Bivak poskytuje pohodlné zázemí pro přenocování, přes den slouží jako úkryt před sluncem či deštěm. Velmi oblíbené jsou především rybářské bivaky a přístřešky, které pobyt u vody výrazně zpříjemní.

Zobrazit více

Rybářské bivaky a přístřešky poskytují pohodlné zázemí u vody

Bivaky a přístřešky využijete především při kempování či rybolovu, slouží k přespání, jako zastínění před sluncem nebo úložiště rybářské či oudoorové výbavy. Bivaky bez podlážky splňují obvykle také potřebné normy pro legální bivakování u vody. Dle konstrukce dělíme rybářské přístřešky do 2 základních skupin:

Rybářský deštník

Patří k nejlevnějším a nejjednodušším přístřeškům, jednoduše je rozložíte a položíte či zapíchnete do země. Některé deštníky jsou navíc vybaveny bočnicemi. Ochrání před sluncem, deštěm a částečně i větrem, jsou vhodné do nenáročných podmínek.

Rybářský přístřešek a bivak

Jedná se o přístřešky, které slouží především k pobytu či přenocování u vody. Obvykle je na rozdíl od stanu bivak vyšší, na jedné straně zkosený a na druhé rovný, kvůli dostatečnému prostoru při rybaření. Může a nemusí být vybaven podlážkou.

TIP!

Při kempování nebo vícedenním rybaření můžete na některých místech využít také pohodlné stany, které nabízí zázemí pro 1 až 10 osob dle konkrétního modelu.

Jak vybrat přístřešek? Zaměřte se na materiál i odolnost konstrukce

Materiál a voděodolnost

Kvalitní přístřešky jsou obvykle vyrobeny z voděodolného a větruodolného materiálu, který se snadno čistí a odolává běžnému mechanickému zatížení.

Hodnota vodního sloupce u bivaku Využití*
5 000 mm nenáročné využití, mírný déšť
10 000 mm odolnost proti prudšímu dešti
15 000 mm a více do extrémních podmínek

*Tabulka je pouze orientační.

→ Do náročnějších povětrnostních podmínek volte přístřešky s dvouplášťovou konstrukcí, které lépe odolávají dlouhodobému dešti.

Typ konstrukce rozhoduje o rychlosti stavění bivaku

Levnější přístřešky mají obvykle laminátovou konstrukci, která hůře odolává větru a může se prohýbat. Kvalitní přístřešky s duralovou konstrukcí spolehlivě odolají i silnému větru.

Rybářské rychlostany jsou oblíbené pro jednoduchost a rychlost stavění. Po vyjmutí z obalu se stan díky pružné konstrukci sám vytvaruje bez nutnosti postupného sestavení konstrukce.

→ Hmotnost rybářských přístřešků závisí na typu konstrukce i provedení. Ty nejlehčí rybářské bivaky v podobě deštníků nebo jednoplášťových přístřešků mají přibližně 2 – 3 kg, nejrozměrnější bivaky s odolnou konstrukcí mohou dosahovat hmotnosti až 20 kg.

Užitečné funkce a doplňky k bivakům

  • Podlážka – zvyšuje komfort především při spaní v přístřešku, může být odnímatelná.
  • Moskytiéra – chrání před hmyzem.
  • Systém větrání – zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu.
  • Lepené švy – zvyšují voděodolnost přístřešku.
  • Upevňovací kolíky – zajistí správné vypnutí a stabilitu přístřešku.

Doplňky k bivakům v podobě kempingových stolků, organizérů, náhradních kolíků apod. můžete pořídit zvlášť.

Rybářské přehozy na bivaky

Rybářské přehozy na bivaky zvyšují tepelný komfort uvnitř bivaku a jeho odolnost především v náročných podmínkách a zimních měsících.

TIP!

Pro pohodlné vícedenní rybaření se vybavte kvalitním polstrovaným rybářským křeslem, které vám zaručí maximální komfort.

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Bivaky a přístřešky

Bivaky a přístřešky jsou ideální pro rybaření a pobyt u vody. Pořídit si můžete bivaky pro dva nebo velké rodinné bivaky a přístřešky. Bivaky na ryby jsou pro rybáře nepostradatelnou součástí výbavy, ochrání před sluncem, větrem i deštěm.

Bivak Mivardi

Bivaky od firmy Mivardi vynikají vysokou kvalitou materiálu, odolností a praktičností. Jsou ideálním řešením pro náročné rybáře, kteří u vody tráví mnoho času. Bivaky jsou vybaveny mimo jiné držáky na pruty, stínícím kšiltem i praktickými závěsnými oky.

Topení do bivaku oceníte v chladných dnech

Pokud se chystáte rybařit i v chladnějších dnech, doporučujeme vybavit se topením do bivaku, které prostor příjemně zahřeje. Topení je obvykle na plyn, případně na elektřinu.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Bivaky a přístřešky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Bivaky a přístřešky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Bivaky a přístřešky akce.