Yate CARACAL Čelová lampa
Popis
Čelovka s diodovým pásem (COB – Chip on Board) skvěle osvítí široké okolí před svítilnou. Vhodná pro chůzi a běh, protože osvítí nejen pruh před Vámi, ale také blízké okolí, takže neztrácíte periferní vidění. Moderní design, lehká, odolná proti stékající vodě.
plast
COB diodový pás
plný výkon; 1/2 výkon
cca 10 hod. 1/2 výkon; 5 hod. plný výkon
cca 30 m
3× AAA baterie (nejsou součástí výrobku)
zelenožlutá
45 g
ZPĚTNÝ ODBĚR ODPADNÍCH ELEKTROZAŘÍZENÍ
Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnosti, jak jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení.
Vy, vážený zákazníku, máte jako spotřebitel v systému nakládání s elektrospotřebiči zcela zásadní roli. Vy jste tím, kdo se rozhoduje, co udělá se starým spotřebičem. Stará a nepotřebná elektrozařízení nepatří do netříděného komunálního odpadu, naopak mají být předány prostřednictvím sběrných míst, tzv. míst zpětného odběru, ze kterých putují k opětovnému použití nebo k samotné recyklaci. Odevzdat elektrozařízení do zpětného odběru je jednoduché, takových míst máte kolem sebe plno.
KAM VYSLOUŽILOU ČELOVKU NEBO BATERII ODEVZDAT?
– elektrozařízení můžete vhodit do červené sběrné nádoby na elektroodpad
– prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě REMA Battery, s.r.o., která je určena pro zpětný odběr baterií a akumulátorů
– prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě, která je určena pro zpětný odběr na stránkách Ministerstva životního prostředí (ISOH 2)
– v případě potřeby je možnost se poradit na bezplatné lince Chytré recyklace (800 976 679)
PROČ RECYKLOVAT?
Nejen elektrozařízení, ale i baterie a akumulátory obsahují mnoho recyklovatelných kovů jako je například zinek, železo, mangan, nikl, kadmium nebo olovo. Některé z těchto látek jsou zároveň velmi nebezpečné pro životní prostředí a zdraví člověka, a to zejména rtuť, olovo a kadmium. Vybrané baterie jsou často označeny symbolem chemického prvku, který obsahují (Pb, Cd, Hg).
Předáním baterií a elektrozařízení na místo zpětného odběru tak zejména díky recyklaci materiálu šetříme primární zdroje surovin a zároveň chráníme naše životní prostředí před případným neodborným nakládáním.
Nepoužívané baterie, které nejsou předány k recyklaci prostřednictvím míst zpětného odběru, ale jsou skladovány například v kancelářských šuplících, či kdekoliv jinde v domácnostech či firmách mohou následně způsobit i požár. Tuto vlastnost mají zejména baterie s obsahem lithia. S ohledem na bezpečnost je tedy velmi důležité předávat použité baterie co nejdříve k recyklaci.