 22 %. Pokud je v krmivu 15 % tuku, přidejte tedy jen cca 5 – 7 % oleje. V případě, že nemáte zkušenosti s používáním rybích tuků, poraďte se s veterinářem, zkušenými chovateli, nebo začněte s menší dávkou např. 30 ml / kg krmiva.


U koček je nejoptimálnější dávkování 6 – 10 % / kg, to znamená 6 – 10 ml / 100 g krmiva, dle obsahu tuku v krmivu. Celkový obsah tuku ( součet počtu procent tuku v krmivu + přidaný počet procent oleje ), po přidání oleje, by neměl u aktivních koček překročit 32 – 34 %. Přiměřené množství se vmíchá do jednorázové krmné dávky.


Množství lososového oleje závisí také na energetické hodnotě používaného krmiva, fyzické aktivitě kočky, ročním období, zdravotním stavu, či vašich osobních zkušenostech s její danou individualitou. U „domácích plemen“ může být dávkování i menší, než se zde uvádí, např. 3 ml / 100 g krmiva. V případě, že nemáte zkušenosti s používáním rybích tuků, začněte s malou dávkou např. 3 ml / 100 g krmiva.